Stuprocentowy wypoczynek podczas aktywnie spędzonego urlopu


Na myśl o urlopie większości z nas kojarzy się czas leniwie spędzony  na złotej plaży, słońce i błogie leniuchowanie. Lecz prawda jest taka, że przy siedzącym trybie życia, jakie większość z nas jest zmuszona prowadzić  (między innymi z powodu pracy), urlop spędzony na leniuchowaniu może przynieść więcej szkody niż korzyści. Dwa tygodnie przeleżane na plaży lub przed telewizorem w hotelowym pokoju może sprawić, że z wymarzonych wakacji wrócisz jeszcze bardziej zmęczony- zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dlatego też, dla osób, które na codzień nie mają tak dużo czasu na sport, wyjątkowo interesującym rozwiązaniem wydają się być wczasy dla aktywnych.

Jedną opcją na spędzenie aktywnych wczasów jest wybranie miejsca, które swym urokiem zachęci do spacerów i jak najczęstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Taką możliwość będziesz mieć w Curral das Freiras na Maderze w Portugalii. Wybierając na pobyt hotel Estalagem Eira do Serrado, będziesz mieć okazję, by całymi dniami wędrować po górzystych ścieżkach wyspy, korzystać ze słońca i oddychać świeżym powietrzem.

Hotel Jardim Atlantico Madeira

Portugalia · Madera · Prazeres

Inną opcją dla tych, którzy nie mają ochotę na dalekie wojaże, może być hotel Villa Sano położony na niemieckiej wyspie Rugii. Goście mają tutaj okazję do wędówek wzdłuż zielonego wybrzeża, kąpieli oraz pływania łódką. Tutaj płuca odetchną zdrowym morskim powietrzem, a ciało wzmocni się dzięki długim spacerom i pływaniu w morzu. Oprócz tego goście hotelu mogą korzystać ze sterfy spa i wellness, co będzie zawsze miłym, relaksującym zakończeniem aktywnie spędzonego dnia.

 Villa Sano

Niemcy · Rugia · Baabe

Na aktywny urlop zapraszają również ośrodki w górach- oddaj się aktywnemu wypoczynkowi w bajecznie położonym austriackim ośrodku Falkensteiner Hotel & Spa Bleiberhof. Hotel zaprasza gości na program aktywności, na który składają się wędrówki nordic walking, gimnastyka w wodzie, joga oraz pilates. Oprócz tego, bardziej samodzielni goście mogą skorzystać z sali do ćwiczeń cardio, popływać w basenie wewnętrznym lub zewnętrznym lub w naturalnym jeziorze przynależącym do ośrodka.

Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof

Austria · Karyntia · Bad Bleiberg

Jeżeli organizowanie sobie czasu wolnego nie jest Twoją najlepszą stroną pozwól, by inni zrobili to za Ciebie. Program na aktywnie spędzone ferie przygotował między innymi Hotel Löver położony w Zachodnich Węgrzech. Będziesz mieć możliwość, by wybrać się na wędrówkę z przewodnikiem, zajęcia fitness w grupach lub nordic walking. Oprócz tego ośrodek udostępnia do gościom do dyspozycji basen, saunę oraz klub fitness.

Hotel Lövér

Węgry · Zachodnie Węgry · Sopron

Aktywny wypoczynek może przyjmować różne formy- pływanie, spacery, wędrówki z przewodnikiem, zajęcia fitness i wiele innych. Pamiętaj również, że urlop dla aktywnych nie oznacza ciągłych ćwiczeń i wyczerpania fizycznego. Intensywność możesz zawsze dobrać według własnych preferencji, a zaletą wybrania na aktywny urlop hotelu spa oznacza kontrolę specjalistów w dziedzinie oraz możliwość połączenia go z relaksem w strefie wellness.

Podobał Ci się nasz artykuł? Oceń go:
Stuprocentowy wypoczynek podczas aktywnie spędzonego urlopu
:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
5.00 z 5 punktów, na podstawie 1 oddanych głosów.
Loading...

Jeden komentarz

  1. Moim zdaniem aktywny sportowy trening, to najlepsza forma aktywnego wypoczynku 🙂