Hotel Termas - Balneario de Archen ★★★★S

Czysty relaks nad brzegiem rzeki Segura

Nowoczesne centrum termalne w Murcji, będące członkiem „Royal Spas Europe” i wyróżnione znakiem jakości „Europespa med” . Doskonałe miejsce do leczenia drógi oddechowych, skóry oraz schorzeń układu ruchu. Relaks i kuracje na terenie strefy SPA o pow. 19 000 m2, która jest połączona z gabinetem fizjoterapii i centrum urody.

Hotel Termas - Balneario de Archen w szczegółach

Miejscowość

☀ W pobliżu Murcji, regionu o całorocznym łagodnym klimacie, w zielonej dolinie Ricote, przy brzegu rzeki Segura, ma swój początek mineralne źródło wody leczniczej z Archeny. Wody lecznicze (o temp. źródła 52°C) – sklasyfikowana jako woda lecznicza bogata w siarkę, chlor, sód i wapń – wykorzystywane są również do inhalacji i zabiegów leczniczych z uwagi na swoje ciepłe błota termalne. Są doskonałe do leczenia chorób oskrzeli, dróg oddechowych, skóry, układu sercowo-krwionośnego i schorzeń układu ruchu. Wysoka jakość świadczeń zdrowotnych została odznaczona przez Europejski Związek Uzdrowiskowy znakiem jakości „Europespa med”.

Hotel

Balneario de Archena, nowoczesny kompleks termalny z 3 hotelami, ok. 2 km od centrum Archentt, znajduje się w rezerwacie przyrody.

Obiekt ten jest jednym z najbardziej lubianych w kurorcie, a to dzięki budynkowi w mozarabskim stylu z końca XIX w., elegancji i długiej tradycji. Hiszpańskie elementy architektoniczne są gratką dla wielbicieli architektury.

Zakwaterowanie

67 pokoi z wanną lub prysznicem/WC ze szlachetnego marmuru, suszarką, telefonem, ogrzewaniem, klimatyzacją, TV sat., minibarem, Sejf. Dostępna obsługa pokojowa. Również pokoje dla osób niepalących. Bezpłatne Wi-Fi w lobby.

Opis dostępnych pokoi

Wyżywienie i wypoczynek

Restauracja z bufetem śniadaniowym, obiad i kolacja w formie menu.

Wellness, SPA i zdrowie

Relaks i wellness w Termalium (o pow. ok. 19.000 m2): 2 baseny termalne (każdy o pow. ok. 600 m2) z jacuzzi, dyszami masującymi, prysznicami potokowymi, wodospadami i strefą dla dzieci.

Centrum SPA „Balnea Termalium” odpłatnie (ok. 30 euro): 4 sauny, termalna łaźnia parowa, basen z systemem nurtu, basen odprężający i floatation pool, łaźnia cytrynowa, łaźnia parowa i igloo.

Zespół doświadczonych lekarzy i terapeutów. Zabiegi: klasyczny masaż częściowy i całościowy, aromaterapia, masaże Archena, kąpiele, drenaż limfatyczny, peeling ciała, okłady, zabiegi na twarz, inhalacja.

W pobliżu praktyka fizjoterapuetyczna, m.in. laseroterapia, presoterapia oraz inne zabiegi na układ ruchu.

Wskazania: choroby oskrzeli i układu oddechowego, skóry i układu ruchu.

Czas wolny

Biblioteka oraz program zajęć rekreacyjnych, takich jak np. gimnastyka dynamiczna, joga, tai chi, aqua aerobik, (górskie) wędrówki, program kulturalny, tańce.

GOLF: "Altorreal“ z 18. dołkami, ok. 18 km, zniżka na green fee.

Informacje dodatkowe

Najbliższe lotniska
Alicante International Airport (ALC): (ok. 89 km / 64 minuty)
San Javier Airport (MJV): (ok. 74 km / 56 minut)

PRZYJAZD Samolotem: Alicante (ALC) ok. 90 km, Murcja (MJV) ok. 80 km.

INFORMACJE Parking (zadaszony): ok 4 euro/dzień od 4 noclegów, 5 euro/dzień do 3 noclegów; zniżki dla dzieci: 2 osoby dorosłe + 1-2 dzieci (0-3,9 lat) 100%, (4 -11,9 lat) 100% na pobyt oraz 50% na wyżywienie. Zwierzęta: brak możliwości. Personel włada językiem angielskim, niemieckim, francuskim, bądź rosyjskim.

Dobrze wiedzieć

Polecamy: wypożyczenie samochodu zamiast transferu

Indywidualnie, elastycznie i korzystnie cenowo – wynajmując samochód z lotniska/na lotnisko w Alicante lub Murcji, oszczędzasz na kosztach transferu, a dodatkowo zyskujesz możliwość np. zwiedzenia bajecznej okolicy (laguny słonowodnej Mar Menor, raju do uprawiania sportów wodnych; założonego przez Kartagińczyków miasta Kartagina, innych pięknych miast z dobrze zachowaną średniowieczną architekturą i oczywiście stolicy prowincji – Murcji itd.), robienia zakupów i dojazdu do morza.

Wypożyczenie samochodu na 1 tydzień już od 64 €.

Cena za wypożyczenie samochodu w dogodnym dla Ciebie terminie na zapytanie.

Mapa

Hotel Termas - Balneario de Archen
Rezerwuj Kontakt Udostępnij