Joga, trekking i kultura w Himalajach

Indie · Delhi · New Delhi
Podróż po Indiach z jogą, kulturą i trekkingiem
dostępna jako wycieczka grupowa lub indywidualna
Delhi, Rishikesh, ceremonia świateł, Tadź Mahal
Do ofert

Lekka wycieczka trekkingowa z jogą dla każdego

Podczas tej dwutygodniowej podróży do Indii, weźmiesz udział w sześciodniowym trekkingu namiotowym przez indyjskie Himalaje. Codzienne lekcje jogi będą połączone z wędrówkami przez lasy, łąki i do świętych jezior. Lokalny zespół będzie Ci towarzyszyć podczas trekkingu z jogą i rozpieszczać Cię pysznymi indyjskimi potrawami.

Najpopularniejsze wyposażenie

W górach
Podróżujący indywidualnie
Wędrówki z przewodnikiem
Joga
Wyżywienie dla diabetyków
Dieta wegańska
Wyżywienie dietetyczne
Dieta bezlaktozowa
Dieta bezglutenowa

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Himalaje Joga & Trekking - Wycieczka prywatna dla 2 osób

14 Nocy, pokój dwuosobowy, wyżywienie specjalne
od 8 956 zł

Himalaje Joga & Trekking - Wycieczka prywatna dla 1 osoby

14 Nocy, pokój jednoosobowy, wyżywienie specjalne
od 12 795 zł

Joga, trekking i kultura w Himalajach szczegółowo

Przegląd podróży

Kombinacja codziennej medytacji, jogi, rozciągania, śpiewania mantr i trekkingu w potężnej atmosferze Himalajów oferuje satysfakcjonujące wyzwanie fizyczne i wzmacnia ducha. Wycieczki są otwarte dla każdego, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktyków jogi, oferując unikalne doświadczenie wzmacniania ciała i ducha.

W spektakularnym krajobrazie Himalajów doświadczysz wędrówki jako formy medytacji: rytm kroków, niczym mantra, prowadzi Cię wyżej na szczyty i głębiej w siebie. Ćwicząc jogę i asany, trenujesz równowagę, elastyczność, siłę i wytrzymałość. W świeżym i czystym górskim powietrzu odkryjesz uspokajające i energetyzujące techniki oddychania, które prowadzą Cię dalej do medytacji. Wspólne śpiewanie mantr przy ognisku stanowi doskonałe zakończenie intensywnego dnia.

I wszystko to w pięknej scenerii indyjskich Himalajów. Będziesz wędrować przez czarujące krajobrazy z zielonymi łąkami, starożytnymi lasami, dzikimi rzekami, głębokimi wąwozami i ośnieżonymi szczytami, z dala od cywilizacji.

Przebieg programu

Dzień 1: Wylot z Niemiec i przybycie do Delhi. Nocleg w hotelu

Zazwyczaj lądujesz na międzynarodowym lotnisku w Delhi w środku nocy. Zostaniesz odebrany z lotniska i przewieziony do hotelu (Wyżywienie: -/-/-).

Dzień 2: Zwiedzanie Delhi

Po odprężającej nocy zwiedzisz Stare i Nowe Delhi riksza, pieszo i metrem. Skupisz się na duchowym odkrywaniu miasta, odwiedzając świątynie i meczety. Nocleg w hotelu (Wyżywienie: Ś/-/-).

Dzień 3: Podróż pociągiem lub minibusami do Rishikesh

Dziś podróżujesz pociągiem i/lub minibusami najpierw do świętego miasta Haridwar, a następnie do Rishikesh, światowej stolicy jogi u podnóża Himalajów. Zamieszkasz w aśramie i rozpoczniesz od pierwszej lekcji jogi po południu. Nocleg w aśramie (Wyżywienie: Ś/O/K).

Dzień 4: Dzień w Rishikesh

Dzień na odpoczynek, praktykę jogi i eksplorację Rishikesh. Wieczorem weźmiesz udział w świętej ceremonii świateł Aarti nad Gangesem. Nocleg w aśramie (Wyżywienie: Ś/O/K).

Dzień 5:  Transfer do Ghat

Opuszczasz Rishikesh i jedziesz głębiej w Himalaje do górskiej wioski Ghat (210 km/8 godzin). Nocleg w gospodzie (Wyżywienie: Ś/O/K).

Dzień 6 do 11: 6 dni trekkingu jogi

Po krótkim transferze jeepem do punktu startowego trekkingu, rozpoczynasz: Przez 6 dni wędrujesz przez himalajskie krajobrazy do małych górskich wiosek i wzdłuż wartkich strumieni. Po przekroczeniu przełęczy Kuari na wysokości 3800 m, otwiera się przed tobą niepowtarzalna panorama wysokich Himalajów. Trasa trekkingowa może się różnić w zależności od pory roku i warunków pogodowych. Na koniec podróży wracasz transportem do Manali, a stamtąd do Rudraprayag (115 km/7 godzin), gdzie czeka na ciebie przyjemny pokój hotelowy i prysznic. Nocleg w namiocie (Wyżywienie: Ś/O/K), w dniu 11 brak kolacji.

Dzień 12: Powrót do Rishikesh

Jest miło znów przybyć po południu do aśramu w Rishikesh (160 km/5 godzin). Nocleg w aśramie (Wyżywienie: Ś/-/K).

Dzień 13: Dzień w Rishikesh

Cieszysz się dniem w aśramie w Rishikesh. Nocleg w aśramie. (Wyżywienie: Ś/O/K)

Dzień 14: Podróż pociągiem do Agra

Wczesnym rankiem wyruszasz pociągiem do Agra, aby wieczorem podziwiać widok na Tadż Mahal podczas zachodu słońca. Nocleg w domu gościnnym. (Wyżywienie: Ś/-/K)

Dzień 15: Wizyta w Tadż Mahal i podróż do Delhi na lotnisko

Wczesnym rankiem zwiedzasz Tadż Mahal o wschodzie słońca, a następnie po spokojnym śniadaniu udajesz się do Delhi na lotnisko. Opcjonalnie można zarezerwować dodatkową noc w hotelu w Delhi. Zostaniesz odwieziony na lotnisko przez zespół.

Zespół

Z Sarah lub Noor. Doświadczeni nauczyciele jogi będą prowadzić dwa razy dziennie kreatywne i harmonijne zajęcia jogi, uwzględniając wszystkie aspekty jogi. Będą dostosowywać się do potrzeb uczestników, łącząc asany z pranajamą, technikami relaksacyjnymi, medytacją, śpiewaniem mantr i filozofią jogi.

Na wszystkich naszych trekkingach mamy przynajmniej jednego (w większych grupach od 6 uczestników dwóch) wykwalifikowanych miejscowych przewodników górskich. Przewodnicy górscy znają doskonale trasy trekkingowe i teren. Wszyscy przewodnicy mówią po angielsku.

Ponadto mamy miejscowy zespół składający się z kucharza (jeśli grupa liczy tylko dwóch uczestników, przewodnik górski przejmuje również obowiązki kucharza), pomocników, koniowodów z końmi lub nepalskich tragarzy, w zależności od rodzaju trekkingu.

Styl jogi

Ashtanga, Hatha, Kundalini, Vinyasa, Yoga Nidra

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Opinie

Pokoje hotelowe w skrócie

Podczas trekkingu mieszkasz w komfortowych i przestronnych namiotach. Materace są praktyczne, ale proste (możliwość zabrania własnego materaca lub zamówienia go z wyprzedzeniem). Śpiwory są wysokiej jakości, z komfortową strefą do -5°C i ekstremalną do -20°C. Zaleca się zabranie własnych śpiworów wewnętrznych. Ponadto dostępne jest przestronne namiot jadalny z stołami i krzesłami, namiot kuchenny dla zespołu i namiot toaletowy. Przy trekkingach do 4 osób namiot kuchenny może również służyć jako namiot jadalny.

Podczas trekkingów z tragarzami zabierane są mniejsze, lżejsze namioty i rezygnuje się z namiotu toaletowego. Przed i po trekkingu zatrzymasz się w dobrych hotelach i pensjonatach klasy średniej.

  • Zdjęcie pojawi się wkrótce

    Pok. 2 os./namiot

    więcej szczegółów
  • Zdjęcie pojawi się wkrótce

    Pok. 1 os./namiot

    więcej szczegółów

Lokalizacja

Joga, trekking i kultura w Himalajach
Indie, Delhi, New Delhi
Indira Gandhi International Airport (DEL)
ok. 559km / 739min

Podobne hotele

Hotele w okolicy