Fango we Włoszech

Fango we Włoszech

Lecznicze błoto o cudownym działaniu

Zobacz najlepsze hotele Fango we Włoszech

Fango i jego lecznicze właściwości

Fango, czyli błoto mineralne wydobywane w okolicach źródeł mineralnych, znane jest już od setek lat. Za jego ojczyznę uważa się Włochy, a dokładnie bogaty w wody termalne region Wzgórz Euganejskich, do których na kuracje przyjeżdżali już starożytni Rzymianie. Okolice te bogate są w wody termalne, mające swoje źródła w Alpach. Wysoka temperatura tych wód, a także ich silne zmineralizowanie, przyspiesza dojrzewanie mikrooganizmów obecnych w błocie. 

Zastosowanie fango jest zróżnicowane: okłady zalecane są osobom ze schorzeniami reumatologicznymi, mogą być one również stosowane profilaktycznie. Fango ma również działanie pielęgnujące i może w znaczący sposób wpłynąć na nasz wygląd.

Zawarte w nim składniki mineralne działają fantastycznie na skórę, ujędrniająco i wygładzająco. Zabiegi fango pomogą w przypadkach chorób skóry (np. neurodemii czy łuszczycy), pomogą również tym paniom, które chcą zredukować cellulit. Obecny w fango jod wygładzi skórę i znacznie poprawi jej stan, sprawiając, że stanie się ona bardziej gładka.

Fango charakteryzują właściwości termo-fizyczne, co oznacza, że jest ono doskonałym przewodnikiem ciepła. Dlatego też najczęściej jest ono stosowane w postaci różnego rodzaju okładów i kompresów, mających działanie rozgrzewające.

Podczas okładów z fango dochodzi do rozgrzania mięśni, a w efekcie do ich odprężenia. Rezultatem jest zmniejszenie bólu i poczucie większej elastyczności mięśni. Dlatego też fango poleca się osobom cierpiącym na reumatyzm, bóle stawów, mającym problemy z kręgosłupem oraz przechodzącym rehabilitacje orurazowe.

Do największych uzdrowisk oferujących kuracje fango należą m.in. osławione na całym świecie Abano Terme i Montegrotto.

W ofercie SpaDreams znajdziesz liczne oferty zabiegów fango, leczniczych oraz kosmetycznych. Sprawdź ją już teraz!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 307 35 77

Napisz do mnie: info@spadreams.pl