dieta-oczyszczanie

Dieta oczyszczająca

Pozbądź się szkodliwych substancji i odzyskaj siły witalne

Zobacz najlepsze oferty diet oczyszczających

Wczasy z dietą oczyszczającą

Szkodliwe substancje dostają się do naszych organizmów wieloma drogami: poprzez jedzenie, powietrze, a nawet przez skórę. Nigdy nie pozostają one bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Dlatego Dieta oczyszczająca to dobre rozwiązanie, by choć na jakiś czas pozbyć się toksyn. Efektem jest nie tylko polepszenie ogólnego stanu zdrowia, ale też powrót energii i sił witalnych.

Istnieją różne rodzaje diet oczyszczających. Jedną z najprostszych jest dieta polegająca na regularnym piciu herbat Pu Erh, zielonej lub ziołowych – lub nawet niegazowanej wody mineralnej.

Oczyszczanie organizmu to również jedna z podstaw ajurwedy i naturalnych ziołowych terapii leczniczych. Wykorzystuje się w nich herbatki ziołowe (np. w kuracji FX Mayra) lub tabletki z ostropestu plamistego, polecane zwłaszcza w przypadku schorzeń wątroby. Przed rozpoczęciem kuracji należy się jednak skonsultować z lekarzem.

Dieta oczyszczająca wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze smacznych posiłków. Przykładowo, dieta oparta na ryżu długoziarnistym lub czerwonym odciąża organizm i umożliwia mu pozbycie się nagromadzonych zanieczyszczeń.

Najlepszym rozwiązaniem jest odbycie diety oczyszczającej pod okiem specjalisty. W naszej kategorii Dieta oczyszczająca znajdziesz zróżnicowane pakiety w hotelach SPA w Polsce i na całym świecie.

Proponujemy klasyczne diety metodą F.X.Mayra (dieta oparta na produktach mlecznych i chlebie) i Buchingera (odżywianie głównie przez płyny: soki, buliony, herbaty ziołowe). Alternatywą są programy służące przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, dostępne w naszych hotelach na Węgrzech i w Niemczech. Innym rozwiązaniem są posty owocowe lub owocowo-warzywne.

Z kolei wielbicieli egzotycznych klimatów z pewnością zainteresują kuracje ajurwedyjskie, dostępne m.in. w naszych hotelach w Indiach i na Sri Lance.

Nasze najlepsze oferty z dietą oczyszczającą