Indywidualna podróż: Skalne miasto Petra i Wadi Rum

Jordania · Morze Martwe · Petra & Wadi Rum

Spotkanie z morzem i pustynią

Odkryj haszymickie Królestwo Jordanii, zwiedzając tajemnicze, różowe skalne miasto Petra i podążaj śladami Lawrence'a z Arabii na pustyni Wadi Rum.

Najpopularniejsze wyposażenie

Klimatyzacja

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Miasto skalne Petra & Wadi Rum (Petra Guesthouse)

2 Noce, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 2 593 zł

Miasto skalne Petra & Wadi Rum (Mövenpick Resort)

2 Noce, pokój dwuosobowy, śniadanie
od 2 883 zł

Indywidualna podróż: Skalne miasto Petra i Wadi Rum szczegółowo

Hotel

Idealne po pobycie nad Morzem Martwym.

1. Dzień: Wyjazd rano z Morza Martwego do Wadi Rum - spotkanie z pustynią. „Rozległa, samotna i boska” - tak opisał Wadi Rum T. E. Lawrence, największą i najwspanialszą pustynię Jordanii. Podczas Beduińskiej wycieczki jeepem (ok. 1,5-2 godz.) przez skaliste krajobrazy doświadczysz pierwotnej natury i przestrzeni pustyni na oryginalnych miejscach z „Lawrence'a z Arabii” – to pustynna przygoda wyjątkowego rodzaju. Następnie przejazd do Petry, 2 noclegi w Petra Guesthouse (4 gwiazdki) lub Mövenpick Resort Petra (5 gwiazdek).

2. Dzień: Całodzienna wycieczka „Różowa Petra”. Odkryj 2000-letnie, czerwone skalne miasto Petra, najbardziej imponujący zabytek kultury Jordanii, często nazywany „ósmym cudem świata". Miasto położone jest w kotlinie górskiej i dostępne jest tylko przez ok. 1,5 km wąską szczelinę skalną o wysokości do 200 m. Na koniu dojedziesz do tej szczeliny, zwanej "Siq". Na końcu szczeliny, którą przejdziesz pieszo, czeka na Ciebie niezapomniany widok na Skarbiec „El Khaznet“, symbol Petry. To jednak dopiero początek atrakcji Petry. Na różnych szlakach pieszych i wspinaczkowych czekają na Ciebie dosłownie setki budynków, fasad, grobowców, łaźni oraz tajemnicze rysunki skalne i reliefy. Te atrakcje wyglądają najpiękniej wczesnym rankiem i późnym popołudniem, gdy słońce ogrzewa kolorowe kamienie budowli, zanurzając je w różowym świetle.

3. Dzień: Transfer na lotnisko w Ammanie.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Indywidualna podróż: Skalne miasto Petra i Wadi Rum
Jordania, Morze Martwe, Petra & Wadi Rum
Queen Alia International Airport (AMM)
ok. 215km / 168min

Podobne hotele

Hotele w okolicy