medycyna niekonwencjonalna

Medycyna niekonwencjonalna

Ukojenie dla ciała i umysłu

Znajdź równowagę

Medycyna niekonwencjonalna to nasza oferta wczasów zdrowotnych z medycyną dalekowschodnią. Joga, ajurweda, tradycyjna medycyna chińska (TCM)... – te ogromne azjatyckie systemy filozoficzno-terapeutyczne od lat cieszą się zasłużonym zainteresowaniem i uznaniem poza kontynentem, z którego pochodzą. 

Dalekowschodnia medycyna niekonwencjonalna oczywiście nigdy nie zastąpi tradycyjnej medycyny, opartej na badaniach naukowych, ale też nie to – przynajmniej na Zachodzie – jest jej celem. Przeprowadzona zgodnie z zasadami ajurwedy czy TCM kuracja służy raczej poprawie ogólnego stanu zdrowia, odzyskaniu energii i sił witalnych, oczyszczeniu organizmu z toksyn, a także wyciszeniu, odstresowaniu i osiągnięciu lepszego nastroju. 

Na Zachodzie medycyna alternatywna utożsamiana jest głównie z zabiegami akupunktury i akupresuery, czyli nakłuwaniem i uciskaniem różnych punktów ciała, odpowiadających za aktywność poszczególnych narządów. Lista zabiegów jest jednak znacznie bogatsza, duże znaczenie mają m.in. gimnastyka lecznicza (Qigong) czy ziołolecznictwo

Głównym celem kuracji na niej opartych jest osiągnięcie szeroko pojętej równowagi. Ogromną rolę odgrywają tu: prawidłowa, zbilansowana dieta, ruch w odpowiedniej ilości oraz zrówoważone rozłożenie życiodajnych sił.

SpaDreams oferuje różnorodne pobyty z jogą, ajurwedą i TCM zarówno w Europie (zwłaszcza w Niemczech), jak i Azji (np. w Tajlandii czy Indiach). Oprócz autentycznych kuracji zgodnie z zasadami wybranego systemu naszym Gościom gwarantujemy pobyt w nowoczesnych, wygodnych hotelach (w Azji głównie w formie domków typu bungalow), profesjonalną obsługę oraz liczne dodatkowe atrakcje.

Zachęcamy już teraz do zapoznania się z nasza ofertą!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nasze najlepsze oferty z medycyną niekonwencjonalną