Bliski Wschód

Bliski Wschód

Orientalne wakacje dla zdrowia

Najlepsze państwa na Bliskim Wschodzie

Odkryj tajemnice Bliskiego Wschodu

Na pograniczu trzech kontynentów: Azji, Afryki i Europy znajduje się bardzo gorący region zwany Bliskim Wschodem. Leży on na przecięciu licznych szlaków komunikacyjnych, na styku kontynentów „starego świata” i posiada wielkie zasoby surowców energetycznych – ropy naftowej i gazu ziemnego. Pustynne krajobrazy, tętniące życiem miasta, starożytne świątynie i zabytki z bogatą historią – tego wszystkiego możesz doświadczyć udając sie na wypoczynek w te rejony.

Do grona państw Bliskiego Wschodu zalicza się najczęściej 14 krajów położonych w rejonie Zatoki Perskiej oraz u wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. Należą do nich jedne z bardziej popularnych wśród naszych klientów destynacji: Izrael i Jordania. 

Na ich pograniczu znajduje się jedno z najstarszych naturlanych SPA świata: Morze Martwe. To w zasadzie jezioro bezodpływowe jest najniżej położonym punktem na świecie (418 m p.p.m.). Jest także najbogatszym w minerały zbiornikem wodnym. Szacuje się, że minerały stanowią aż 30% jego wód, a wiele z nich nie występuje w żadnym innym akwenie na świecie. 

To właśnie minerały są jednym z największych atutów Morza Martwego. Jego wysokie zasolenie nie tylko sprawia, że osoba pływająca zostaje wypchana na powierzchnię wody, sól oraz inne minerały zawarte w jego wodach poubudzają krążenie krwi i działają na skórę hypoalergicznie. Z tego powodu kąpiele oraz okłady z wydobywanego z dna błota polecane są zwłaszcza osobom, które cierpią na schorzenia skóry, takie jak egzema, łuszczyca, alergie itp.

Nasze hotele w Izraelu i Jordanii oferują kuracje klimatyczne wraz z dostępem do strefy SPA, a dla gości chcących odbyć specjalistyczna kurację leczniczą polecamy zapoznanie się z ofertą Niemieckiego Centrum Medycznego w Izraelu.

Zarezerwuj zatem swój pobyt w naszych hotelach na Bliskim Wschodzie i doświadcz tego niezwykłego klimatu!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nasze najlepsze oferty hoteli na Bliskim Wschodzie