Biurowy stres

Zapomnij o (biurowym) stresie

Zwalcz wypalenie zawodowe

Frankfurt, 29 października 2014 r. Świat wokół nas jest coraz szybszy, a wymagania, którym musimy sprostać w codziennym życiu, stają się coraz większe. Gdy presja ta ma miejsce przez dłuższy czas, rezultatem stają się nadmierne przeciążenie organizmu, zmniejszona odporność fizyczna i psychiczna oraz poczucie ogólnego wypalenia.

Im dłużej trwa taki stan, tym trudniejsze jest odzyskanie spokoju. Osoby cierpiące na syndrom burn-out mają często problemy z oszacowaniem priorytetów i podejmowaniem decyzji. Efektem tego są nie tylko problemy w pracy, ale także w życiu prywatnym, a nawet zdrowotne. Pierwsze sygnały ostrzegawcze są na ogół niezauważane lub ignorowane, dlatego też w wielu przypadkach wypalenia dolegliwości są na tyle rozwinięte, iż niezbędna jest pomoc. W leczeniu tego syndromu nie chodzi bowiem tylko o wypoczynek, ale również o zmianę przyzwyczajeń i nawyków oraz zdobycie umiejętności koncentracji na najważniejszych rzeczach.

Tego, jak znów umieć skupić się na sobie i swoich potrzebach oraz jak odzyskać równowagę emocjonalną, można nauczyć się w tajskim resorcie Kamalaya Koh Samui*****. Ośrodek ten wbudowany jest w grotę z naturalnej skały, w której setki lat temu medytacjom oddawali się buddyjscy mnisi. Atmosfera oraz położenie w spokojnym miejscu, na południu tropikalnej wyspy Koh Samui, przy piaszczystej plaży Laem Set, a także obecność wykwalifikowanych specjalistów tradycyjnej medycyny chińskiej sprawiają, iż jest to doskonałe miejsce na poddanie się kuracji przywracającej równowagę emocjonalną. Hotel oferuje holistyczne programy dla wypalonych. (www.spadreams.pl/kamalaya). 

Leczenie syndromu burn-out nie wymaga jednak dalekich podróży. Hotel Lambert Medical Spa **** w Ustroniu Morskim dysponuje wszystkim, co niezbędne, by znów poczuć energię i radość życia. Po konsultacji lekarskiej dla gościa zostanie stworzony indywidualny plan zabiegów i aktywności o działaniu relaksującym i profilaktycznym. Komfortowe wyposażenie, położenie w pobliżu plaży oraz morski klimat, a także bogata oferta wellness i fitness hotelu pomogą  zapomnieć o stresie dnia codziennego. (www.spadreams.pl/lambert-medical-spa).

Resort Kneippianum**** w Bawarii to doskonały przystanek dla przepracowanych. Jego zespół ekspertów oferuje coaching psychologiczny, ukierunkowany na zwalczanie stresu, kursy na odprężenie i uwagę, masaże – wszystko to w celu umożliwienia gościom maksymalnego odprężenia oraz regeneracji. Rewitalizujące masaże i kąpiele, program sportowy i wizyty w KneippSpa wystarczą, by zwalczyć stres i powrócić z nową energią do życia codziennego. (www.spadreams.pl/kneippianum).

Więcej ofert dla wypalonych zawodowo: www.spadreams.pl/spa-beauty/burnout/

PDF >>