Medycyna naturalna: wczasy dla wielbicieli Dalekiego Wschodu

Medycyna naturalna

Tradycyjna, dalekowschodnia medycyna naturalna z roku na rok zdobywa coraz większe zainteresowanie i akceptację w zachodnich społeczeństwach.  Jej nieinwazyjne, korzystające z dobrodziejstw przyrody techniki są niezwykle atrakcyjne w dzisiejszym przeładowanym technologią, cywilizowanym świecie.

Pod pojęciem dalekowschodnia medycyna naturalna rozumie się przede wszystkim tradycyjną medycynę chińską oraz pochodzące z Indii ajurwedę i jogę. Choć te dziedziny wiele różni, mają one wszystkie jeden wspólny mianownik: podczas kuracji równie ważna, co ciało, jest dusza. Celem terapii jest więc nie tylko osiągnięcie lepszego stanu zdrowia, ale też poprawienie nastroju i samopoczucia psychicznego.

Na SpaDreams znajdziesz różnorodne oferty wczasów z tymi trzema wielkimi systemami medyczno-filozoficznymi. Może interesuje chcesz rozciągnąć swoje ciało lub nauczyć się medytować? W takim razie sprawdź nasze oferty wczasów z jogą pod okiem wykwalifikowanych joginów.

Jeśli zaś chcesz się przede wszystkim zrelaksować i oczyścić organizm z toksyn, to urlop z ajurwedą jest właśnie dla Ciebie. Wczasy z tradycyjną medycyną chińską (TCM) to z kolei coś dla tych, którzy stawiają przede wszystkim na profilaktykę i są zwolennikami holistycznego podejścia do organizmu człowieka w terapiach leczniczych.

Medycyna naturalna jest doskonała w przypadku, gdy chcemy podreperować ogólny stan zdrowia, zrelaksować się, nauczyć zdrowo odżywiać i poprawić kondycję fizyczną. Zaś odpowiednia kuracja przeprowadzona w wygodnym, nowoczesnym ośrodku, często nawet u źródeł (np. w Indiach czy na Sri Lance), będzie po prostu czystą przyjemnością.

Medycyna naturalna - wczasy w najkorzystniejszych cenach

Medycyna naturalna - oferty najlepszych hoteli