Kuracje Kołobrzeg

Kuracje w Kołobrzegu

Dla wielbicieli morza i spragnionych relaksu

Nasze najlepsze oferty kuracji w Kołobrzegu

Kuracje w Kołobrzegu: wykorzystaj lecznicze właściwości morza

Kołobrzeg, zwany często „perłą polskiego Bałtyku” to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych w Polsce. Miasto to przyciąga jednak nie tylko spragnionych kąpieli morskich i opalania, ale także osoby, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Nie ma w tym żadnego przypadku: ze względu na swój klimat i bogate złoża mineralne Kołobrzeg wydaje się wprost stworzony na wczasy zdrowotne.

Jednym z najważniejszych czynników wspierających efekty kuracji jest kołobrzeski klimat. Bliskość morza zapewnia większą ilość ozonu w powietrzu oraz jego bardziej wyrównaną wilgotność, co ma zbawienny wpływ na samopoczucie.

Na kuracje w Kołobrzegu powinny zdecydować się przede wszystkim osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju choroby reumatologiczne, np. na bóle stawów. Mogą się one bowiem poddać się okładom z występującej w okolicy borowiny. Ten rodzaj torfu ma wyjątkową pojemność cieplną, więc okłady z niego działają wyjątkowo rozgrzewająco. Z kolei dzięki zawartym w niej kwasom organicznym borowina jest też polecana w przypadku chorób skóry.

Wiele z kołobrzeskich uzdrowisk oferuje również kuracje oparte na solance – bogatej w składniki mineralne wodzie. Ten typ terapii zalecany jest osobom z chorobami układu oddechowego, neurologicznymi oraz schorzeniami układu ruchu.

Kuracje w Kołobrzegu nie tylko pomogą Ci doskonale wypocząć, ale i postawią Cię na nogi!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl