5 wskazówek dla początkujących- joga


Joga może być postrzegana jako sposób na relaks, pogląd religijny lub styl życia. Zanim wybierzesz się na pierwsze lekcje jogi, przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się z podstawowymi faktami dotyczącymi jogi.

1. Joga to przeżycie osobiste. Pomimo, iż zajęcia jogi zazwyczaj odbywają się w grupach, w czasie ich trwania powinieneś skupiać się wyłącznie na sobie- na swoim oddechu, ciele, myślach i duszy.

2. W czasie wykonywania ćwiczeń w jodze nie chodzi o przekraczanie do bólu swoich granic możliwości.  Powinny one sprawić uczucie komfortu i spokoju, lecz absolutnie nie frustracji.

3. By doświadczyć autentycznej jogi w dzisiejszych czasach, nie musisz koniecznie wybierać się do Indii. Wczasy z autentyczną jogą są w dzisiejszych czasach oferowane w wielu ośrodkach europejskich.

4. Przed rozpoczęciem intensywnej nauki warto spróbować jogi w domu (o podstawowych asanach można przeczytać w internecie, wybrać się na wprowadzającą lekcje do studio jogi lub wybrać się na urlop z jogą do specjalistycznego ośrodka).

5. Żeby uprawiać jogę, nie musisz wydać dużo pieniędzy. Ceny udziału w zajęciach jogi wahają się w zależności od jakości studio jogi i doświadczenia nauczycieli. To samo dotyczy sprzętu, który tak naprawdę zależy również od własnych preferencji oraz potrzeb. Zazwyczaj w studio lub w specjalnym ośrodku dostępne są maty do jogi, które powinny wystarczyć osobom na początku swojej przygody z jogą.

Tymczasem SpaDreams poleca Państwu najbardziej atrakcyjne ośrodki na pobyt z jogą:

OCEANO Hotel Health Spa – Tenerife

Oceano

Hiszpania · Teneryfa · Punta del Hidalgo

Kamalaya Koh Samui

Kamalaya

Tajlandia · Koh Samui · Na-Muang / Laem Set Beach

Kairali – The Ayurvedic Healing Village

Kairali

Indie · Południowo-zachodnie Indie / Kerala · Kodumbu / Palakkad

Brak ocen.
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...

2 komentarzy

  1. Anik says:

    Nie byłam nigdy na wczasach z jogą, ale wiem jak wyglądają zajęcia jogi – odprężają, dodają energii – dla mnie super. Więc takie wczasy byłyby dla mnie idealne.

    • Joga jest znana ze swoich właściwości w zakresie wielu dziedzin 🙂 na pewno każdemu mała medytacja od czasu do czasu przyniosłaby spokój ducha i odprężenie.