Fantastyczny 4,4/5,0

12 ocen od naszych Klientów

Fantastyczny 4,4/5,0

Splendid Ensana Health Spa Hotel (Grand)

Wyspa zdrowia i komfortu

Hotel spa na wyspie termalnej, w otoczeniu zieleni, bezpośrednio połączony z centrum spa Balnea.

Najpopularniejsze udogodnienia

 • Wi-Fi bezpłatnie
 • Basen
 • Spokojna okolica
 • strefa wellness
 • W otoczeniu zieleni
 • Lekarz uzdrowiskowy w hotelu
 • 24-godzinna opieka medyczna
 • Zwierzęta akceptowane
 • Sala fitness

Nasza oferta pobytów z gwarancją najlepszej ceny

Splendid Ensana Health Spa Hotel (Grand) w szczegółach

Hotel

☀ The Splendid Ensana Health Spa Hotel (Grand), nowoczesny kompleks hotelowy w środku parku zdrojowego, przy polu golfowym. Hotel jest połączony korytarzem z hotelem Ensana Splendid Health Spa.

Położenie i okolica

Pieszczany, najważniejsze słowackie uzdrowisko z leczniczymi źródłami i siarkowym błotem do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, położone jest w malowniczej Dolinie Wagu w południowo-zachodniej części Słowacji. Wzdłuż lewego brzegu rzeki Váh, wśród zieleni leży wyspa uzdrowiskowa (dostęp przez mosty) ze źródłami termalnymi, domami uzdrowiskowymi i zadbanymi parkami. Cały kompleks został zbudowany wyłącznie z myślą o zabiegach termalnych. Piękny park zdrojowy zachęca do długich spacerów. Zrelaksuj się i wypocznij na licznych tarasach słonecznych w hotelach uzdrowiskowych lub podczas koncertów na promenadzie w sezonie letnim.

Zakwaterowanie

146 pokoi i 14 apartamentów z łazienką/WC, balkonem, telewizją satelitarną, sejfem, suszarką do włosów, lodówką, telefonem. Komfort ze szlafrokiem (standardowo ok. 1,50 €/dzień), wentylator (w standardzie a.A.). Apartamenty z oddzielną sypialnią i pokojem dziennym. WLAN. Kącik internetowy.

pok.2-os. Standard

Pokój 2- osobowy Standard z łazienką, WC, balkon, telewizja satelitarna, sejf, lodówka, telefon, wi-fi, szlafrok (ok. 1,50 euro/ dzień). Suszarka oraz wentylator (na zapytanie).

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546D1

pok.1-os. Standard

Pokój 1- osobowy Standard z łazienką, WC, balkon, telewizja satelitarna, sejf, lodówka, telefon, wi-fi, szlafrok (ok. 1,50 euro/ dzień). Suszarka oraz wentylator (na zapytanie).

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546E1

suita

Apartament z wanną, WC, balkonem, telewizją satelitarną, sejfem, lodówką, telefonem, szlafrokiem, WLAN. Oddzielna sypialnia i pokój dzienny.

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546S1

pok.2-os. Comfort

Pokój 2- osobowy Comfort z łazienką, WC, balkon, telewizja satelitarna, sejf, lodówka, telefon, wi-fi, szlafrok (ok. 1,50 euro/ dzień). Suszarka oraz wentylator (na zapytanie).

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546D2

Comfort Suite

Suite z łazienką, WC, balkonem, telewizja satelitarna, sejf, lodówka, telefon, wi-fi. Oddzielna sypialna oraz pokój dzienny.

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546S2

pok.1-os. Comfort

Pokój 1- osobowy Comfort z łazienką, WC, balkon, telewizja satelitarna, sejf, lodówka, telefon, wi-fi, szlafrok (ok. 1,50 euro/ dzień). Suszarka oraz wentylator (na zapytanie).

Wifi

sejf

suszarka

ogrzewanie

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 546E2

Wyżywienie

5 restauracji z kuchnią krajową i międzynarodową. Zdrowy wybór menu. Również dania wegetariańskie, dania redukcyjne, cukrzycowe, separacyjne i lekkie. Do pobytów termicznych a la-carte catering. W hotelach uzdrowiskowych Balnea znajdują się kawiarnie i bary (Esplanade, Grand), piwnice winiarskie (Grand). Pamiątki, Internet.

Wellness & SPA

Kryty basen (18 x 7 m, ok. 28-33°C, cały rok) z dyszami do masażu, basen zewnętrzny, trawnik do opalania.

Zdrowie i kuracje

Uzdrowisko Balnea - najnowocześniejsze osiągnięcia medycyny. Terapia środkami naturalnymi, np. woda termalna, tlen, krioterapia, terapia magnetyczna, masaże, kąpiele i okłady błotne, kąpiele siarkowe, okłady parafinowe i parafango, zastrzyki z gazów leczniczych, drenaż limfatyczny, prądy interferencyjne, TENS, ultradźwięki, Sollux, kuracja pitna, powięzi, gimnastyka lecznicza, terapia chustą, techniki łagodne, technika mobilizacji. 24-godzinny dyżur medyczny i pielęgniarski. Wykwalifikowany zespół lekarzy i terapeutów intensywnie współpracuje z czołowymi europejskimi reumatologami i instytucjami.

Wskazania: Choroby układu mięśniowo-szkieletowego, kości (osteoporoza) i stawów, mięśni i tkanki łącznej, reumatyzm, artroza, choroba Bechterewa. Przeciwwskazania lub objawy niektórych chorób: Choroby zakaźne, zaburzenia krążenia krwi, poważne arytmie, nawracające krwawienia, choroby nowotworowe, padaczka, psychozy, narkomania, przewlekłe uzależnienie od alkoholu, nietrzymanie moczu i ciąża.

Zapytaj swoją kasę chorych o dopłaty uzdrowiskowe.

Czas wolny

Poznaj trasy do nordic walking i joggingu wokół wyspy, odwiedź koncerty jazzowe, festiwal filmowy i winiarnie w okolicy. Najstarsze 9-dołkowe pole golfowe na Słowacji z wielowiekowymi drzewami pięknie komponuje się z otoczeniem wyspy. Rano zrelaksuj się podczas pilatesu, Tai Chi lub jogi w parku zdrojowym.

Oprócz stolicy Bratysławy, która była miejscem koronacji 19 królów węgierskich, ciekawym celem wycieczki jest mały słowacki "Rzym", miasto Trnava (ok. 35 km), które podobnie jak Nitra (ok. 55 km) jest jednym z najstarszych miast na Słowacji ze względu na wspaniałą architekturę sakralną.

Ucieknij od współczesności i odwiedź fabrykę ceramiki w winiarskim miasteczku Modra (ok. 58 km), słynną fabrykę szkła w Valasska Bela (ok. 84 km). Romantyczny zamek Bojnice (ok. 90 km) z XI wieku w stylu średniowiecznych zamków francuskich, gotyckie zabytki w miastach Kieżmark (ok. 270 km), Lewocza (ok. 280 km) z największym gotyckim ołtarzem na świecie oraz Zamek Spiski (ok. 300 km), który jest największym w Europie Środkowej.

Przyjazd

Transfer (w obie strony): lotnisko w Wiedniu 229 € za samochód (1-3 osoby), lotnisko w Bratysławie 122 € za samochód (1-3 osoby).

Dworzec kolejowy Wiedeń (Westbahnhof), (VIE) ok. 140 km, Bratysława, (BTS) ok. 80 km. Ceny biletów kolejowych na życzenie. Wszystkie ceny lotów aktualizowane codziennie przez CRS lub na życzenie w Fit.

Transfer z lotniska do dworca głównego. Wiedeń z City Airport Train w zaledwie 16 minut (powrót ok. 19 €, w jedną stronę ok. 11 € za osobę). Alternatywnie taksówką ok. 17 km (transport miejski 30') ok. 50 € w jedną stronę.


Najbliższe lotniska
M. R. Štefánik Airport (BTS) : (ok. 88 km / 67 minut)
Vienna International Airport (VIE) : (ok. 159 km / 101 minut)

Informacje dodatkowe

Podatek lokalny: ok. 1,50 €/dzień, od osoby, płatny na miejscu.

Parking: ok. 2 €/dzień. Garaż: ok. 5 €/dzień (po wcześniejszym umówieniu).

Psy: ok. 20 €/dzień (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Obowiązkowa dopłata: Boże Narodzenie (24.12.) z 4-daniowym menu świątecznym 30€, gala sylwestrowa (31.12.) z menu galowym, pokazem sylwestrowym, zupą o północy i zespołem jazzowym 80€.

Dodatki w postaci niepełnego i pełnego wyżywienia nie są już możliwe. Jeśli chcesz, możesz wybrać jedną z wielu restauracji z karty.

Uwaga:

Od 5.11.21 rezerwacja programów niemedycznych jest możliwa tylko dla osób zaszczepionych. Goście, którzy posiadają zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że z powodów zdrowotnych nie mogą być szczepieni, muszą je okazać przy zameldowaniu. Dla tych gości testowanie jest obowiązkowe (antygen 48h po PCR 72 godziny).

Dobrze wiedzieć

Studia medyczne nad leczeniem uzdrowiskowym w Pieszczanach w zakresie balneologii i reumatologii prowadzone w ścisłej i intensywnej współpracy z Wydziałem Fizjoterapii w Trnawie oraz uniwersytetami w Bratysławie i Pradze. Wszystkie hotele są zatwierdzonymi przez państwo hotelami spa z zatwierdzonymi przez państwo oddziałami terapii spa.

24-godzinny dyżur medyczny, dietetycy.

Efekt kompleksowego leczenia uzdrowiskowego potwierdzony badaniami medycznymi.

"Kompleksowe leczenie uzdrowiskowe trwające 21 dni doprowadziło do złagodzenia bólu i sztywności stawów, a także do zwiększenia wydolności funkcjonalnej stawów u gości z artrozą stawów kolanowych i biodrowych".

Dr Tamara Zimanová (główny lekarz w Balnea Esplanade i Palace Hotel, które są częścią tego samego kompleksu)

Najważniejsze informacje o hotelu

 • W otoczeniu zieleni
 • Bar
 • Dla golfistów
 • Pole golfowe w pobliżu
 • Program rekreacyjny
 • Zwierzęta akceptowane
 • strefa wellness
 • Dieta lekkostrawna
 • Dieta odchudzająca

Opinie klientów

Fantastyczny 4,4 / 5,0
100% Rekomendacja
Hotel
Serwis
Zabiegi
Wyżywienie
Strefa wellness
12 Ocen od klientów Oceny mogą wystawiać tylko klienci, którzy odbyli podróż
 • Ilse B.
  z Niemcy

  „aż do naszych oczekiwań” Oryginalna opinia (tłumaczenie maszynowe)

  pokaż więcej

  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   Ścieżki w strefie uzdrowiskowej są pilnie potrzebuje rewizji

  pokaż mniej

  • wrzesień 2017
  • 17 - 23 dni
  • jako para
  • od 60 do 69 lat
 • Anonimowi goście

  „Moja podróż spodobało mi się bardzo dobrze i czułem się bardzo komfortowo.” Oryginalna opinia (tłumaczenie maszynowe)

  Podobał mi się mój Kurreise naprawdę lubił Pieszczany. Po prostu czułem się bardzo komfortowo w hotelu Splendid Grand. Mój pokój komfort było naprawdę przyjemne. Cały obszar na wyspie uzdrowiskowej jest tak piękny, że wiele spacery chwalebny. Ponadto, lokalizacja. pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   Małe rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, nie jest tam w luksusowym hotelu.
  • Zabiegi i programy
   Terapie Balnea są doskonałe, punktualny i większość terapeutów bardzo przyjazny.

  pokaż mniej

  • lipiec 2017
  • 17 - 23 dni
  • podróżujący indywidualnie
 • Dieter und Monika F.

  „Kompleks Spa Piestany była bardzo dobra.” Oryginalna opinia (tłumaczenie maszynowe)

  Nie było absolutnie nic do krytykowania. Czujemy się odświeżona i wzmocniona nas. pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   reklamacje holu i recepcji. Jest to starszy hotel. Udogodnienia pokoju (z. B. w pokoju 211) jest proste, ale czyste. Hotel na wyspie spa położony jest w malowniczym otoczeniu.
  • Usługi i obsługa w hotelu
   Personel hotelu był bardzo przyjazny i zaangażowani i pomocny w każdej chwili.
  • Wyżywienie
   Wybór jedzenia był bardzo zróżnicowane, zrównoważone i dobrze smakował. Bufet na śniadanie i kolację było dobrze przedstawione.
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   Spa w hotelu okolicy był w bardzo dobrym stanie, czyste i dobrze utrzymane. Cały personel był przyjazny i pomocny.
  • Zabiegi i programy
   Wszystkie zabiegi spa były bardzo dobre i wysokiej jakości. Cały personel medyczny był bardzo kompetentny, przyjazny i pomocny. Wszystkie 24 aplikacji tygodniowo pośredniczy relaksu.

  pokaż mniej

  • kwiecień 2016
  • 17 - 23 dni
  • jako para
  • od 70 do 79 lat
 • Angela S.

  „Udane, relaksujące wakacje” Oryginalna opinia (tłumaczenie maszynowe)

  Czujemy się całkowicie zrelaksowany i są entuzjastycznie nastawieni do centrum medycznego i zabiegów. pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   Lobby i recepcji były noszone w Ordnung.Hotel prawo, trzy gwiazdy nie były zarobione. W łazience! Pokój 317, płytki zostały złamane (wiercone, zgrywanie). Podłoga była poplamione i smuddelig.
  • Usługi i obsługa w hotelu
   Personel był bardzo przyjazny + pomocny, szczególnie w restauracji. Wszyscy byli bardzo chętni do pomocy.
  • Wyżywienie
   Śniadanie było wspaniałe. Obiad i kolacja w odniesieniu do gorącej części monotonne + bez smaku, nie bardzo wyważone!
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   Wszystko było idealne.
  • Zabiegi i programy
   Czujemy się jak nowa osoba, w szczytowej formie. Personel opieką goście bardzo, jakość wniosków jest bardzo dobrze oznakowane i kompetencji.

  pokaż mniej

  • październik 2015
  • 17 - 23 dni
  • jako para
  • od 50 do 59 lat
 • Martina R.

  „Kompleksowe leczenie intensywne” Oryginalna opinia (tłumaczenie maszynowe)

  , pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   Pokoje czyste, zadbane, szczodry, ale powinny być okresowo aktualizowany
  • Usługi i obsługa w hotelu
   wszystko ok, przyjazny i niemieckim
  • Wyżywienie
   bogaty, ale świeże owoce na śniadanie nieodpowiedniego
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   bardzo dobre, wszystko nowoczesne umeblowanie
  • Zabiegi i programy
   ,

  pokaż mniej

  • wrzesień 2014
  • 12 - 16 dni
  • jako para
  • od 60 do 69 lat
Rezerwuj Kontakt Udostępnij