Afryka

Afryka

Urlop w czarującej i inspirującej kolebce ludzkości

Najlepsze tematy pobytów w Afryce

Najlepsze państwa w Afryce

Poznaj Afrykę z najpiękniejszej strony

Tropikalne lasy deszczowe na terenie Afryki Centralnej i ciągnące się w nieskończoność wydmy oraz suche tereny Sahary. Obszerne tereny sawanny na wschodzie, poprzecinane szczelinami góry, strzeliste szczyty górskie pokryte śniegiem oraz soczyście zielone tereny wyżynne - Afryka zachęca do podróży swoją różnorodnością. 

Afryka to najstarszy, znany nam teren zamieszkany przez człowieka i jednocześnie dom dla ogromnej ilości gatunków dzikich zwierząt. Zobacz na własne oczy stada zebr, żyraf oraz afrykańskich słoni w naturalnym otoczeniu w Serengeti lub wybierz się na Safari w poszukiwaniu „wielkiej piątki” w jednym z licznych parków narodowych i rezerwatów Afryki Południowej. 

Pozwól sobie na w pełni zasłużony odpoczynek z orientalnym czarem w Tunezji lub Maroku, gdzie poczujesz atmosferę jak z „1001 Nocy” i zrelaksujesz się podczas oryginalnych kuracji talasso i sesji w łaźniach parowych w dalekowschodnim stylu. Nowa energia oraz siły witalne będą Ci potrzebne podczas wycieczek poprzez malownicze ogrody oliwne. Nad azurowymi wodami, na śnieżnobiałych plażach, odnajdziesz na nowo balans ciała oraz duszy. 

Odwiedź miasta, w których poczujesz się jakbyś się cofnęła w przeszłości. Tętniące życiem, pełne tradycji, a jednocześnie nowoczesne, łączące kreatywność oraz finezyjność dzikiej natury z urbanistycznym stylem. Odwiedź wąskie uliczki oraz kolowe rynki miejskie i zachwyć się zapachem egzotycznych przypraw oraz smakołykami, których jeszcze nie miałaś okazji spróbować. 

Jeżeli jesteś fanem aktywnego wypoczynku wybierz się na wędrówkę poprzez zielone dżungle, złote plantacje bananów oraz artystycznie położone winne wzgórza. Chcesz poczuć się jak Kleopatra? Pozwól się rozpieścić podczas licznych, luksusowych zabiegów wellness oraz beauty w Egipcie. 

Podobnie jak ciągnące się w nieskończoność afrykańskie horyzonty, tak samo nieskończenie wiele istnieje w Afryce możliwości spędzenia wolnego czasu. Odkrywaj naturalne piękno kontynentu, zapierające dech w piersiach krajobrazy i poczuj gościnność oraz niepowtarzalną kulturę afrykańskich krajów razem ze SpaDreams. 

Nasze najlepsze oferty na wypoczynek w Afryce