Podróże dla zdrowia- kuracje ajurwedyjskie


Już nie od dzisiaj alternatywne metody leczenia cieszą się dużym zainteresowaniem, również w Polsce. Jednak zabiegi wellness nie muszą zawsze być wykonywane jedynie w klasycznych ośrodku SPA. I chodzi tu szczególnie o kuracje ajurwedyjskie. Oferty biur podróży prowadzą zazwyczaj do dalekich Indii. Masaże, joga oraz wyśmienite jedzenie są sa głównymi składnikami kuracji. Na początku kuracji lekarz ajurwedyjski ustala, czy pacjent jest typem vata, pitta czy kapha. Na podstawie konstytucji tworzony jest plan kuracji.

Kuracja za granicą

Kuracje ajurwedyjskie w wybranych hotelach w Ośrodki w Indiach oraz na Ośrodki na Sri Lance zachwycają przede wszystkim egzotycznymi, zapierającymi dech w piersiach plażami. Oprócz tego, natura jest czarująca i powinna pozytywnie wpływać na choroby skóry.

Dla tych, którzy nie chcą się wybierać w tak dalekie wojaże, istnieje możliwość odbycia autentycznej kuracji ajurwedyjskiej o wysokim standardzie również w Europie. W tym celu można udać się na przykład do Niemiec, Austrii lub na Słowenie.

Szukający możliwości odbycia kuracji ajurwedyjskiej w Europie, jednak w bardziej słonecznej aurze, mogą spróbować kuracji na Majorce lub na innych wyspach archipelagu Balearów.

Podsmumowując, zdrowie oraz urlop nie wykluczają się nawzajem w żadnym stopniu. Odbycie kuracji ajurwedyjskiej ma służyć uwolnieniu się od stresu dnia codzienniego oraz odnalezieniu na nowo swojego wnętrza. Biorąc pod uwagę te aspekty wypoczynku, Indie wydają się być idealnym celem. Urlopowicz, powinien jednak zawsze spytać się samego siebie, czy jest w stanie zrozumieć i akceptować podczas pobytu obcą dla niego kulturę, czy może lepiej wybrać cel bliższy i nie stanowiący tak dużego wyzwania na tym tle.

Brak ocen.
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...

Tags: ,

Komentarze nieaktywne.