Uzdrowisko Heviz

Heviz uzdrowisko

Skorzystaj z leczniczych właściwości wód jeziora Heviz

Nie wiesz na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Poznaj najwieksze naturalne jezioro termalne

Węgry, nazywane również „krajem tysiąca źródeł“, są obszarem nad wyraz bogatym w podziemne źródła zawierające lecznicze substancje czynne. Miano wody leczniczej może otrzymać wyłącznie ta, której działanie lecznicze potwierdzone jest przez badania naukowe – tak było również w przypadku położonegu w uzdrowisku Heviz leczniczego jeziora o powierzchni ponad 4,4 ha, które zaliczane jest do największych naturalnych oraz biologicznie czynnych jezior termalnych na świecie. 

Heviz jest uzdrowiskiem położonym w zachodniej części Węgier i jest głównie znane ze względu na położone w miejscowości naturalne jezioro termalne. Wody leczniczye jeziora w uzdrowisku Heviz charakteryzuje wysoka zawartość siarki, radu, wapnia, magnezu oraz wodorowęglanu, które wytrącane są z warstwy torfu pokrywającego dno jeziora. Dzięki lekko radioaktywnym właściwościom wody kuracja jest jeszcze skuteczniejsza. Pozytywnych efektów kuracji jest wiele: od wspomagania odbudowy kości (wapno), poprzez stabilizację chrząstki stawowej (siarka), aż do utrzymania muskulatury ciała (potas). 

Również muł torfowy na dnie jeziora termalnego zawiera szereg substancji leczniczych. Torf znajduje się na dnie jeziora leczniczego i sięga od jednego do siedmiu metrów grubości, jest ciemnoszary oraz ma miękką konsystencję. Szlam cechuje się wysoką zawartością jodu, radu oraz siarki. Muł leczniczy jeziora termalnego Hévíz znacznie różni się od podłóż piaszczystych lub gliniastych innych jezior. Jego lecznicze właściwości wykorzystywane są w naszych hotelach w trakcie kuracji oraz zabiegów Spa.

Cechą charakterystyczną dla uzdrowiska Heviz są kwitnące na tafli jeziora kwiaty lotosu, kwitnące na biało, różowo oraz fioletowo. Las, otaczający jezioro ze wszystkich stron, sprawia, iż w porze jesiennej dzięki pomarańczowemu zabarwieniu liści oraz porannej mgle nad wodą panuje mistyczna, niepowtarzalna atmosfera. Uzdrowisko Heviz, wybudowane w latach 60-tych zeszłego wieku z uroczymi wieżyczkami oraz przystanią jest wizytówką całego miasta.

Skorzystaj z naszej oferty: Heviz uzdrowisko i poczuj na własnej skórze działanie leczniczych wód jeziora Heviz. Jeśli interesujesz się kuracjami termalnymi polecamy również organizowane przez nas kuracje na Słowacji. Dla osób, które chciałyby poznać również stolicę Węgier, mamy również bogaty wybór hoteli w Budapeszcie.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nie wiesz na który hotel się zdecydować? Sprawdź nasze rekomendacje!

Najlepsze oferty hoteli w uzdrowisku Heviz