Ajurweda- najlepsze lekarstwo na jesienną chandrę


Zmiany pór roku w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Wiosną zazwyczaj przybywa nam sił i chęci do działania, z kolei jesienią większość z nas ma ochotę na spędzenie czasu leniuchując w domu, najlepiej pod kołdrą z kubkiem gorącej czekolady. Wielu ludzi w porze jesiennej ma również skłonność do popadania w nostalgię a nawet w stany depresyjne. Rozleniwienie, które towarzyszy nam w czasie tej pory roku może odbijać się na zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Dobrą metodą na oczyszczenie ciała i ducha oraz uniknięcie negatywnych skutków przesilenia jesiennego jest zafundowanie sobie kuracji z medycyną alternatywną. Szczególnie polecana na ten okres jest kuracja ajurwedyjska– tradycjny system medycy indyjskiej, którego fundamentanty siegają aż okresu średniowiecza. Urlop z ajurwedą pomoże oczyścić umysł z negatywnych myśli oraz zachować dobrą formę na długi okres czasu.

Life Ayurveda Resort

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Wadduwa-Talpitiya

Life Ayurveda Resort to malowniczo położony ośrodek, który oferuje klasyczną kurację ajurwedyjską . Zalecana jest kuracja 2-3 tygodniowa, podczas której możesz wziąć udział w jednym z trzech intesywnych programów, które pomogą Ci osiągnąć równowagę ciała, duszy i umysłu. Są to: kuracja Panchakarma (jej celem jest oczyszczanie, regeneracja oraz odtrucie), kuracja antystresowa, kuracja postna ajurweda (czyli odtruwanie organizmu oraz pomoc w osiągnięciu szczupłej sylwetki).

OCÉANO Hotel Health Spa – Tenerife

Hiszpania · Teneryfa · Punta del Hidalgo

Oceano Hotel Health Spa to ośrodek, który oferuje szereg atrakcyjnych zabiegów, w tym urlop z ajurwedą i jogą. Programy oferowane w hotelu mają na celu zredukowanie stresu, całkowite odprężenie ciała i oczyszczenie myśli. Piękne otoczenie sprzyja procesowi kuracji i gwarantuje najlepsze efekty. W ramach programu antystresowego ajurweda i joga będziesz mieć okazję, by wypróbować szereg masaży odprężających na różne części ciała, uprawiać jogę z osobistym trenerem, a także brać udział w wielu innych ćwiczeniach grupowych i indywidualnych.

The Ayurvedic Healing Village

Indie · Południowo-zachodnie Indie / Kerala · Kodumbu / Palakkad

Poddaj się kuracji ajurwedyjskiej w kraju, w którym powstała- Indiach. Hotel The Ayurvedic Healing Village to miejsce, w którym skutecznie zapomnisz o stresie związanym z życiem codziennym oraz oczyścisz umysł i ciało (np. dzięki kuracji ajurwedyjskiej- Panchakarma). W ośrodku można wziąć również udział w programie wspomagającym leczenie dolegliwości takich jak reumatyzm oraz chroniczne bóle kręgosłupa. Hotel oferuje liczne ajurwedyjskie zabiegi, zajęcia z jogi i medytacji, możliwość dobrania odpowiedniego planu żywieniowego na okres pobytu oraz teoretyczne wykłady, które mają poszerzyć wiedzę kuracjuszy i pomóc lepiej zrozumieć sens kuracji ajurwedyjskiej.

Haus Yoga Vidya

Niemcy · Weserbergland / Las Teutoburski · Horn-Bad Meinberg

Aby wziąć udział w autentycznej kuracji ajurwedyjskiej niekoniecznie musisz wybierać się tysiące kilometrów do egzotycznego kraju. Jeden z bardziej popularnych ośrodków ulubnionych przez fanów ajurwedy znajduje się w kraju tuż za zachodnią granicą- Niemczech. Hotel Haus Yoga Vidya ma w swojej ofercie programy kuracji z ajurwedą oraz jogą, które pomogą Ci w walce z wieloma dolegliwościami. Możesz wziąc udział w kuracji odmładzającej, ajurwedyjskiej kuracji witalnej, oraz kuracji wspomagającej walkę z bólem pleców.

Brak ocen.
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...

Komentarze nieaktywne.