kolobrzeg-kuracje

Sanatoria w Kołobrzegu

Zabiegi lecznicze z naturalnych zasobów

Zobacz najlepsze uzdrowiska w Kołobrzegu

Leczniczy klimat - raj dla ciała i duszy

Kołobrzeg jest nieprzypadkowo siedzibą licznych ośrodków sanatoryjnych. Jego klimat, otaczająca go przyroda i obfite naturalne zasoby lecznicze (w tym źródła solankowe i złoża borowiny) sprawiają, że miejscowość ta idealnia sprawdza się jako uzdrowisko. W naszej kategorii Sanatorium Kołobrzeg znajdziesz liczne kurorty i hotele oferujące wczasy zdrowotne w tej miejscowości.

Duże nasłonecznienie, większa wilgotność powietrza o obniżonej zawartości alergenów oraz aerosol morski to doskonałe warunki do talasoterapii, czyli kuracji klimatem morskim, polecanej szczególnie przy schorzeniach układu oddechowego i chorobach alergicznych.

Kąpiele w wydobywanych w okolicach Kołobrzegu solankach działają zbawiennie na dolegliwości reumatyczne i problemy z przemianą materii. Tereny wokół miasta obfite są również w złoża borowiny, z której okłady pomagają w przypadku przewlekłych stanów zapalnych oraz chorób układu nerwowego. Dzięki dużej pojemności cieplnej okłady borowinowe działają rozgrzewająco, a zawarte w nich kwasy organiczne pomagają na stany zapalne skóry.

W ofercie naszych sanatoriów w Kołobrzegu znaleźć można tradycyjne kuracje, obejmujące wizytę lekarską, podczas której pacjentowi zostaną przepisane zabieg (np. masaże, inhalacje, gimnastyka, elektroterapia itp.). Dla tych, którzy chcieliby połączyć kurację z odprężeniem, ciekawe mogą być programy typu medical wellness, charakteryzujące się mniejszą liczbą zabiegów i większym naciskiem na aspekty relaksujące terapii.

Nasze oferty w kategorii Sanatorium Kołobrzeg z pewnością zainteresują wszystkich, którzy chcą podreperować zdrowie na wczasach i lubią nadmorskie klimaty.

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl