Jordania

Jordania

Kraina cudów

Wyjątkowy klimat Morza Martwego

Jordania – arabskie królestwo na Bliskim Wschodzie, gdzie rozpoczęła się historia chrześcijaństwa. Pomimo tego, że graniczy z Syrią, Irakiem, Arabią Saudyjską i Izraelem, to jedno z najbardziej przyjaznych dla turystów państw Bliskiego Wschodu. Jordańczycy dumni ze swojej arabskiej kultury, z wielką przyjemnością podzielą się tradycją i historią swojej ojczyzny.Ta mieszanka starożytności ze współczesnością jest celem wycieczek wszystkich, którzy planują odkryć orient i jego zapierającą dech w piersiach historię.

80% powierzchni tego niewielkiego kraju zajmuje pustynia rozciągająca się aż do Syrii, Iraku i Arabii Saudyjskiej. Krajobrazy pustynne dominują i nadają Jordanii unikatowy charakter. Jednak w północno-zachodniej częsci kraju można odnaleźć wpływ śródziemnomorskich klimatów przejawiających się w lasach akacjowych.

Jordania posiada również dostep do jednego z najbardziej wyjątkowych miejsc na Ziemi – Morza Martwego. To w zasadzie jezioro bezodpływowe jest najniżej położonym punktem na świecie (418 m p.p.m.). Jest także najbogatszym w minerały zbiornikem wodnym. Szacuje się, że minerały stanowią aż 30% jego wód, a wiele z nich nie występuje w żadnym innym akwenie na świecie.

To dzięki temu oraz wyjątkowemu klimatowi tam panującemu turyści z całego świata udają się nad Morze Martwe, aby leczyć problemy skórne, jak łuszczyca, egzema oraz reumatyzm.

Nasze hotele w Jordanii oferują zarówno kuracje klimatyczne, jak i specjalistyczne kuracje lecznicze odbywające się z centrach medycznych. 

Ciekawi świata mogą udać się na wycieczkę objazdową do starożytnego, skalnego miasta -Petra.  To wyjątkowe miejsce powstałe w III w p.n.e. jest łatwo osiągalne z kazdego z naszych hoteli w Jordanii.

Nie wahaj się zatem i zarezerwuj swój pobyt w krainie cudów juz teraz!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl

Nasze najlepsze oferty hoteli w Jordanii