Wczasy w Afryce Polnocnej

Wczasy w Afryce Północnej

Doskonały wybór na talasoterapię

Egipt, Maroko, Tunezja

Afryka Północna (Egipt, Maroko, Tunezja) to nie tylko piękne i atrakcyjne finansowo miejsce na urlop. Ciepły, słoneczny klimat oraz dostęp do Morza Śródziemnego (i Czerwonego w przypadku Egiptu) sprawiają, że jest to region doskonały na pobyt spa, przede wszystkim zaś na talasoterapię.

Talasoterapia to rodzaj terapii naturalnej, wywodzący się z Francji i szczególnie popularny w tym kraju. Terapia ta wykorzystuje naturalne, lecznicze właściwości morza i łączy je z relaksującymi zabiegami wellness.

W talaso można spodziewać się zabiegów z użyciem bogatej w minerały wody morskiej (kąpiele, prysznice), okładów z błota morskiego, szczególnie polecanych na problemy skórne i reumatyczne, okładów z alg, hydromasaży, peelingów.

Maroko i Tunezja, jako byłe kolonie francuskie, są jednymi z najpopularniejszych destynacji turystycznych w dziedzinie talaso. Nasze tunezyjskie i marokańskie hotele oferują różnorodne programy talaso-wellness, idealne na ujędrnienie skóry, większą witalność i wypalenie.

Podstawą większości tych programów jest oparta na wodzie morskiej hydroterapia (kąpiele, prysznice), uzupełniania zabiegami z użyciem alg, błota, relaksującymi masażami oraz aktywnościami sportowymi.

Istnieje również możliwość wykupienia programu skoncentrowanego bardziej na leczeniu, np. bóli kręgosłupa, zespołu ciężkich nóg, problemów z krążeniem.

Uzupełnieniem każdego programu jest wstęp do strefy spa, w której znaleźć można baseny, sauny, łaźnie parowe etc.

Różnorodne talasoterapie można znaleźć również w naszym egipskim hotelu nad Morzem Czerownym.

Nasze najlepsze oferty wczasów w Afryce Północnej