Detoks w Azji

Detoks w Azji

Kuracje detoksykujące w egzotycznej scenerii

Zobacz najlepsze oferty kuracji detoks w Azji

Detoks z ajurwedą

Kiedy odczuwasz nieustanny stres albo dokucza Ci przewlekłe zmęczenie, to znak, że już najwyższy czas wybrać się na prawdziwe wakacje. Twój organizm sygnalizuje potrzebę odpoczynku, a Ty możesz o niego zadbać, fundując sobie odprężający pobyt w hotelu SPA połączony z poznawaniem tajników tradycyjnej ajurwedy.

Klasyczna kuracja ajurwedyjska jest – podobnie jak kuracje Schrotha czy Mayra – rodzajem detoksu. Ta starożytna hinduska metoda leczenia zakłada, że zdrowie oznacza równowagę, również między ciałem i duszą. Dlatego równie ważne, co zabiegi medyczne, jest w ajurwedzie odprężenie i uspokojenie umysłu, co osiąga się m.in. przez relaksujące masaże czy zabieg polewania czoła ciepłym olejkiem. Przed tym jednak należy oczyścić swój organizm ze zbędnych substancji – dlatego pierwszą część każdej kuracji ajurwedyjskiej stanowi tzw. Panchakarma, czyli oczyszczanie. Pacjent może spodziewać się ostrej diety wegetariańskiej, czasem nawet głodówki, zabiegów pobudzających trawienie, a nawet lewatywy. Ajurwedyjscy terapeuci twierdzą bowiem, że tylko tak oczyszczony organizm przygotowany jest do przyjęcia kolejnych, bardziej relaksujących zabiegów.

Jeśli panchakarma to metoda oczyszczenia organizmu, której chciałbyś spróbować, koniecznie zapoznaj się z naszymi ofertami w Indiach, Tajlandii czy na Sri Lance. Tylko tutaj bowiem najszybciej i najwygodniej znajdziesz ośrodki, które specjalizują się w ajurwedyjskich terapiach. Są to hotele SPA, uzdrowiska, a nawet resorty, które oferują swoim gościom komfortowe warunki oraz niezbędne zaplecze pozwalające na przeprowadzenie całkowicie bezpiecznych i efektywnych terapii oczyszczających.

Wybierz zatem miejsce, które Cię urzeknie i ośrodek, który spełni Twoje oczekiwania, by odpocząć od codziennego stresu i zrobić coś zbawiennego dla Twojego organizmu.