Fango

Fango

Błoto dobre na wszystko

Fango doskonałe na choroby reumatyczne i skórne

Fango, czyli błoto mineralne wydobywane w okolicach źródeł mineralnych, znane jest już od setek lat. Za jego ojczyznę uważa się Włochy, a dokładnie bogaty w wody termalne region Wzgórz Euganejskich, do których na kuracje przyjeżdżali już starożytni Rzymianie. Okolice te bogate są w wody termalne, mające swoje źródła w Alpach. Wysoka temperatura tych wód, a także ich silne zmineralizowanie, przyspiesza dojrzewanie mikrooganizmów obecnych w błocie. Do największych uzdrowisk oferujących kuracje Fango należą m.in. znane na całym świecie Abano Terme i Montegrotto.

Błoto Fango charakteryzuje się właściwościami termo-fizycznymi: jest dobrym przewodnikiem ciepła i działa rozgrzewająco. Z tego powodu zabiegi Fango przepisywane są często osobom cierpiącym na osteoporozę, bóle stawów, artretyzm albo odbywającym rehabilitacje pourazowe. Mogą róweniż wspomóc rozluźnienie mięśni. Fango może też pomóc przy stanach zapalnych albo w przypadku bolesnego miesiączkowania.

Zawarte w nim składniki mineralne działają również fantastycznie na skórę. Zabiegi Fango pomogą w przypadkach chorób skóry (np. neurodemii czy łuszczycy), pomogą również tym paniom, które chcą zredukować cellulit. Obecny w fango jod wygładzi skórę i znacznie poprawi jej stan, sprawiając, że stanie się ona bardziej gładka. Przyjemne, rozchodzące się po całym ciele ciepło zaś pomoże się rozluźnić, kuracja taka ma również zbawienny wpływ na osoby zestresowane lub cierpiące na syndrom wypalenia zawodowego.

W ofercie SpaDreams znajdziesz liczne oferty zabiegów fango, leczniczych oraz kosmetycznych.

Sprawdź ją już teraz!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 307 35 77

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nasze najlepsze oferty z kuracjami fango