Sri Lanka - perły

Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
Skała Sigiriya
Stare królewskie miasta Anuradhapura i Polonnaruwa
Safari w Parku Narodowym Minneriya
Do ofert

Podziwiaj perły Sri Lanki - klejnot na Oceanie Indyjskim

„Łza Indii”, jak nazywana jest Sri Lanka, nie tylko ze względu na swoje położenie geograficzne, ale i burzliwą historię, była świadkiem niezliczonych królestw od czasu przybycia Tamilów. Podróżując przez „Królewską Sri Lankę”, odwiedzający doświadczają prawie 2000 lat różnorodnych rządów i zmian na tronie.

Najpopularniejsze wyposażenie

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Sri Lanka Highlights - Standardowe Hotele

8 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 135 zł

Sri Lanka Highlights - Hotele Superior

8 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 4 919 zł

Sri Lanka Highlights - Hotele Deluxe

8 Nocy, pokój dwuosobowy, dwa posiłki
od 5 226 zł

Sri Lanka - perły szczegółowo

Wycieczka 8 nocy / 9 dni

1. Dzień: NEGOMBO

Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie założonego w 1672 roku holenderskiego miasta garnizonowego z pozostałościami słynnej fortecy. Wieczorem możesz cieszyć się drinkiem w jednej z licznych plażowych restauracji podziwiając zachód słońca nad morzem. Nocleg w Negombo. (bez wyżywienia)

2. Dzień: NEGOMBO – SIGIRIYA

(ok. 150 km, ok. 4,5 godziny)

Podróż do Sigirii, gdzie zdobędziesz słynną „Skałę Sigirii”. Przemierzając obok „Dziewcząt z chmur” - kolorowych malowideł ściennych przedstawiających kobiece piękno - wspinasz się na 200-metrowe płaskowyż, gdzie znajdują się ruiny twierdzy zbudowanej w V wieku n.e. przez króla Kassapę. Nocleg w Sigirii. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

3. Dzień: SIGIRIYA – ANURADHAPURA – SIGIRIYA

(ok. 60 km, ok. 1 godzina w jedną stronę)

Anuradhapura, najstarsze królewskie miasto Cejlonu, było do roku 1000 n.e. religijnym i politycznym centrum kraju. Zobaczysz ruiny dawnych pałaców, klasztorów, monumentów, dagoby i słynne „Drzewo Bodhi”. Następnie odwiedzisz na górze Mahinda jedną z najstarszych buddyjskich świątyń na wyspie: Mihintale z dagobą z II wieku n.e., miejscem narodzin buddyzmu na Sri Lance. Nocleg w Sigirii. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

4. Dzień: SIGIRIYA – POLONNARUWA – MINNERIYA – SIGIRIYA

Polonnaruwa, drugie najstarsze królewskie miasto Cejlonu. Zwiedzisz archeologiczny park z licznymi pozostałościami domów mieszkalnych, pałaców i parków oraz częściowo dobrze zachowanymi stupami, świątyniami i czterema rzeźbionymi w skale posągami Buddy w Gal Vihara. Po obiedzie podróż do Parku Narodowego Minneriya. W starożytnym jeepie przejedziesz wąskimi ścieżkami parku w poszukiwaniu ptaków, jeleni i żyjących na wolności stad słoni. Nocleg w Sigirii. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

5. Dzień: SIGIRIYA – DAMBULLA – KANDY

(ok. 90 km, ok. 3 godziny)

Odwiedzisz jaskinie skalne w Dambulli, do których dostęp jest możliwy po łatwym wejściu na wysokość ok. 160 m. Znajdziesz tu niezliczone buddyjskie malowidła ścienne i rzeźby, będące niegdyś miejscem schronienia króla Walagamy. W drodze do Kandy, stolicy ostatniego królestwa syngaleskiego do 1815 roku, odkryjesz uroczy ogród przypraw w Matale. Przewodnik wprowadzi Cię w tajniki roślin przyprawowych, a chętni mogą zakupić lokalne produkty. Po południu odwiedzisz „Świątynię Zęba” Sri Dalada Maligawa, która ukrywa ząb Buddy w złotym relikwiarzu. To miejsce jest do dziś miejscem pielgrzymek i klasztorem. Wieczorem będziesz miał okazję zobaczyć występ tancerzy z Kandy. Nocleg w Kandy. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

6. Dzień: KANDY – NUWARA ELIYA

(ok. 80 km, ok. 4 godziny, górzysta trasa)

Rano będziesz mógł pospacerować po rynkach i handlowych halach centrum miasta. Odkryjesz typowe budowle z czasów kolonialnych i zawiłe uliczki. Następnie odwiedzisz Botaniczny Ogród w Peradeniya. Wspaniały park z 1371 roku mieści drugie co do wielkości drzewo na świecie, figowca pokrywającego ok. 1600 m² ziemi. Dalej podróż do Nuwara Eliya, nazywanej również „Małą Anglią”. Odwiedzisz typowe angielskie miasto kolonialne z dawną stacją pocztową i Country House Hill Club, gdzie można zobaczyć niezliczone obrazy z polowań i trofea rybackie. Nocleg w Nuwara Eliya. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

7. Dzień: NUWARA ELIYA – BANDARAWELA/ELLA

(ok. 130 km, ok. 3 godziny bez podróży pociągiem)

Po śniadaniu odwiedzisz fabrykę i plantację herbaty. Doświadczysz procesu powstawania cejlońskiej herbaty od rośliny aż do filiżanki. Następnie krótka podróż do Nanoya i przejazd słynnym „Toy Train” do Elli. Po przyjeździe czeka już na Ciebie kierowca, który zabierze Cię do hotelu na nocleg w Bandarawela/Ella. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

8. Dzień: BANDARAWELA – UDAWALAWE

(ok. 85 km, ok. 3 godziny bez wędrówki)

Rano wybierzesz się na łatwą wędrówkę do „Małego Szczytu Adama” (ok. 1,5 godziny), gdzie można dostrzec ślad stopy Buddy. To piękna wędrówka przez wzgórzystą naturę tej okolicy z wspaniałym widokiem z szczytu (1141 m). Przejdzie się przez plantacje herbaty, obok wodospadów i będziesz mógł obserwować rolników pracujących na polach. Następnie podróż do Parku Narodowego Udawalawe. Tam przeżyjesz trzy- do czterogodzinną safari przez ten wspaniały rezerwat przyrody. Z odrobiną szczęścia zobaczysz krokodyle, słonie, jelenie, bawoły wodne i wiele ptaków. Nocleg w Parku Narodowym Udawalawe. (Wyżywienie: śniadanie, kolacja)

9. Dzień: UDAWALAWE - ZACHODNIE WYBRZEŻE

Po śniadaniu rozpocznie się Twój program kontynuacyjny lub transfer do hotelu na zachodnim wybrzeżu lub na lotnisko. (Wyżywienie: śniadanie)

Zmiany programu zastrzeżone.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Sri Lanka - perły
Sri Lanka, Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka, Negombo
Bandaranaike International Colombo Airport (CMB)
ok. 128km / 154min

Hotele w okolicy

 • od 1 noclegu
  883 zł
  - 40%
  Santani Resort
  Santani Resort
  DELUXE
  Sri Lanka · Wnętrze kraju Sri Lanka · Werapitiya - Kandy
  Doświadcz Santani
 • od 8 noclegów
  4 408 zł
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka - Północ
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Północ - Standardowe Hotele
 • od 7 noclegów
  3 590 zł
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka - Klasyki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Klasyki - Standardowe Hotele
 • od 2 noclegów
  2 139 zł
  Atrakcje Sri Lanki
  Atrakcje Sri Lanki
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Najważniejsze atrakcje Sri Lanki - hotele 4-gwiazdkowe
 • od 5 noclegów
  4 148 zł
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Złoty Trójkąt - Sri Lanka
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Złoty Trójkąt - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  2 641 zł
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka Active Tour
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Colombo
  Aktywna Wycieczka - 3 gwiazdki
 • od 3 noclegów
  1 979 zł
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka - Krótka podróż
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka - Krótka podróż - Standardowe hotele
 • od 11 noclegów
  5 386 zł
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka Grand
  Sri Lanka · Wybrzeże Zachodnie Sri Lanka · Negombo
  Sri Lanka Grand - Hotele Standardowe