Sri Lanka - Klasyki

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
Skała Sigiriya
Safari w Parku Narodowym Minneriya
Świątynia Zęba i Tancerze z Kandy
Do ofert

Poznaj klasyki Sri Lanki

Wyspa Lwa, Sri Lanka – kalejdoskop pełen plantacji herbaty, lasów kauczukowych, krzewów cynamonowych, palm kokosowych i rozległych pól ryżowych. Mozaika z rajskich wybrzeży, skalistych pasm górskich, głębokich dolin rzecznych, niezliczonych wiosek i małych miasteczek. Religijna harmonia współistnienia buddystów, hinduistów, muzułmanów i chrześcijan. Kulturowe bogactwo, które nie ma sobie równych. Wielkie doświadczenie na stosunkowo małej przestrzeni.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Sri Lanka - Klasyki - Standardowe Hotele

7 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 3 590 zł

Sri Lanka - Klasyki - Hotele Superior

7 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 144 zł

Sri Lanka - Klasyki - Hotele Deluxe

7 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 395 zł

Sri Lanka - Klasyki szczegółowo

Podróż 7 nocy / 8 dni

1. Dzień: NEGOMBO

Powitanie i odbiór z lotniska w Negombo (ok. 40 kilometrów na północ od stolicy Colombo) i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie założonego w 1672 roku, ówczesnego holenderskiego miasta garnizonowego z pozostałościami słynnej fortyfikacji. Wieczorem masz okazję cieszyć się drinkiem na plaży podczas zachodu słońca w jednej z licznych plażowych restauracji. Nocleg w Negombo. (bez wyżywienia)

2. Dzień: NEGOMBO - SIGIRIYA

(ok. 190 km, ok. 5 godzin)

Odbiór z hotelu i podróż do Sigiriya. Po przybyciu zdobędziesz słynną na całym świecie „Skałę Sigiriya” – znaną również jako „Skała Lwa”. Zabezpieczone stalowe ścieżki prowadzą wzdłuż ściany skalnej obok „Dziewcząt w chmurach” – kolorowych malowideł ściennych przedstawiających kobiece piękności – aż na 200-metrowe płaskowyż, gdzie można zwiedzać pozostałości twierdzy zbudowanej w V wieku n.e. przez króla Kassapę. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem na otaczające wzgórza i lasy. Nocleg w Sigiriya. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

3. Dzień: SIGIRIYA

Wczesnym rankiem podróż do Parku Narodowego Minneriya. Tam przesiądziesz się do jeepa na safari. Podczas przejażdżki wąskimi ścieżkami parku będziesz miał okazję nie tylko obserwować ptaki i jelenie, ale przede wszystkim spotkać żyjące na wolności stada słoni, liczące do 50 osobników. Po południu dotrzesz do starej stolicy królewskiej Polonnaruwa z XII wieku n.e. Odwiedzimy park archeologiczny z niezliczonymi pozostałościami budynków mieszkalnych, pałaców i parków, a także częściowo dobrze zachowanymi stupami, świątyniami i czterema rzeźbionymi w skale posągami Buddy w Gal Vihara, w tym „śpiącego Buddy”. Nocleg w Sigiriya. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

4. Dzień: SIGIRIYA – KANDY

(ok. 90 km, ok. 3 godziny)

W drodze do Kandy odwiedzisz jaskinie skalne w Dambulla, które są dostępne po krótkim podejściu na wysokość ok. 160 m. Znajdziesz tam liczne buddyjskie malowidła ścienne i rzeźby, będące dawnym miejscem odosobnienia króla Walagamy. Następnie kontynuacja podróży do Kandy, stolicy ostatniego królestwa syngaleskiego do 1815 roku. Po drodze odwiedzisz uroczy ogród przypraw w Matale, gdzie będziesz miał również możliwość zakupu lokalnych produktów w małym sklepie. Po południu dotrzesz do hotelu, a następnie odwiedzisz „Świątynię Zęba” Sri Dalada Maligawa, która skrywa ząb Buddy w złotym relikwiarzu. To miejsce jest do dziś miejscem pielgrzymek i klasztorem. Wieczorem uczestnictwo w pokazie tancerzy z Kandy. Nocleg w Kandy. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

5. Dzień: KANDY – NUWARA ELIYA

(ok. 80 km, ok. 3 godziny)

Rano spacer po rynkach i handlowych halach centrum miasta wzdłuż typowych budynków z czasów kolonialnych i krętych uliczek między wieżą zegarową a Świątynią Zęba, która znajduje się bezpośrednio nad jeziorem „Kandy Lake”. Następnie odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym w Peradeniya, datowanym na rok 1371, gdzie można zobaczyć m.in. latające psy i prawdopodobnie drugie co do wielkości drzewo na świecie, jawajską figę, która rozciąga się na ok. 1600 m². Stąd podróż do Nuwara Eliya, nazywanej również „Małą Anglią”. Odwiedź typowe angielskie miasto kolonialne z dawną stacją pocztową, Country House Hill Club, gdzie można zobaczyć liczne obrazy z polowań i trofea ryb. Nocleg w Nuwara Eliya. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

6. Dzień: NUWARA ELIYA – UDAWALAWE

(ok. 130 km, ok. 3 godziny bez podróży pociągiem)

Rano zwiedzanie fabryki herbaty i znajdującej się tam plantacji herbaty. Następnie przejazd do Nanoya i podróż pociągiem „Toy Train” w 2. klasie do Ella. Po przybyciu czeka już na ciebie kierowca, który zabierze cię do Parku Narodowego Udawalawe. Po długim, pełnym wrażeń dniu nocleg w Udawalawe. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

7. Dzień: UDAWALAWE – GALLE

(ok. 150 km, ok. 4 godziny)

Po śniadaniu rozpocznie się trzygodzinne safari w Parku Narodowym Udawalawe. Około południa wyjazd wzdłuż drogi nadmorskiej wokół południowego cypla Sri Lanki do Galle, starego portugalskiego miasta garnizonowego. W XVI wieku Galle było najważniejszym portem na wyspie, aż do przejęcia władzy przez Brytyjczyków w XVIII wieku. Będziesz spacerować po starym mieście z licznymi małymi sklepami i restauracjami, pozwól sobie ponieść przez dzielnicę rynkową i zaimponuj sobie imponującym fortem Galle. Rozległe widoki na morze i miasto z pewnością cię zachwycą. Nocleg w Galle. (Wyżywienie: śniadanie)

8. Dzień: GALLE – NEGOMBO

(ok. 160 km, ok. 3 godziny)

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko Colombo lub do twojego hotelu na zachodnim wybrzeżu lub rozpoczęcie twojego programu kontynuacyjnego. (Wyżywienie: śniadanie)

Zmiany w programie zastrzeżone.

Przyjazd

Lokalizacja

Sri Lanka - Klasyki
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Negombo
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 128km / 154min

Hotele w okolicy

 • od 1 noclegu
  883 zł
  - 40%
  Santani Resort
  Santani Resort
  DELUXE
  Sri Lanka · Wnętrze kraju Sri Lanka · Werapitiya - Kandy
  Doświadcz Santani
 • od 8 noclegów
  4 408 zł
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Północ - Standardowe Hotele
 • od 2 noclegów
  2 139 zł
  Atrakcje Sri Lanki
  Atrakcje Sri Lanki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Najważniejsze atrakcje Sri Lanki - hotele 4-gwiazdkowe
 • od 5 noclegów
  4 148 zł
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Złoty Trójkąt - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  2 641 zł
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Aktywna Wycieczka - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  1 979 zł
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Krótka podróż - Standardowe hotele
 • od 11 noclegów
  5 386 zł
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Grand - Hotele Standardowe
 • od 8 noclegów
  4 135 zł
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka - perły
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Highlights - Standardowe Hotele