Kalendarz adwentowy

Oczyszczanie duszy i ciała ze SpaDreams

5 wskazówek jak pomyślnie odbyć głodówkę leczniczą

Od paru lat zauważalny jest trend poszczenia. Post jest dla wielu osób ważnym elementem corocznego „oczyszczenia” – zarówno duszy, jak i ciała. Już w Biblii mowa była o „7 tygodniach postu” na nowy dobry początek. Istnieje wiele technik, aby pozbyć się złych przyzwyczajeń, uzależnień, czy zbędnych kilogramów. Niezależnie od tego czy jest to detoks, kuracja sokowa, dieta postna metodą Buchingera lub całkowita głodówka – każdemu jest ciężko sprostać temu wyzwaniu. Dzięki zmianie otoczenia, wyrzeczenie się ulubionych potraw lub całkowita rezygnacja z jedzenia wydają się jednak łatwiejsze. Należy podkreślić, że istnieją również inne czynniki, od których zależy pomyślny przebieg diety postnej. Claudia Wagner – dyrektor zarządzający SpaDreams, organizatora podróży spa oraz wyjazdów zdrowotnych, zna przepis na idealną głodówkę leczniczą.

Frankfurt, 1 marca 2017

W Środę Popielcową rozpoczyna się okres postu. Coraz więcej osób, nie tylko ze względów religijnych, wyrzeka się swych ulubionych nawyków i przeciwstawia się pokusom społeczeństwa konsumpcyjnego.  Do jednych  z głównych celów postu zalicza się redukcję wagi, oczyszczenie oraz usunięcie substancji toksycznych z organizmu. W związku z tym kuracje postne występują w różnych wariantach: od detoksu, czyli ograniczenia posiłków do oczyszczających soków, herbat i wody mineralnej, poprzez diety owocowo-warzywne, aż do całkowitej rezygnacji z posiłków. 

Czas postu oznacza również okazję do zmiany swojego stylu życia na lepsze. Claudia Wagner, prezes SpaDreams, udziela parę cennych wskazówek, jak najlepiej wcielić zasady głodówki zdrowotnej w życie:

1. Przed rozpoczęciem diety postnej należy sprawdzić, czy głodówka jest czymś odpowiednim dla danej osoby. Rezygnacja z pewnych nawyków lub rodzaju pożywienia może oznaczać dodatkowe obciążenie dla organizmu, co wywołuje dodatkowy stres. Decyzja o przejściu na radykalną dietę powinna być zatem skonsultowana z lekarzem.

2. Należy obracać się w kręgu osób o podobnych zapatrywaniach. Przyglądanie się rodzinie przy kolacji za suto zastawionym stołem nie wzmacnia siły woli i sprawia, że wytrwanie w swoim postanowieniu jest podwójnie ciężkie. Wspólnie łatwiej się pości. Czy podczas codziennych spotkań z także poszczącą przyjaciółką, czy też podczas profesjonalnie zorganizowanej głodówki zdrowotnej: jeśli inni również chcą oczyścić organizm, ich silna wola może być motywująca.

3. Nie powinno się być zbyt surowym dla swojego organizmu. Fanatycy postu i głodzenia się nie są osobami, z których zdaniem należy się liczyć. Każdy z nas powinien dostosować swoją dietę do stanu zdrowia.

4. Panuje przekonanie, że ten kto odbywa kurację postną w codziennym otoczeniu, wystawiony jest na więcej pokus. Pośpieszny tryb życia przyprawia o stres, a znalezienie chwili dla siebie podczas wykonywania codziennych obowiązków nie jest łatwe. Kto nie chce wynagrodzić siebie małym smakołykiem lub kieliszkiem dobrego wina za przetrwanie stresującego dnia? W ten sposób bardzo łatwo wraca się w do starych nawyków.

5. Czas postu można wykorzystać do rozpoczęcia nowego, zdrowszego stylu życia.  Po zakończeniu głodówki zdrowotnej niezwykle łatwo jest dalej wcielać w życie narzucone sobie postanowienia lub całkowicie zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń.

Hotele z oferty SpaDreams oferują szereg najróżniejszych diet postnych. Od nowoczesnych kuracji detoksykujących, np. według metody F.X. Mayra w hotelu Vienna House Dvorák**** w czeskich Karlowych Warach, przez rygorystyczne diety owocowo-warzywne w Vital Spa Resort Czapielski Młyn w Brodnicy Górnej, po diety detoksykujące w luksusowych warunkach i śródziemnomorskim klimacie w hotelu SHA Wellness Clinic***** w gorącej Hiszpanii.

Pobierz wersję PDF>>            Pobierz zdjęcia>>