Ajurweda - południowe Indie. Klasyczna ajurweda w pięknej scenerii

Ajurweda południowe Indie

Czujesz, że brak Ci sił, a codzienne obowiązki stają się coraz większym ciężarem? To znak, że czas na porządny odpoczynek, najlepiej połączony z kuracją zdrowotną.

 

W leczeniu i zapobieganiu wszelkich dolegliwości wynikłych ze zmęczenia wyjątkowo skuteczna jest ajurweda. Tę starożytną naukę indyjską charakteryzuje bowiem holistyczne podejście do człowieka, w którym ciało jest równie ważne, jak dusza. Zabiegi ajurwedyjskie są tak skonstruowane, by leczyć konkretne dolegliwości, a jednocześnie odprężać i ukajać umysł. Tylko zrelaksowane, wypoczęte ciało i umysł są bowiem w stanie skutecznie walczyć z chorobami. 

Ajurweda - południowe Indie

Południowe Indie są regionem wyjątkowo bogatym w hotele oferujące kuracje ajurwedyjskie. Ta część kraju może pochwalić się wyjątkowo długą tradycją ajurwedyjską, a jednocześnie dzięki pięknemu, egzotycznemu krajobrazowi, jest atrakcyjna dla wszystkich turystów, nie tylko tych szukających uzdrowienia.

Położona w południowo-zachodnich Indiach Kerala zachwyca górskim ukształtowaniem terenu oraz Backwaters - systemem malowniczych rzek, kanałów i jezior.

Leżący nieco bardziej na północ region Karnataka słynie m.in. z miejscowości Mysore, jednego z największych na świecie centr jogi. Z kolei region Tamil Nadu, najbardziej wysunięty na południe, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów indyjskich stanów.

Masz ochotę na egzotyczną podróż, połączoną z odprężającą kuracją zdrowotną? Sprawdź nasze oferty w kategorii Ajurweda - południowe Indie!

Ajurweda - południowe Indie. Oferty w najlepszych hotelach