Pełne odprężenie

Pełne odprężenie – 10 najpiękniejszych hoteli ajurwedyjskich

Goście SpaDreams wybrali

Frankfurt 27 sierpnia 2014 r. Ajurweda, dalekowschodnia nauka o życiu zyskuje coraz większą sławę na Zachodzie, gdzie szybkie temo życia i codzienny stres sprawiają, że ma się coraz mniej czasu na wyciszenie i znalezienie własnego „ja”. Indyjska nauka pomaga odzyskać codzienną dawkę energii za pomocą tradycyjnych zabiegów, jogi oraz świadomego, zdrowego odżywiania. Niezależnie od tego, czy przeprowadzona w celu zapomnienia o problemach, czy też zmniejszenia dolegliwości fizycznych, kuracja ajurwedyjska pomaga pozbyć się obciążeń i prawdziwie zrelaksować. Aby ułatwić poszukiwania idealnego miejsca na przeprowadzenie kuracji, SpaDreams stworzył zestawienie najpopularniejszych hoteli ajurwedyjskich.

Heritance Ayurveda Maha Gedara – ośrodek położony na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, oferuje pełne odprężenie z widokiem na morze. Dzięki ajurwedyjskim zabiegom, jodze, medytacji oraz przyjemnej atmosferze Goście mogą tu odzyskać wewnętrzną równowagę (www.spadreams.pl/heritance).

Ajurweda pod palmami – takiego przeżycia można doświadczyć w hotelu Life Ayurveda Resort, położonym na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Rodzinna atmosfera pozwala zostawić daleko za sobą problemy dnia codziennego, a osoby, które chcą się wyciszyć, z pewnością odnajdą tu swoje własne „ja“ (www.spadreams.pl/life).

W okazałej dżungli, którą otoczony jest hotel Ayurveda-Kuren-Maho, żyje się od wieków zgodnie z tradycyjną nauką ajurwedyjską. Dzięki temu doświadczeniu hotel może zaoferować Gościom najwyższej jakości zabiegi ajurwedyjskie, a tym samym warunki do pełnego relaksu i poprawy stanu zdrowia (www.spadreams.pl/maho).

Hotel Nikki's Nest, położony na południowym zachodzie Indii, otoczony jest pachnącymi ogrodami orchidei. Obiekt znajduje się bezpośrednio nad Oceanem Indyjskim. Panuje tu atmosfera idealna do uzdrowienia ciała i umysłu, na przykład podczas ajurwedyjskich masaży i kąpieli ziołowych (www.spadreams.pl/nikkis-nest).

W Ayurveda Mallorca® – House of Silence na poszukujących spokoju czeka mieszanka śródziemnomorskiej radości życia i azjatyckiego opanowania. Możesz tu korzystać w pełni z zabiegów ajurwedyjskich i nowoczesnych metod postu, podziwiając jedocześnie piękną, otaczającą obiekt dolinę (www.spadreams.pl/house-of-silence).

Somatheeram Ayurvedic Health Resort – hotel położony w wiecznie zielonej Kerali – oferuje prawdziwą ajurwedę z zachodnimi wygodami. Wyposażenie ośrodka, zakwaterowanie w tradycyjnych, keralskich domkach oraz ogród leczniczy z ponad 200 rodzajami ziół tworzą tutaj atmosferę odprężenia i regeneracji (www.spadreams.pl/somatheeram-ayurvedic).

Alpino Atlantico**** oferuje dalekowschodnie sposoby leczenia na portugalskiej wyspie Madera. Osoby szukające odprężenia otoczone zostaną opieką kompetentnego zespołu, składającego się z terapeutów ajurwedyjskich i specjalistów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Pobyt na Wyspie Kwiatów będzie doskonałym doświadczeniem zarówno dla ciała, jak i umysłu (www.spadreams.pl/alpino-atlantico).

Kilometrowe, piaszczyste plaże i ajurweda z widokiem na morze sprawią, że urlop w Anjayu Villa – The House of Ayurveda stanie się rajskim doświadczeniem. Na plan żywieniowy składają się świeże owoce, warzywa i ryby przygotowane zgodnie z zasadami ajurwedy. Atrakcją jest możliwość samodzielnego gotowania pod okiem ajurwedyjskiego kucharza (www.spadreams.pl/anjayu).

Osoby, które chcą doświadczyć prawdziwej ajurwedy, nie muszą podróżować daleko. Hotel Yoga Vidya położony w Lesie Teutoburskim w Niemczech sławę zyskał nie tylko za sprawą leczniczej jogi, ale również dzięki bajecznemu położeniu na łonie natury. Już w przeszłości miejsce to uznawano za centrum energii, a odprężenie zapewnia po dzień dzisiejszy dzięki indyjskim kuracjom (www.spadreams.pl/yoga-vidya).

Lotus-Villa - House of Ayurveda to ośrodek na południowym wybrzeżu Sri Lanki, oferujący kuracje ajurwedyjskie połączone z wycieczkami objazdowymi po Sri Lance. Doskonałą jakość serwowanego wyżywienia zapewnia własny, ekologiczny ogródek hotelowy. O kuracjuszy dba zespół doświadocznych terapuetów i lekarzy (www.spadreams.pl/lotus-villa).

Więcej ofert kuracji ajurwedyjskich znajdą Państwo na stronie www.spadreams.pl.