Dieta ajurwedyjska

Dieta ajurwedyjska

Schudnij zdrowo z ajurwedą i poczuj się lekko jak nigdy

Dieta ajurwedyjska odmieni Twoje życie! Gdzie najchętniej tego doświadczysz?

Dieta ajurwedyjska sposobem na skuteczne odchudzanie

Indyjska nauka medyczna: Ajurweda jest po to, by znów poczuć się dobrze we własnym ciele, przywrócić wewnętrzną równowagę oraz złagodzić liczne choroby. Do pozytywnych skutków działania ajurwedy można również zaliczyć utratę wagi, choć w przypadku ajurwedyjskiej kuracji klasycznej jest ona zazwyczaj efektem ubocznym.

Poprzez przestawienie się na odżywianie według ajurwedyjskich zasad, oczyszczające zabiegi oraz więcej ruchu, zbędne kilogramy znikają jak w mgnieniu oka. Odchudzanie z ajurwedą jest zadziwiająco proste i przyjemne ze względu na holistyczne podejście do ciała, które pomaga nie tylko pozbyć się nadwagi, lecz przede wszystkim jej przyczyn!

Według nauki ajurwedy w naszym organizmie wytwarza się ama (toksyny, powstające przede wszystkim w przewodzie pokarmowym), jeśli nie przykłada się zbyt wielkiej wagi do odżywiania. Wspomniane toksyny zostaną wydalone z Twojego organizmu podczas kuracji ajurwedyjskiej, a dalsze wskazówki dotyczące odpowiedniego sposobu stylu życia wspomagającego prawidłową pracę organizmu otrzymasz po zakończonej kuracji. Ajurweda nie jest skuteczna wyłącznie podczas samego okresu terapii z postem, jej pozytywne efekty są widoczne również po zakończeniu kuracji.

Wszystko jest kwestią doszy oraz sposobu odżywiania

Na początku  wszystkich ajurwedyjskich zabiegów ustala się typ doszy, tak zwane typy budowy ciała. Nieważne, czy jesteś typem Kapha, Vata czy też Pitta, pod Ciebie zostanie indywidualnie dopasowany program zabiegów oraz odżywiania, który zapewnia optymalny efekt kuracji. Dieta ajurwedyjska i odpowiednie odżywianie są oczywiście jednymi z kluczowych elementów każdej skutecznej kuracji. Przekonaj się na własnej skórze, jak wdzięczny będzie Twój organizm za odpowiednio dobrany zestaw żywieniowy oraz rozkoszuj się przygotowanymi przez profesjonalistów świeżymi posiłkami w proponowanych przez nas hotelach, które podawane są przede wszystkim jako gorące dania z dużą ilością warzyw oraz owoców. Niezwykle ważna jest przemyślana kombinacja wszystkich składników żywienia, z mięsa należy prawie całkowicie zrezygnować. Ponadto, ważnym elementem odżywiania, które przewiduje kuchnia ajurwedyjska, jest częste przyjmowanie płynów, najlepiej gorącej wody lub wody z imbirem.

Wellness dla oczyszczenia organizmu

Nieodłącznym elementem indyjskiej medycyny są masaże. Pozwalają one nie tylko się odprężyć oraz dobrze poczuć we własnym ciele, lecz również przekonać się o tym, jak samemu można wspomóc proces zrzucania wagi. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik nacisku oraz metod masażu można zredukować tkankę tłuszczową oraz wydalić substancje toksyczne z organizmu, co jest dodatkowo wspomagane przez pracę napinania mięsni ciała. Masaże ujędrniające, takie jak Gharsan są nie mniej ważnie niż ożywiające masaże, np. Udavathana, do którego używa się specjalnej pobudzającej zmysły pasty ziołowej.

Lecz to nie koniec wszystkich atrakcji, które przewiduje dieta ajurwedyjska. Czekają na Ciebie również m.in kuracja potna, która oczyści Twą duszę oraz ciało.

Zrób pierwszy krok w kierunku lżejszego i zdrowszego życia i zarezerwuj już dziś jedną z naszych kuracji: ajurweda w Indiach, z dietą ajurwedyjską w roli głównej.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 307 35 77

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nie wiesz, na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Zarezerwuj pobyt z dietą ajurwedyjską w najlepszej cenie