Kuracje nad Morzem Martwym

Kuracje nad Morzem Martwym

Zdrowotny pobyt w jedynym takim miejscu na świecie

Zobacz najlepsze hotele nad Morzem Martwym

Lecznicze słońce i uzdrawiająca woda

Położone na granicy Izraela i Jordanii Morze Martwe, to jeden z najciekawszych fenomenów naturalnych na ziemi. To w istocie jezioro bezodpływowe jest najniżej na świecie położonym punktem (418 m pod poziomem morza), a jednocześnie najbogatszym w minerały zbiornikem wodnym na świecie. Szacuje się, że minerały stanowią aż 30% jego wód, a wiele z nich nie występuje w żadnym innym akwenie wodnym na świecie.

To właśnie minerały są jednym z największych atutów Morza Martwego. Jego wysokie zasolenie nie tylko sprawia, że osoba pływająca zostaje dosłownia wypchana na powierzchnię wody (co przyciąga turystów z całego świata); sól oraz inne minerały zawarte w jego wodach poubudzają krążenie krwi i działają na skórę hypoalergicznie. Z tego powodu kąpiele oraz okłady z wydobywanego z jego dna błota polecane są zwłaszcza osobom, które cierpią na schorzenia skóry, takie jak egzema, łuszczyca, alergie itp.

Innym leczniczym atrybutem Morza Martwego jest po prostu jego klimat. Suche, prawie pozbawione pyłków powietrze oraz wysokie nasłonecznienie (w ciągu roku jest tam ok. 330 dni słonecznych!) sprawiają, że jest to miejsce doskonałe dla alergików. Wyjazd nad Morze Martwe zalecane jest też osobom zestresowanym, ponieważ zawarte w jego powietrzu bromki mają działanie uspokajające.

Nasze hotele w Izraelu i Jordanii oferują szeroki wachlarz kuracji klimatycznych z dostępem do basenów z wodą z Morza Martwego oraz leczniczych stref SPA. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi atrakcyjnymi ofertami.