Joga w Ashramie z mini podróżą objazdową

Indie · Delhi · New Delhi
Joga, Ajurweda i warsztaty w indyjskim ashramie
Mini podróż po stanie Radżastan
Atrakcje: Dźodhpur, Puszkar, Dźajpur, Agra
Do ofert

Podróż odkrywająca indyjską kulturę, naturę i własne ja

Retreat jogi w małym, autentycznym ashramie pośrodku pustyni Radżastanu, połączony z mini podróżą objazdową do interesujących zabytków. Regulowany harmonogram dnia, składający się z jogi, ajurwedyjskich masaży, warsztatów, hinduistycznych ceremonii i zdrowych posiłków, pozwoli Ci nie tylko odnaleźć siebie, ale także pogłębić własną praktykę jogi.

Najpopularniejsze wyposażenie

Podróżujący indywidualnie
Joga
Wyżywienie dla diabetyków
Dieta wegańska
Dieta bezlaktozowa
Dieta bezglutenowa
Dieta wegetariańska
Dieta lekkostrawna
Wyżywienie dietetyczne

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Joga, Ajurweda i Mini podróż po Indiach

14 Nocy, pokój dwuosobowy, wyżywienie specjalne
od 7 890 zł

Joga w Ashramie z mini podróżą objazdową szczegółowo

Przegląd podróży

Bierzesz udział w codziennym życiu małego wiejskiego ashramu pośrodku pustyni Radżastanu - różnorodna oferta jogi, warsztatów, medytacji, ćwiczeń relaksacyjnych, masaży oraz zdrowych posiłków, dużo relaksu i wieczorne ceremonie ognia w kompleksie świątynnym. Na koniec podróży odbywasz małą podróż objazdową po indyjskim stanie Radżastan. W programie między innymi niebieskie miasto Dżodhpur z kursem gotowania u Rekhy, święte miasto Pushkar z ceremonią nad jeziorem, różowe miasto Dźajpur z wycieczką rowerową oraz wycieczka do Tadż Mahal.

Program

Dzień 1: Samodzielny przyjazd z Niemiec do Delhi

Uczestnicy zostaną odebrani z lotniska i zabrani do pobliskiego hotelu. W przypadku wczesnego przyjazdu możliwa jest krótka zorganizowana wycieczka po Delhi (za dodatkową opłatą). Nocleg w Grand Godwin Hotel w Delhi (Wyżywienie: -/-/-).

Dzień 2: Podróż do Ashramu

Razem odbyjecie 1,5-godzinny lot do Jodhpur. Stamtąd, po dwugodzinnej podróży, dotrzecie głęboko na pustynię Radżastanu do Ashramu, gdzie zostaniecie powitani przez nielicznych mieszkańców. Zakwaterowanie i pierwszy posiłek w Ashramie, a wieczorem udział w ceremonii ognia w otoczonej świątyni (Wyżywienie: Ś/-/K).

Dzień 3 do 10: Joga w Ashramie

W kolejnych dniach stopniowo przyzwyczajacie się do zorganizowanego życia w Ashramie, które rozpoczyna się od porannej lekcji jogi. Codziennie, oprócz dwóch lekcji jogi, będziecie mogli cieszyć się ajurwedyjskimi zabiegami i uczestniczyć w różnorodnych warsztatach jogi i ajurwedy. Ponadto, możecie odwiedzać okoliczne rodziny w wiosce, praktykować karmajogę, na przykład pomagając w kuchni (Wyżywienie: Ś/O/K).

Dzień 11: Podróż do Jodhpur

Po ostatniej lekcji jogi i śniadaniu w Ashramie, wyruszycie w podróż do niebieskiego miasta Jodhpur (ok. 2 godz.). Zwiedzicie Fort, zrobicie spacer po mieście i wieczorem weźmiecie udział w kursie gotowania u Rekhy. Nocleg w KP Heritage Ashram w Jodhpur (Wyżywienie: Ś/-/K).

Dzień 12: Podróż do Pushkar

Czterogodzinna podróż do Pushkar. Ten spokojny miejscowość nad świętym jeziorem Pushkar posiada ponad 400 świątyń i mówi się, że każdy Hindus powinien przynajmniej raz w życiu odbyć pielgrzymkę do Pushkar, aby odwiedzić świętą świątynię Brahmy i wziąć oczyszczającą kąpiel w jeziorze. Ty również odwiedzisz świątynię i weźmiesz udział w ceremonii nad jeziorem Pushkar. Nocleg w Heli Pushkar w Pushkar (Wyżywienie: Ś/-/-).

Dzień 13: Podróż do Jaipur

Kontynuacja podróży do Jaipur, trwającej trzy godziny. Zwiedzisz różowe miasto, zrobisz spacer do Tigerfort, zobaczysz Fort Amber oraz podziwiaj Pałac na Wodzie i Pałac Wiatrów. Nocleg w Arya Niwas w Jaipur (Wyżywienie: Ś/-/-).

Dzień 14: Wycieczka rowerowa po Jaipur i podróż do Agra

Po porannej wycieczce rowerowej po Jaipur, podróż kontynuowana jest do Agra. Wieczorem podziwiaj Taj Mahal podczas zachodu słońca i delektuj się kulinarnymi specjałami od gospodyni. Nocleg w Kanha Homestay lub Clarks Shiraz Hotel w Agra (Wyżywienie: Ś/-/K).

Dzień 15: Wizyta w Taj Mahal i wyjazd z Delhi

Odwiedzisz Taj Mahal rano. W południe dotrzesz do Delhi. W zależności od Twoich planów podróży, zorganizowany zostanie transfer na lotnisko, zarezerwowany nocleg w hotelu w Delhi lub zaplanowana podróż dalsza.

Proszę zwrócić uwagę: W przypadku odlotu w ostatnim dniu programu, lot powinien być zaplanowany nie wcześniej niż na godzinę 19:00, aby można było wziąć udział w zaplanowanych na ten dzień atrakcjach.

Zmiany zastrzeżone.

Przykładowy harmonogram dnia

06:00 Wstawać
06:30-08:00 Lekcje jogi na tarasie jogi lub w ogrodzie
08:00 Śniadanie
09:00 -12:30 Ajurwedyjskie zabiegi lub masaże, czas na odpoczynek i karmajogę, lekcje gotowania, warsztaty
12:30 Obiad
13:00-15:00 Czas na odpoczynek i dodatkowe zabiegi ajurwedyjskie, warsztaty jogi
15:30 Herbata
16:30-18:00 Asany jogi/Pranayama/Medytacja w hali jogi lub w ogrodzie
18:30 Ceremonia ognia
19:00 Kolacja
20:00 Satsang lub specjalny program, czas wolny

Wyżywienie

Czeka na Ciebie pełne wyżywienie podczas pobytu w Ashramie. Posiłki i napoje poza Ashramem, z wyjątkiem śniadania, nie są wliczone w cenę (zobacz program).

Nauczyciele jogi

Instruktorka jogi Sarah Appelt (RYT 800) żyje jogą w jej ojczyźnie, Indiach, gdzie również zdobyła swoje umiejętności. Posiada certyfikat 800 godzinny Yoga Alliance w Hatha, tradycyjnej jodze oraz terapii jogą. Dodatkowo ukończyła kursy w Shivananda, Ashtanga, Vinyasa i Kundalini Yoga, ciągle poszerzając swoją wiedzę. Od kilku lat prowadzi retreaty jogi w indyjskich ashramach, organizuje podróże jogiczne po Indiach i prowadzi warsztaty z jogi dla dzieci. Swoje zajęcia dostosowuje do potrzeb swoich uczniów, łącząc wzmacniające asany z uspokajającym pranayama i głęboką medytacją.

Yogeshwar Surajnath Siddh (RYT 500), kierownik Shri Jasnath Ashram i prezydent Shridev Trust, jest gospodarzem programu jogi. Z magistrem psychologii jogi z Bihar School of Yoga w Indiach, specjalizuje się w tradycyjnej Hatha i Tantra Yoga.

Sherry Minnard (Shree) (RYT 500), dyrektorka programów jogi ashramu, specjalizuje się w technikach hybrydowych Yoga Flow i technikach nauczania. Jest autorką książki "Leadership Essentials for the Wellness Business".

Styl jogi

Ashtanga, Hatha, Kundalini, Nidra, Vinyasa, Tradycyjna

Język nauczania

Angielski (niektóre godziny)

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Opinie

Pokoje hotelowe w skrócie

Mały Shri Jasnath Asan (Ashram) znajduje się w sercu Radżastanu, w małej wiosce Panchla Siddha (miejsce głębokiej medytacji), ok. 100 km od Dźodhpuru. Jest to jeden z najstarszych Asanów w regionie Malwar. Wielki święty Shri Boyat ji Maharaj, bezpośredni uczeń Shridev Jasnath ji, założył Ashram ponad 500 lat temu. Ashram cieszy się dużą popularnością wśród indyjskich członków wspólnoty Shri Jasnath i co roku przyciąga tysiące pielgrzymów i zwolenników. Ashram jest miejscem niezwykle spokojnym, szczególnie polecany zachodnim gościom poszukującym autentyczności, duchowości i pokoju. Wiele świętych praktykowało tu swoją duchową praktykę, co czyni to miejsce wysoce duchowo naładowanym.

Dziś Ashram dysponuje pięknymi ogrodami i plantacjami, na których uprawiane są ekologiczne owoce i warzywa. Shri Jasnath Asan wyróżnia się unikalną architekturą. Został z miłością odrestaurowany i ponownie umeblowany przez obecnego guru Surajnath Siddh, aby zachować stary urok i tradycje. Pokoje są czyste, przestronne i mają własne łazienki. Przed/po Twoim locie oraz w trakcie podróży nocujesz w pokojach z przylegającymi łazienkami w hotelach średniej klasy (zobacz program).

 • Pok. 1 os.

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os.

  więcej szczegółów

Lokalizacja

Joga w Ashramie z mini podróżą objazdową
Indie, Delhi, New Delhi
Indira Gandhi International Airport (DEL)
ok. 513km / 555min

Podobne hotele

 • od 7 noclegów
  1 919 zł
  - 15%
  Meiveda Ayurveda Beach Resort
  Meiveda Ayurveda Beach Resort
  COMFORT
  Indie · Południowo-zachodnie Indie / Kerala · Chavakkad
  Klasyczna kuracja ajurwedyjska
  Doskonały
  4,6
  /5
 • od 5 noclegów
  2 273 zł
  Austrian Ayurveda Beach Resort
  Austrian Ayurveda Beach Resort
  FIRST CLASS
  Sri Lanka · Wybrzeże Południowe Sri Lanki · Matara-Dickwella
  Ajurweda Spa
  Doskonały
  4,5
  /5
 • od 14 noclegów
  7 421 zł
  - 15%
  Lotus Villa
  Lotus Villa
  COMFORT
  Sri Lanka · Południowo-zachodnie Wybrzeże · Ahungalla
  Ajurweda - profilaktyka i zapobieganie
  Doskonały
  4,6
  /5
 • od 1 noclegu
  870 zł
  Santani Resort
  Santani Resort
  DELUXE
  Sri Lanka · Wnętrze kraju Sri Lanka · Werapitiya - Kandy
  Doświadcz Santani

Hotele w okolicy