Układ moczowy i choroby kobiece - kuracje

Kuracje na układ moczowy i choroby kobiece

Dolegliwości układu moczowego mogą dość mocno utrudnić życie codzienne, dlatego aby uniknąć bólu i nieprzyjemności, ważne jest reagowanie już w momencie pojawienia się pierwszych objawów. W ofercie SpaDreams znaleźć można różnorodne kuracje ukierunkowane na choroby dróg moczowych, zarówno w tradycyjnych uzdrowiskach, jak i naturalne kuracje ajurwedyjskie.

Klasyczne kuracje na układ moczowy i choroby nerek

Kuracje na choroby nerek i układ moczowy to m.in. specjalność czeskiego kurortu Mariańskie Łaźnie. W miejscowości tej występuje aż 130 źródeł, w tym 40 wód mineralnych, bogatych w dwutlenek węgla i żelazo i inne elementy. Wody mineralne stosowane są w kąpielach, inhalacjach oraz do kuracji pitnych. Kuracje w uzdrowiskach mariańskich rozpoczynają się zawsze badaniem lekarskim, podczas którego lekarz określa stan zdrowia pacjenta i przepisuje zabiegi. Łączna liczba zabiegów tygodniowo jest zależna od zarezerwowanej kuracji, na ogół nie wynosi ona mniej niż 10.

Wody termalne na dolegliwości nerkowe i kobiece

Choroby nerek i układu moczowego można leczyć również w słoweńskim kurorcie Radenci. To połączone na granicy trzech państw: Austrii, Węgier i Słowenii uzdrowisko słynie ze swoich wód termalnych, jednych z najbogatszych w minerały w Europie. Kuracja pitna w Radenci jest więc doskonała na nerki i drogi moczowe. Jej uzupełnieniem mogą być rozgrzewające i zapobiegające tworzeniu się kamieni w nerkach kąpiele termalne, okłady okłady fango, masaże, gimnastyka lecznicza. Łagodny klimat i ponad 250 słonecznych dni w roku sprawiają zaś, iż jest to miejsce doskonałe na aktywności ruchowe i urlop leczniczy połączony z wypoczynkiem dla całej rodziny.

Na choroby kobiece

Zarówno Mariańskie Łaźnie, jak i Radenci specjalizują się również w leczeniu chorób ginekologicznych. Podobne programy znaleźć można również  w uzdrowiskach węgierskich, np. w Zalakros w pobliży Balatonu, na południu kraju w kurorcie Harkany (lecznicza woda siarczkowa) lub w słynnej z wód siarczkowych miejscowości Sarvar.

Osoby chcące odbyć kurację na układ moczowy lub choroby kobiece w ciepłym klimacie, powinny rozważyć pobyt we włoskim kurorcie Abano Terme. To położone na słynnych Wzgórzach Euganejskich uzdrowisko oferuje kuracje oparte na wydobywanym w pobliżu błocie fango. Zabiegi te uzupełniane są przez kąpiele termalne i fizjoterapię.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych terapii jest ajurweda. Ta licząca ponad pięć tysięcy lat indyjska nauka medyczna zakłada, iż zdrowie jest immanentnie powiązane z równowagą pomiędzy ciałem a dusza - dlatego też celem zabiegów ajurwedyjskich jest nie tylko leczenie, ale również odprężenie.

Układ moczowy i nerki - najlepsze kuracje

Choroby kobiece i urologia - najlepsze kuracje