Fangoterapia

Fangoterapia

Zabiegi Fango, Czyli Zdrowotne Okłady Błotne

Znajdź Swoje Idealne Spa z Zabiegami Fangoterapii

Jeśli masz już jakiś pomysł, gdzie chciałbyś pojechać na wakacje z fangoterapią, skorzystaj z naszego paska wyszukiwania poniżej, aby znaleźć i zarezerwować swój idealny hotel spa z zabiegami fangoterapii w najwyższej jakości!


Odkryj Luksusową Fangoterapię z Błotnymi Zabiegami Fango Spa

Cudowna terapia błotna Fango wywodzi się z Włoch, stąd użycie włoskiego terminu "błoto": "fango" można je znaleźć w specjalistycznych fango spa hotelach. Użycie naturalnego błota mineralnego, podgrzanego wodą termalną, pomaga w leczeniu lub łagodzeniu różnych problemów zdrowotnych. Fangoterapia w hotelach Spa to połączenie tego zabiegu z relaksującym wypoczynkiem w pięknym miejscu, co sprawia, że jest on dwukrotnie przyjemniejszy.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach płynących z fangoterapii i dowiedzieć się, gdzie można wybrać się na największe wakacyjne doświadczenie z zabiegami fango spa.


Historia Fangoterapii

Fangoterapia lub leczenie fango to nakładanie błota na skórę za pomocą okładów i masek, a także sporadyczne kąpiele.

Zabiegi fango mają pradawne pochodzenie: w rzeczywistości istnieją świadectwa, które potwierdzają istnienie tego leczenia od czasów starożytnego Egiptu. Błoto zmieszane z gliną uzyskaną z mułu obecnego na brzegach Nilu zostało wykorzystane do poprawy elastyczności i wyglądu skóry. Później, w czasach rzymskich, terapia błotem stała się powszechną praktyką we Włoszech. W okresie największego wzrostu Cesarstwa Rzymskiego leczenie osiągnęło szczyt popularności w Europie. Dziś nie można przegapić okazji do podróży i połączenia wakacji z relaksującą terapią leczniczą czy pielęgnacyjną, taką jak fangoterapia!

 


 

 

Zabiegi fango na plecy
Zabiegi fango na plecy
Maska błotna Fango
Maska błotna Fango
masaż po zabiegu błotnym
Wakacje w fango spa można łączyć z innymi relaksującymi zabiegami, takimi jak masaże.

Co to jest Terapia Fango?

Fango jest włoskim terminem "błoto" i odnosi się do tradycyjnej włoskiej terapii błotnej. Błoto stosowane w terapii fango składa się z dwóch głównych części, jednej stałej i jednej płynnej.

Element stały składa się z masy nieorganicznej, takiej jak glina, oraz substancji organicznej zawierającej mikroflorę (okrzemki, bakterie i glony), mikrofaunę i humus.

Część płynna składa się głównie z wody mineralnej lub wody termalnej. Mieszaninę pozostawia się na długi czas do dojrzewania, aby szorstka część gliniasta mogła wchłonąć składniki odżywcze i mineralne wody.


Zabiegi Fango - Okłady Błotne

Zabieg błotny Fango to terapia naturalna, stosowana jako okład na ciało lub na twarz. Fangoterapia przeprowadzana jest przez doświadczonych terapeutów w specjalnie certyfikowanych uzdrowiskach. Zabieg fango składa się z kilku etapów: nałożenie błota (w temperaturze od 37°c do 38°c), kąpiel w wodzie termalnej (od tego drugiego etapu pochodzi nazwa "balneoterapii borowinowej"), pocenie się i masaż tonizujący. Okłady błotne Fango mogą być nakładane zarówno na ciało, jak i na twarz i są bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Dzięki stosowanej wysokiej temperaturze uruchamiany jest proces pocenia się, a następnie detoksykacji. W ten sposób toksyny są wydalane z organizmu, a jednocześnie dochodzi do wchłonięcia przez skórę aktywnych składników i substancji odżywczych błota.

Zazwyczaj, aby osiągnąć najlepsze rezultaty fangotrapii, należy odwiedzać spa przez co najmniej na tydzień, najlepiej dwa, z pięcioma lub sześcioma zabiegami fango w tygodniu. Zazwyczaj zaleca się wykonywać fango kilka razy w roku.


Korzyści z Fangoterapii

Fango Spa jest głównie stosowany jako delikatny zabieg oczyszczający skórę, szczególnie w okolicach nóg, brzucha i bioder oraz jako remedium na cellulit. Różne rodzaje błota o różnych właściwościach i składnikach stosuje się w leczeniu chorób o różnym rodzaju i intensywności. Istnieje wiele dodatkowych korzyści związanych z fangoterapią, takich jak efekt detoksykacyjny, korzyści dla skóry, niezwykły efekt relaksujący i antystresowy.

Fangoterapia jest również stosowana jako środek zaradczy w różnych kwestiach zdrowotnych. Wskazania te obejmują: podagrę, bóle pleców, zapalenie oskrzeli, neurodermia, łuszczycę, reumatyzm, zaburzenia snu, chorobę zwyrodnieniową stawów, artrozę, osteoporozę i fibromialgię.

Fangoterapia nie nadaje się do tego typu zastosowań: Ostrych artropatii, ciąży, epilepsji, wrzodów krwotocznych, problemów z krążeniem, chorób endokrynologicznych, chorób zakaźnych lub ciężkich chorób serca.


Najlepsze destynacje na wakacje z Fangoterapią

Pobyt w fango spa połączony będzie również z aktywnością zdrowotną w pięknym otoczeniu, ponieważ większość najlepszych hoteli fango znajduje się we Włoszech, na Węgrzech i w Słowenii. Trend ten zaznaczył się również w Niemczech, a nawet na Litwie, gdzie można doświadczyć tzw. białego leczniczego błota. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie polecamy wybrać się na pobyt z fangoterapią.


Hotele z Fangoterapią we Włoszech

Kolebka Fango

Włochy, oryginalny dom fangoterapii ,dzięki licznym źródłom termalnym w okolicy, mają kilka wspaniałych miejsc do wyboru, gdzie odbycie zabiegów jest bardzo przyjemne.

Począwszy od północnych Włoch, pierwszymi miejscami znanymi z tych zabiegów są Wzgórza Eugeniczne, w tym Abano Terme i Montegrotto Terme. Nieco mniej znane, ale równie urokliwe, są Levico Terme, Monteortone Terme i Bagno di Romagna.

Na południu znajduje się wyspa Ischia, zanurzona w krystalicznie czystych wodach Morza Tyrreńskiego przed Neapolem, gdzie źródła termalne o unikalnym składzie wody mineralnej stanowią zachwycający cel podróży fango.

Włochy mogą być słusznie uważane za kraj fango. Oferowane tam zabiegi, zwłaszcza na Wzgórzach Eugeniusza, wykorzystują certyfikowane błoto fango (certyfikowane przez naukowców Uniwersytetu w Padwie) jako centralny element zabiegów termalnych w fangoterapii.

Rezerwując swoje wakacje w uzdrowisku we Włoszech, zwykle wybierasz program z zabiegami fango, ponieważ to właśnie dzięki temu Spa termalne we Włoszech są tak wyjątkowe, a także zazwyczaj obejmują różne aspekty hydroterapii, termoterapii i balneoterapii. Jeśli jesteś zainteresowany przede wszystkim przeżyciem oryginalnej fangoterapii, Włochy są właściwym miejscem dla Ciebie. 


Spa z zabiegami Fango w Słowenii

W Słowenii główne programy terapii uzdrowiskowej noszą nazwę "Kompleksowe uzdrowienie". Obejmują one szereg terapii, takich jak fangoterapia, masaże, balneoterapia i wiele innych. Chociaż fangoterapia nie jest głównym elementem słoweńskich programów uzdrowiskowych, to jednak lekarz uzdrowiskowy przepisze Ci fangoterapię, jeśli uzna, że będzie ona dla Ciebie przydatna, lub możesz złożyć dodatkową prośbę o nią, jeśli chcesz spróbować tutaj. Na wybrzeżu Słowenii znajduje się również specjalny borowina solankowa (która zamiast wody termalnej jest wzbogacona wodą morską). 

>> Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze oferty Zabiegi błotne w Słowenii


Spa z zabiegami Fango na Węgrzech

Na Węgrzech błoto fango jest pobierane z jeziora termalnego Heviz. Tak zwane "Heviz Thermal Mud" jest szczególnie ciemnobrązowe i dlatego czasami nazywane jest również "czarnym leczniczym błotem". Większość węgierskiej terapii fango można znaleźć tutaj, nad jeziorem Heviz. W zależności od potrzeb błoto jest używane na ciepło lub na zimno.

>> Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze oferty Spa z zabiegami błotnymi na Węgrzech


Spa z zabiegami Fango w Niemczech

Niemcy to kolejna destynacja, której hotele oferują różne programy fangoterapii. Zwłaszcza Bawaria, dzięki swoim doskonałym źródłom termalnym, jest znanym regionem dla tego zabiegu. Ponadto, Niemcy mają również własną formę terapii borowinowej z wykorzystaniem naturalnej borowiny rozcieńczonej wodą, co sprawia, że jest to tradycyjna kąpiel borowinowa.

>> Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze oferty Spa z zabiegami Fango w Niemczech


Zabiegi Fango Spa na Litwie

Jedną z naszych najlepszych wskazówek dla miłośników fangoterapii jest Litwa. Tutaj można cieszyć się tak zwanym "białym leczniczym błotem", które jest w kolorze szarym. Oprócz tego wyjątkowego koloru, doświadczenie fango na Litwie jest dość niezwykłe, ponieważ do błota dodaje się rozkoszne zapachy, dzięki czemu pachnie ono tak samo dobrze, jak się czuje. Tak więc z "fango-aromaterapią" otrzymujesz podwójnie zachwycającą kombinację.

>> Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze oferty Zabiegi Fango na Litwie


Rezerwacja wakacji Spa z Fangoterapią

Nasze najważniejsze wskazówki

 • Najbliższym lotniskiem w hotelach na Wzgórzach Eugeniusza jest Marco Polo Airport w Wenecji, dlaczego więc nie połączyć wakacji fango z kilkoma dniami w Wenecji, mieście miłości? Oczywiście można również zarezerwować transfer z lotniska bezpośrednio od SpaDreams.
 • Fangoterapia i jej zabiegi mają wiele korzystnych oddziaływań na układ mięśniowo-szkieletowy. Często jednak zapomina się o tym, że fango jest również najlepszym zabiegiem upiększającym. Okłady błotne czynią skórę elastyczną, super miękką, a przede wszystkim poprawiają krążenie krwi i oczyszczają. Więc jeśli zarezerwujesz fangoterapię, twoje zabiegi kosmetyczne są już wliczone w cenę.
 • Fangoterapia jest również skuteczna w utracie wagi. Ze względu na ciepło błota i wynikające z tego "pocenie się", metabolizm jest stymulowany i można szybciej schudnąć, zwłaszcza jeśli zarezerwujesz plan posiłków o obniżonej kaloryczności jako część swojego programu. Jeśli przy okazji tygodnia fango po prostu zarezerwujesz niepełne wyżywienie, to każdego dnia będziesz mieć możliwość spacerów, pływania lub jazdy na rowerze w pięknej okolicy, na pewno będziesz się zachwycać po powrocie do domu i zważeniu się!

spadreams logo transparent background

10 powodów, dla których warto rezerwować w SpaDreams

 • Świetny wybór hoteli
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 99% szczęśliwych klientów
 • 40 lat doświadczenia
 • Doradztwo eksperckie
 • Wakacje zindywidualizowane
 • Wyjątkowa jakość
 • Wsparcie od początku do końca
 • Ochrona danych
 • Najnowsze trendy w podróżach

Wskazówki oszczędnościowe

 • Zarezerwuj programy, które są przewidziane na jeden lub dwa tygodnie. Zazwyczaj mają one najlepszy stosunek ceny do wydajności.
 • Zarezerwuj swoje wakacje z fangoterapią z niepełnym wyżywieniem. Zazwyczaj nasze hotele oferują tak wspaniałe śniadania i wieczorne bufety, że nie musisz jeść trzy razy dziennie.

 • Zwłaszcza we Włoszech, domu terapii fango, jest tak wiele wspaniałych hoteli, że zawsze można znaleźć aktualną ofertę promocyjną, z którą można podróżować nawet do 35% taniej. 

 • Rezerwacja z wyprzedzeniem pozwoli Ci nie tylko na zarezerwowanie często poszukiwanych, tańszych kategorii pokoi, ale także na otrzymanie atrakcyjnych bonusów dla rannych ptaszków. Wczesna rezerwacja rozpoczyna się zazwyczaj 90 dni przed przyjazdem lub 60 dni przed przyjazdem. Oprócz rabatów w wysokości do 25% wcześniejsi rezerwujący mogą czasami otrzymać dodatkowe usługi, które są dostępne tylko za dopłatą przy późniejszych rezerwacjach.

 • Rezerwacja poza sezonem. Południowe cele podróży z fangoterapią są już piękne wiosną i pozostają ciepłe do jesieni. Jeśli możesz, to rezerwuj poza sezonem. Jeśli jesteś przywiązany do letnich wakacji, to zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem i zapewnij sobie najlepszą cenę.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Najpopularniejsze oferty Terapii Fango

Potrzebujesz więcej inspiracji turystycznych w zakresie zdrowia i SPA?