medycyna-dalekiego-wschodu

Medycyna dalekiego wschodu

Pobudź swój organizm do działania

Znajdź równowagę

Medycyna dalekiego wschodu narodziła się ponad 5 tysięcy lat temu w Chinach.

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) kładzie nacisk przede wszystkim na profilaktykę i przywrócenie zrównoważonego działania organizmu. Wychodzi ona z założenia, że zdrowie można osiągnąć nie poprzez skupianie się na chorych organach, lecz poprzez traktowanie organizmu jako całości. Z tego powodu wszystkie kuracje mają charakter holistyczny i polegają na leczeniu ciała i duszy.

Głównym celem kuracji na niej opartych jest osiągnięcie szeroko pojętej równowagi. Ogromną rolę odgrywają tu: prawidłowa, zbilansowana dieta, ruch w odpowiedniej ilości oraz zrówoważone rozłożenie życiodajnych sił.

W Chinach - ze względu na silne tradycje - chińska medycyna jest traktowana na równi z medycyną konwencjonalną.

Na Zachodzie TCM utożsamiana jest głównie z zabiegami akupunktury i akupresuery, czyli nakłuwaniem i uciskaniem różnych punktów ciała, odpowiadających za aktywność poszczególnych narządów. Lista zabiegów jest jednak znacznie bogatsza, duże znaczenie mają m.in. gimnastyka lecznicza (Qigong) czy ziołolecznictwo.

Ajurweda, czyli wiedza (veda) o życiu (ajuh) to jedna z najstarszych nauk indyjskich, zajmujących się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Celem terapii ajurwedyjskich jest również przywrócenie równowagi między ciałem, duszą i umysłem, i w ten sposób odblokowanie kanałów energetycznych i pobudzenie przepływu energii witalnej.

Ajurweda opiera się na przekonaniu, że większość chorób wynika z zanieczyszczenia organizmu. Dlatego pełna kuracja ajurwedyjska obejmuje tzw. Panchakarmę, czyli terapię oczyszczającą, polegającą na pozbyciu się toksyn i pobudzeniu trawienia (agni). Po zakończeniu oczyszczania następuje faza odbudowy i relaksu, z zabiegami odmładzającymi. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ofertami medycyny dalekiego wschodu!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nasze najlepsze oferty z medycyną dalekiego wschodu