Leczenie łuszczycy

Naturalne leczenie łuszczycy i innych chorób skóry

Kuracje klimatyczne nad Morzem Martwym

Frankfurt, 1 października 2014 r. Położone na granicy Izraela i Jordanii Morze Martwe od dawna słynie ze swojego dobro-czynnego działania na choroby skóry. Kąpiele w jego pełnych minerałów wodach oraz okłady z wydobywanego z jego dna błota mogą mieć zbawienny wpływ na stany zapalne, ponieważ łagodzą one podrażnienia oraz mają działanie hipoaler-giczne. Wysokie nasłonecznie, a jednocześnie filtrowanie promieni słonecznych dzięki położeniu w głebokiej depresji i dość grubej warstwie ozonowej sprawiają z kolei, iż jest to doskonałe miejsce na fototerapię. Eksponowanie skóry na działanie słońce jest zaś podstawą naturalnego leczenia chorób takich, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Wiele miejscowości nad Morzem Martwym ma więc status uzdrowisk i specjalizuje się w lecze-niu dolegliwości dermatologicznych. Należy do nich m.in. izraelskie Ein Bokek, położone ok. 150 km od Tel Awiwu. Kuracje klimatyczne na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry itp. są tu oferowane przez Niemieckie Centrum Medyczne, stacjonarne centrum rehabilitacyjne. Kurację w centrum można dokupić do pobytu w wybranym hotelu w Ein Bokek.

Przykładem może być hotel Lot Spa ***+ (www.spadreams.pl/lot), w którym to mieści się Niemieckie Centrum Medyczne. Hotel dysponuje prawie 200 wygodnymi pokojami, własną plażą oraz bezpośrednim dostępem do morza. W przerwie między zabiegami można skorzystać z relaksującego masażu w hotelowym centrum SPA.

Po stronie jordańskiej w swoje podwoje zaprasza hotel Dead Sea Spa Hotel Medical Center**** (www.spadreams.pl/dead-sea-spa) w miejscowości Sweimeh, ok. 65 km od stolicy Jordanii – Ammanu. Jego Goście mają do dyspozycji plażę hotelową, baseny słodkowodne oraz z wodą morską, salę fitness oraz gimnastyczną. Zabiegi wykupione w ramach kuracji leczniczej odbywają się w hotelowym centrum medycznym, z dużurami pielęgniarskimi i lekarskimi również poza godzinami otwarcia.

W Sweimeh położony jest również wyróżniony nagrodą Jordan's Leading Spa Resort 2014 hotel Mövenpick Resort & Spa***** (www.spadreams.pl/moevenpick-resort). Resort ten ma nietypowy charakter wioski – składa się z małych domków, zbudowanych z naturalnego kamienia, otoczonych strumykami i ogrodami. O podniebienia gości dbają cztery hotelowe restauracje, oferujące również posiłki wegetariańskie i dietetyczne. Kuracje na choroby skóry organizowane są przez hotelowe centrum medyczne ZARA. Uzupełnieniem zabiegów leczniczych może być relaks w Zara Spa – centrum wellness w stylu starorzymskim, z basenami, jacuzzi i saunami.

PDF >>