Nepal - Kultura, Safari, Trekking, Joga
COMFORT

14-dniowa podróż trekkingowa i joga z różnymi przystankami
przewodnik mówiący po niemiecku, nauczyciel jogi mówiący po angielsku
Kathmandu - Pokhara - Kande - Landruk - Chhomrang
Do ofert

Odkryj magię Nepalu

Namasté w Nepalu! Przeżyj niezapomnianą podróż w otoczeniu majestatycznych gór Himalajów, gdzie idealne połączenie kultury, religii, trekkingu, jogi i safari czeka na Ciebie. Poznaj nie tylko kraj, ale i jego mieszkańców, daj się oczarować niepowtarzalnej atmosferze, harmonii hinduizmu i buddyzmu oraz różnorodności tego kraju. To wakacje dla ciała, umysłu i duszy.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Joga i trekking w Nepalu - podróż grupowa

13 Nocy, pokój dwuosobowy, wyżywienie specjalne
od 6 642 zł

Joga i Trekking w Nepalu - podróż indywidualna

13 Nocy, pokój dwuosobowy, wyżywienie specjalne
od 6 642 zł

Nepal - Kultura, Safari, Trekking, Joga szczegółowo

Plan podróży - 13 nocy/14 dni

Dzień 1: Namaste w Nepalu

Namaste w Nepalu - na lotnisku w Katmandu powita Cię Twój nepalski przewodnik. Następnie przejazd do hotelu w sercu Katmandu. Ciesz się pierwszą wspólną kolacją w hotelu, podczas której odbędzie się krótkie spotkanie dotyczące podróży i trekkingu.

Dzień 2: Katmandu

Wzmocniony śniadaniem, dzisiejszy dzień poświęcony jest kulturze. W centrum Katmandu odkryjesz ślady dawnych królów. W starej stolicy królewskiej, obecnie placu Dhurbar, znajduje się również dom żyjącej bogini Kumari. Zbierz niezapomniane wrażenia z kultury Nepalu, zanim uda się do „Małego Tybetu” w Katmandu, czyli okolicy znanego Stupy Bodnath - jednego z największych buddyjskich sanktuariów w Nepalu. Zapach kadzideł i dźwięki buddyjskie sprawiają, że to wyjątkowe miejsce zachęca do zatrzymania się.

Dzień 3: Katmandu - Pokhara

Po śniadaniu rozpoczyna się przygodowa podróż do Pokhary (ok. 210 km - ok. 8 godzin). Podziwiaj wspaniałe widoki na otaczający krajobraz wzgórz z licznymi tarasami ryżowymi i piękne doliny rzek Trishuli i Marsyangdi.

Dzień 4: Pokhara - Kande - Landruk

Trekking ok. 5-6 godz. (↑ ok. 350m, ↓ ok. 650m)

Rano autobusem jedziesz ok. 1,5 godz. do punktu startowego trekkingu w Kande (ok.1.770 m), gdzie czeka już na Ciebie ekipa wspierająca (tragarze). Trekking zaczyna się od ścieżki częściowo wyłożonej kamiennymi schodami do Australian Camp - najwyższego punktu dnia na wysokości ponad 2000 m - a następnie do Pothany. Z odrobiną szczęścia możesz podziwiać fascynujące widoki na masyw Annapurny z szczytami Macchapuchhre, Annapurna II i IV oraz Annapurna Południowa. Przez żwirową drogę mijasz idylliczne wioski, aż do Tolka i wzdłuż szerokiej doliny Modi Khola do Twojego dzisiejszego celu - Landruk (ok. 1.570 m). Wieczorem ciesz się relaksującą sesją jogi, która rozluźni mięśnie po pierwszym dniu trekkingu. Nocleg w typowych dla regionu domach gościnnych/teahouse'ach.

Dzień 5: Landruk - Chhomrong

Trekking ok. 5-6 godz. (↑ ok. 950m, ↓ ok. 300m)

Joga na śniadanie! Ten i kolejne dni trekkingu rozpoczynasz od godzinnej sesji jogi i medytacji. Po śniadaniu, z widokiem na szczyty Hiunchuli i Annapurna Południowa, schodzisz do brzegu rwącej rzeki Modi Khola w New Bridge (ok. 1350 m). Aby przygotować się na to, co czeka Cię dzisiaj, przekraczasz pierwszy duży wiszący most nad Modi Khola. Późniejsze popołudnie przynosi strome podejście do Chhomrong (ok. 2.170 m). Wioska, w której dzisiaj nocujesz, zachwyca swoim urokiem i fantastycznym widokiem na góry - Annapurna Południowa (7.219m) jest na wyciągnięcie ręki.

Dzień 6: Chhomrong - Tadapani

Trekking ok. 5-6 godz. (↑ ok. 1.000m, ↓ ok. 400m)

Rano wędrujesz ok. 30 minut pod górę, po czym zostajesz nagrodzony imponującym widokiem na otaczające doliny. Z tym widokiem w tle, kontynuujesz marsz w dół do wiszącego mostu nad Kimrong Khola. Następnie droga prowadzi w górę przez tarasy, na których zazwyczaj uprawia się proso, kukurydzę, pszenicę lub ryż. Po obiedzie czeka na Ciebie kolejny krajobrazowy punkt kulminacyjny: tajemniczy las rododendronów z imponującą florą i fauną. Rozproszony tym naturalnym pięknem, a z odrobiną szczęścia także widokiem na małpy, docierasz do celu dnia - Tadapani (ok. 2.630 m).

Dzień 7: Tadapani - Ghorepani

Trekking ok. 5 godz. (↑ ok. 800m, ↓ ok. 600m)

Przy pięknej pogodzie śniadanie cieszysz się wspaniałym widokiem na łańcuch Annapurny, zanim wyruszysz w kierunku Ghorepani (ok. 2.840 m). Krajobraz prezentuje się dzisiaj z innej strony - przez wąwóz z wieloma wodospadami wędrujesz w górę do Deurali i cieszysz się przerwą na lunch już na wysokości 3.000 metrów. Po południu droga prowadzi przez przełęcz Deurali (ok. 3.190 m), skąd przy dobrej pogodzie roztacza się zapierający dech w piersiach widok - m.in. na Dhaulagiri. Po krótkim zejściu docierasz do małego miasta górskiego Ghorepani.

Dzień 8: Ghorepani - Poon Hill - Hile

Trekking ok. 1 godz. (↑↓ ok. 400 m) i ok. 4-5 godz. (↓ ok. 1.400m)

Highlight: Bardzo wcześnie rano, jeszcze przed wschodem słońca, podejmujesz się około 50-minutowego podejścia do znanej platformy widokowej na Poon Hill (ok. 3.210 m). Z kubkiem kawy lub herbaty w dłoni podziwiasz spektakl natury: o wschodzie słońca śnieżne szczyty ośmiotysięczników Dhaulagiri i Annapurna oraz wiele innych siedmiotysięczników obu łańcuchów górskich rozświetlają się przed Tobą.

Po powrocie do noclegu czeka na Ciebie smaczne śniadanie, zanim dzisiejsza droga zaprowadzi Cię w dół do Hile (ok. 1.430 m). Ponownie towarzyszą Ci rododendrony, małe strumienie i oczywiście kamienne schody, które dzisiaj wymagają Twojej koncentracji. W Hile, gdzie jest znacznie cieplej, cieszysz się ostatnim wieczorem trekkingu w towarzystwie ekipy wspierającej.

Dzień 9: Hile - Nayapul - Pokhara

Trekking ok. 3 godz. (↑ ok. 100 m, ↓ ok. 500 m) - przejazd do Pokhary (ok. 2 godz.)

Od Hile wędrujesz przed południem żwirową drogą, przez małe wioski i miasto Birethanti około 3 godziny do Nayapul (ok. 1.070 m). Tutaj kończy się trekking, a ekipa wspierająca żegna się. Autobusem jedziesz około 2 godziny z powrotem do Pokhary. Popołudnie masz do własnej dyspozycji. Ciesz się wspaniałą lokalizacją miasta podczas spaceru nad jeziorem, przechadzki wzdłuż „Lake Side“ - bardzo znanej ulicy handlowej - lub zrelaksuj się podczas zasłużonego masażu (możliwość rezerwacji na miejscu przez przewodnika).

Dzień 10: Pokhara

Po obfitym śniadaniu wybierasz się na rejs łodzią po pięknym jeziorze Phewa, a następnie odwiedzasz tybetańską wioskę uchodźców. Tybetańczycy prezentują tu swoje rzemieślnicze umiejętności, wytwarzając m.in. dywany i różne dzieła sztuki. Popołudnie spędzasz na odkrywaniu świata ajurwedy w jednym z licznych centrów ajurwedy w Pokharze. Wieczór masz do własnej dyspozycji.

Dzień 11: Pokhara - Chitwan

Wyrusz na południe! Czeka Cię przygodowa podróż na południe, dokładniej do Parku Narodowego Chitwan (czas przejazdu ok. 5 godzin). Podczas podróży oddalasz się coraz bardziej od gór i urokliwego krajobrazu wzgórz Nepalu, poznając inną stronę Nepalu - nizinę, zwaną również Terai. Przed kolacją wybierasz się na spacer po okolicznych wioskach rdzennej grupy etnicznej Tharu.

Dzień 12: Park Narodowy Chitwan

Dzień poświęcony jest całkowicie parkowi narodowemu. Po śniadaniu rozpoczynasz od rejsu łodzią po rzekach Rapti i Young Rapti, gdzie z odrobiną szczęścia można dostrzec krokodyle, gawiale gangeskie i liczne ptaki. Następnie udajesz się na spacer przez las w poszukiwaniu innych dzikich zwierząt. Po przerwie na lunch czeka na Ciebie safari jeepem. Podziwiaj niepowtarzalną florę i faunę parku narodowego. Nocleg w Chitwan.

Dzień 13: Park Narodowy Chitwan - Katmandu

Dzisiaj jedziesz nepalską „autostradą“ z powrotem do Katmandu. Raz jeszcze ciesz się widokiem na otaczające tarasy ryżowe i dolinę rzeki Trishuli (czas przejazdu ok. 6 godzin). Nocleg w Katmandu.

Dzień 14: Wyjazd

Dziś nadszedł czas na pożegnanie. W zależności od godziny lotu, transfer na lotnisko.

Wyżywienie

W hotelach (Kathmandu, Pokhara, Chitwan) serwowane jest kontynentalne/nepalskie śniadanie w formie bufetu. Obejmuje ono kawę/herbatę, tosty, dżem, owoce, jogurt, sok owocowy, jajka (omlet, na twardo, jajecznica, itp.), małe kiełbaski lub boczek oraz zawsze coś lokalnego (np. warzywa w pikantnym sosie z typowym chlebem).

W Parku Narodowym dodatkowo dostępne jest również bufet wieczorny z typowymi nepalskimi/kontynentalnymi potrawami włącznie z zupą i deserem (również dla wegetarian).

Podczas trekkingu śniadanie, obiad i kolacja są wliczone w cenę (wyłącznie wegetariańskie). Potrawy są przygotowywane na miejscu w małych kuchniach przez miejscowych. Pozwól się zaskoczyć nepalską kuchnią.

Przewodnik/Nauczyciel jogi

Podczas trekkingu towarzyszy Ci miejscowy, wykwalifikowany nauczyciel jogi. Gdzie indziej można lepiej nauczyć się sztuki jogi, jak nie w kraju hinduistyczno/buddyjskim, który jest jednym z miejsc jej pochodzenia. Twoje zajęcia jogi i medytacji będą prowadzone w języku angielskim.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Pokoje hotelowe w skrócie

W Kathmandu, Pokhara i w Parku Narodowym zatrzymasz się w dobrych hotelach klasy średniej (min. ***). Pokoje dwuosobowe/Twin-Bed są wyposażone w Wi-Fi, klimatyzację/ogrzewanie, sejf, czajnik z herbatą/kawą, lodówkę, gniazdka oraz suszarkę do włosów. Każdy pokój posiada własną łazienkę z prysznicem/wanną i WC. Wszystkie hotele dysponują pięknym miejscem wypoczynkowym/ogrodem - hotel w Parku Narodowym dodatkowo wyposażony jest w basen.

Podczas Trekkingu zatrzymasz się w charakterystycznych schroniskach górskich/domach herbacianych z zakwaterowaniem w pokojach dwuosobowych lub wieloosobowych. Wymagany jest śpiwór (można również wypożyczyć na miejscu). Pokoje są bardzo proste i zawierają tylko łóżka - czasami dostępne są gniazdka w pokoju (w przeciwnym razie w pokoju wypoczynkowym). Wszystkie obiekty mają dostęp do prądu, wspólne toalety i prysznice z bieżącą wodą (ciepła woda za niewielką dopłatą 1-2 €) oraz Wi-Fi (w zależności od dostępności). Każde schronisko dysponuje przytulnym pokojem wypoczynkowym - na większych wysokościach również z piecem.

Proszę zwrócić uwagę: Pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe mogą być gwarantowane tylko w mieście (Kathmandu, Pokhara) oraz w Parku Narodowym. Podczas trekkingu należy liczyć się z zakwaterowaniem w pokojach dwuosobowych lub wieloosobowych.

 • Pok. 1 os.

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os.

  więcej szczegółów

Lokalizacja

Nepal - Kultura, Safari, Trekking, Joga
Nepal, Centralny Nepal, Katmandu
Tribhuvan International Airport (KTM)
ok. 8km / 25min

Podobne hotele

Hotele w okolicy

 • od 5 noclegów
  11 645 zł
  - 25%
  Six Senses Vana
  Six Senses Vana
  DELUXE
  Indie · Północne Indie / Uttarakhand · Dehradun
  Tybetański program
 • od 2 noclegów
  3 897 zł
  Ananda w Himalajach
  Ananda w Himalajach
  Indie · Północne Indie / Uttarakhand · Narendra Nagar
  Doświadcz Anandy
  Znakomity
  5
  /5
 • od 3 noclegów
  1 400 zł
  - 25%
  Naad Wellness
  Naad Wellness
  DELUXE
  Indie · Delhi · Sonipat
  Doświadczenie Naad
 • od 5 noclegów
  4 693 zł
  Złoty Trójkąt - Wycieczka po Indiach
  Złoty Trójkąt - Wycieczka po Indiach
  Indie · Radżastan · Nowe Delhi - Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
  6-dniowa wycieczka / 5 nocy w hotelach Deluxe
 • od 1 noclegu
  302 zł
  Stop Over Delhi
  Stop Over Delhi
  Indie · Delhi · New Delhi
  Pobyt w hotelu 3*
 • od 5 noclegów
  3 791 zł
  Złoty Trójkąt - Wycieczki po Indiach
  Złoty Trójkąt - Wycieczki po Indiach
  Indie · Radżastan · Nowe Delhi - Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur
  Złoty Trójkąt Indii - 3 gwiazdki
 • od 8 noclegów
  5 025 zł
  - 12%
  The Begnas Lake Resort & Villas
  The Begnas Lake Resort & Villas
  Nepal · Centralny Nepal · Dolina Pokhara
  Klasyczna kuracja ajurwedyjska
  Znakomity
  4,8
  /5
 • od 4 noclegów
  3 178 zł
  Podróż dookoła Nepalu
  Podróż dookoła Nepalu
  Nepal · Centralny Nepal · Dolina Pokhara
  Najważniejsze atrakcje - Standard