Kurs nauczyciela jogi - Yoga Vidya

Niemcy · Las Teutoburski · Horn-Bad Meinberg

Ucz się - Praktykuj - Nauczaj

W centrum Yoga Vidya w Bad Meinberg poznasz filozofię i techniki jogi. Intensywna praktyka podniesie Twoją energię życiową na nowy poziom, nadając Ci zupełnie nowy blask. W małych grupach zdobędziesz doświadczenie w nauczaniu na różnych poziomach i z różnymi wymaganiami. Jako certyfikowany nauczyciel jogi według BYV zakończysz szkolenie z 400 jednostkami dydaktycznymi.

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Spokojna okolica
Przyjazny dla osób niepełnosprawnych
Dla osób starszych
Podróżujący indywidualnie
Dieta ekologiczna
W otoczeniu zieleni
Lekarz ajurwedyjski
Zwierzęta akceptowane

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Szkolenie przygotowawcze nauczyciela jogi

2 Noce, apartament, dwa posiłki
od 734 zł
Gwarantowana realizacja

Intensywne szkolenie nauczyciela jogi

28 Nocy, apartament, dwa posiłki
od 12 006 zł
Gwarantowana realizacja

Kurs nauczyciela jogi - Yoga Vidya szczegółowo

Twoje szkolenie z jogi

Z dala od rozpraszaczy codziennego życia, w tych tygodniach nauczysz się więcej o własnej praktyce jogi, niż zazwyczaj w ciągu kilku lat. Zdobędziesz głębokie zrozumienie filozofii jogi i zdobędziesz teoretyczne podstawy na wykładach i warsztatach. Nawet jeśli nie zamierzasz później pracować jako nauczyciel jogi, to szkolenie jest dla Ciebie korzystne, ponieważ poznasz jogę i siebie w intensywny i dogłębny sposób. Solidna teoria i praktyka umożliwią Ci prowadzenie kursów na różnych poziomach i z różnymi wymaganiami. Doświadczeni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z sercem i rozumem.

Tematy przeglądowe

1. Wprowadzenie - filozofia i cel jogi
2. Hatha Joga ogólnie
3. Tantra i Kundalini Joga - Joga energii
4. Raja Joga - Trening mentalny i medytacja
5. Karma Joga
6. Bhakti Joga - Nawiązywanie kontaktu z boskością
7. Jnana Joga - Joga wiedzy
8. Metodyka nauczania jogi

Filozofia

W aśramie w Lesie Teutoburskim duchowość, joga i medytacja są przekazywane zgodnie z tradycją hinduistyczną. Nie ma codziennej obsługi pokoi. Sala jadalna z samoobsługą. Personel i goście żyją bez dymu tytoniowego i alkoholu. Ważnym aspektem jogi jest uważne obchodzenie się z naturą i wszystkimi istotami żywymi. Dlatego dieta jest wegańska. W całym domu panuje interaktywna współpraca i zaangażowanie, pracownicy są z miłością i oddaniem do Twojej dyspozycji.

Położenie i okolica

Okolica Horn-Bad Meinberg jest znana jako „Ogród zdrowia Europy Środkowej”. Wysokie stężenie uzdrowisk, kąpielisk leczniczych, źródeł leczniczych, torfowisk i miejsc mocy, takich jak Externsteine, jest wyjątkowe. Od wieków ludzie świadomi zdrowia szukają w tym regionie uzdrowienia, spokoju, doświadczeń duchowych i dostępu do siebie.

Wyżywienie

Jedna z największych wegańskich ekologicznych kuchni w Niemczech. O 11 i 18 czeka na Ciebie wegański bufet pełnowartościowy (obiad i kolacja). Cały dzień dostępne są również woda i herbata. Rano dostępny jest wybór owoców. Do przygotowania domowych potraw używane są świeże ekologiczne produkty. Yoga Vidya przykłada dużą wagę do sezonowych, zrównoważonych produktów i wspiera lokalnych rolników i partnerów. 2 duże i 7 mniejszych jadalni. W przypadku pytań dotyczących alergenów dostępna jest lista z informacjami dla alergików przy bufecie.

Styl jogi

Hatha
Kundalini
Tradycyjna
Yoga Vidya / Styl Sivananda

Poziom jogi

Dla początkujących (z pierwszymi doświadczeniami)
Dla zaawansowanych
Dla profesjonalistów

Czas wolny

Kącik książkowy, taras słoneczny, nordic walking, wędrówki i jazda na rowerze w przepięknych parkach i idyllicznych lasach okolicy. Externsteine, pomnik Hermanna, malownicze stare miasta, zamki i kościoły, na przykład w Hameln czy Paderborn, zapraszają na wycieczki. Park wodny i krajobraz saun w Aqualip w Detmold (ok. 11 km) oraz latem, przy pięknej pogodzie, basen na świeżym powietrzu Bad Meinberg/Vahlhausen (ok. 2 km).

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Dobrze wiedzieć

Pokoje hotelowe w skrócie

Ashram Yoga Vidya malowniczo położony na obrzeżach uzdrowiskowego miasteczka Bad Meinberg w Lesie Teutoburskim. To dynamiczne, pełne życia miejsce, otoczone dużym parkiem przyrody oraz wieloma atrakcjami krajobrazowymi i kulturalnymi. Składa się z trzech kompleksów budynków przypominających kampus, z ponad 700 łóżkami, 40 salami seminaryjnymi, medytacyjnymi i do ćwiczeń. Wszystkie pokoje są funkcjonalnie wyposażone, z łazienką, większość z balkonem lub tarasem, prosto, przytulnie i bardzo naturalnie urządzone meblami z naturalnego drewna sosnowego. 5 apartamentów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, 10 pokoi dla alergików z podłogą korkową.

 • Pok. 1 os.

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os.

  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Łóżko w pokoju wieloosobowym

  więcej szczegółów

Lokalizacja

Kurs nauczyciela jogi - Yoga Vidya
Niemcy, Las Teutoburski, Horn-Bad Meinberg
Paderborn Lippstadt Airport (PAD)
ok. 52km / 43min
Dworzec kolejowy Horn-Bad Meinberg
ok. 4km / 7min

Podobne hotele

Hotele w okolicy