Doskonały 4,5/5,0

14 ocen od naszych Klientów

Doskonały 4,5/5,0

Hotel numer 1 Jachymov Według naszej skali popularności ten hotel jest numerem: 1 w: Jachymov. Popularność hotelu zależy od liczby jego wyświetleń na naszej stronie internetowej, zapytań ofertowych i liczby dokonanych rezerwacji.

Kurkomplex Curie

Pierwsza kuracja radonowa na świecie

Hotel uzdrowiskowy w centrum dzielnicy uzdrowiskowej. Wszystkie zabiegi w dziale spa hotelu. EuropeSpa med posiada certyfikat i jest członkiem organizacji Quality in Health Prevention e.V.

Najpopularniejsze udogodnienia

 • Wi-Fi bezpłatnie
 • Basen
 • Położenie w centrum
 • Dostęp dla niepełnosprawnych
 • W otoczeniu zieleni
 • Lekarz uzdrowiskowy w hotelu
 • Kosmetyczka / beauty
 • Dieta bezlaktozowa
 • Dieta bezglutenowa

Nasza oferta pobytów z gwarancją najlepszej ceny

Pobyt

1 Noc, pokój dwuosobowy, śniadanie

159 zł

 • korzystanie ze szlafroka
 • Wi-Fi

Kod rezerwacji telefonicznej: 522P1

Dopasuj swój pobyt:

Witalny tydzień

od 7 noclegów, pokój dwuosobowy, dwa posiłki

1 748 zł

Relaks i regeneracja.

 • 1x kąpiel z radonem
 • 1x kąpiel perełkowa
 • 1x kąpiel ziołowa
 • 2x sucha kąpiel w CO2
 • 1x terapia tlenem
 • 1x sauna do 31.1.20
 • 1x grota solna, 1x aqua aerobik do 14.04.
 • 1x od 15.04. 2x masaż częściowy
 • 1x przekąski
 • 1x okład parafinowy na ręce
 • korzystanie ze szlafroka
 • Wi-Fi

Polecane przy następujących dolegliwościach

Bóle kręgosłupa, Reumatyzm / stawy, Układ ruchu

Kod rezerwacji telefonicznej: 522P2

Dopasuj swój pobyt:

Polecamy: Delikatna kuracja radonowa

od 13 noclegów, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie

3 806 zł

Delikatne leczenie i regeneracja.

 • konsultacja lekarska
 • 14 zabiegów zaleconych przez lekarza tygodniowo (pon-sob, maksymalnie 6 kąpieli radonowych)
 • 1x butelka wody mineralnej
 • korzystanie ze szlafroka
 • Wi-Fi

Przyjazd polecany: niedziela - czwartek. W piątek po południu oraz w sobotę nie ma możliwości przeprowadzenia wstępnego badania lekarskiego.

Polecane przy następujących dolegliwościach

Bóle kręgosłupa, Osteoporoza / układ kostny, Przemiana materii / żołądek / jelita, Reumatyzm / stawy, Serce / naczynia krwionośne / układ krążenia, Układ nerwowy / neurologia, Układ ruchu

Kod rezerwacji telefonicznej: 522P3

Dopasuj swój pobyt:

Tradycyjna kuracja radonowa Najbardziej popularny

od 13 noclegów, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie

4 254 zł

Jako skuteczne leczenie chorób układu mięśniowo-szkieletowego, kręgosłupa, reumatyzm, wypalenia zawodowego i innych wskazań.

 • początkowe i końcowe badanie lekarskie i badanie laboratoryjne (morfologia, kwas moczowy, glikemia)
 • 21 zabiegów zaleconych przez lekarza w tygodniu (poniedziałek-sobota), w tym 1x kąpiel radonowa każdego dnia
 • od 14 noclegów, wstep do centrum Aqua i Wellness Agricola z basenem i sauną (90 min.) i grotą solną (45 min.)
 • 1x butelka wody mineralnej
 • korzystanie ze szlafroka
 • Wi-Fi

Przyjazd polecany: niedziela - czwartek. W piątek po południu oraz w sobotę nie ma możliwości przeprowadzenia wstępnego badania lekarskiego.

Polecane przy następujących dolegliwościach

Bóle kręgosłupa, Cukrzyca, Reumatyzm / stawy, Układ nerwowy / neurologia, Układ ruchu

Kod rezerwacji telefonicznej: 522P7

Dopasuj swój pobyt:

Kurkomplex Curie w szczegółach

Uzdrowisko

Jachymów - położone jest na południowym krańcu Rudaw, ok. 50 m od centrum kuracji i atrakcji wodnych Agricola. Skuteczność lecznicza uzdrowiska bazuje na szlachetnym gazie radonie. Dzięki zawartości radonu (w źródłach 10,5 kBq/l) efekty 3-tygodniowej kuracji dorównują innym, klasycznym terapiom radonem.

Zakwaterowanie

W centrum dzielnicy uzdrowiskowej, 83 pokoje dla osób niepalących, prysznic/WC, minibar, TV sat., telefon, lodówka. Suszarka do włosów na życzenie. 2 pokoje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szlafrok ok. 10 czeskich koron/dzień (0,5 euro). Kawiarenka z tańcami, pokój zabaw, Internet, sejf.

Wyżywienie

Jedzenie w formie bufetu. Również dieta odchudzająca, bezlaktozowa i bezglutenowa.

Wellness & SPA

Oddział leczniczy z basenem do ćwiczeń (ok. 32° C), fryzjer, pedicure, kosmetyka.

Centrum Aqua & Wellness Agricola w sercu uzdrowiska (codziennie 10-21, ok. 3 euro/godzina), basen wewnętrzny (25 metrów), basen dla dzieci, jacuzzi, basen do terapii Kneippa, sauna fińska, biosauna, łaźnia parowa, grota solna, krioterapia, nowe solarium i centrum fitness, kawiarnia na 2 piętrze, salon fryzjerski, pielęgnacja stóp.

Terapia radonem (zabiegi w Astorii) wykorzystuje dobroczynne działanie napromieniowywania radonem w minimalnych dawkach (od 1910 r.), stosowana w Jachymowie.

Wskazania: schorzenia układu ruchu, reumatyzm, choroby układu nerwowego, zaburzenia przemiany materii, wypalenie, choroba Parkinsona, skleroza we wczesnym stadium.

Hotel

☀ Kompleks uzdrowiskowy Curie składa się z domu uzdrowiskowego Curie i Praha - Elektra, które są połączone korytarzem dostępnym dla osób niepełnosprawnych.

Położenie i okolica

Joachimsthal położony jest na południowym zboczu gór Erzgebirge, ok. 50 m od centrum Agricola spa & aqua. Lecznicze efekty kąpieli oparte są na gazowym radonie szlachetnym. Dzięki wysokiej zawartości radonu efekty 3-tygodniowego kuracji leczniczej są bardzo podobne do efektów kradzieży radonu.

Zakwaterowanie

W centrum dzielnicy uzdrowiskowej, 173 pokoje dla niepalących, prysznic/WC, minibar, telewizja satelitarna, telefon, szlafrok, minibar, sejf, WLAN. Suszarka do włosów na życzenie. 3 pokoje dla osób na wózkach inwalidzkich.

pok.2-os Kat.IA

z prysznicem/WC, telewizją satelitarną, telefonem, szlafrok, lodówką. Suszarka do włosów na życzenie.


Wifi

sejf

ogrzewanie

Szlafrok w pokoju

Satelita

Lodówka

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 522D1

pok.1-os Kat.IA

z prysznicem/WC, telewizją satelitarną, telefonem, szlafrok, lodówką. Suszarka do włosów na życzenie.

Wifi

sejf

ogrzewanie

Szlafrok w pokoju

Satelita

Lodówka

Kod pokoju dla rezerwacji telefonicznej 522E1

Wyżywienie

Żywność w formie bufetu. Również dieta lub laktoza i żywność bezglutenowa. Kawiarnia taneczna, biblioteka, sala gier.

Zdrowie i kuracje

Dział Spa z basenem ruchowym (ok. 30-32°C), wszystkie zastosowania pod jednym dachem. W Aquazentrum Agricola (ok. 200 m) można skorzystać z usług lekarza, kąpieli radonowych, zabiegów leczniczych, basenu rehabilitacyjnego i innych usług.

Aqua & Wellnesszentrum Agricola w samym sercu uzdrowiska (codziennie od godz. 10-21, ok. 3 €/godz.), basen kryty (25 m), basen dla dzieci, jacuzzi, ścieżka Kneippa, jaskinia solna, solarium i fitness. Nowy świat sauny: sauna fińska i biosauna, łaźnia parowa, kabina kriogeniczna. Kawiarnia na drugim piętrze, salon fryzjerski. Dla gości w Curie, 1x wstęp do Aquazentrum Agricola (basen + sauna 90') i (jaskinia solna 45') jest wliczony w cenę przy rezerwacji tradycyjnego i intensywnego leczenia radonowego oraz leczenia bez radonu od 14 nocy.

Wskazania: Układ mięśniowo-szkieletowy np. Brechterew, reumatyzm, choroby obwodowego układu nerwowego, choroby metaboliczne, wypalenie, aktywacja sił samouzdrawiających w stwardnieniu rozsianym we wczesnym stadium.

Czas wolny

Malownicze otoczenie oferuje wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarstwa. Tematyczne szlaki turystyczne, takie jak Radon Theme Trail, piekło Joachimsthal, Gottesgaber Torfmoor Theme Trail i wiele innych. Wycieczki: Zamek Loket, Muzeum Porcelany i Szkła w Karlowych Warach. GOLF 18-dołkowe klub golfowy Karłowe Waryi klub golfowy Cihelny (ok. 6 km), klub golfowy Mariańskie Łaźnie(ok. 40 km).

Przyjazd

Lotnisko Praga ok. 191 € za samochód (1-8 osób), rezerwacja przez SpaDreams.
Dworzec kolejowy: Karlowe Wary, ok. 20 km. Ceny na zapytanie w Fit Risen. TRANSFER: (tam i z powrotem) stacja kolejowa Karlsbad ok. 37 EUR, Ostrów nad Ohri ok. 15 EUR (za samochód/1-8 osób) po wcześniejszym uzgodnieniu. 

Najbliższe lotniska
Václav Havel Airport Prague (PRG) : (ok. 126 km / 96 minut)
Karlovy Vary International Airport (KLV) : (ok. 26 km / 23 minuty)

Informacje dodatkowe

Podatek lokalny: ok. 0,60 €/dzień, od osoby, płatny na miejscu.

Parking przy hotelach Rad Radium Palace, Akademik Behounek oraz Curie, polecana rezerwacja. Opłata za pośrednictwo ok. 120 czeskich koron/5 euro oraz opłata parkingowa ok. 70 czeskich koron/3 euro za dzień.

Dobrze wiedzieć

Lecznicze działanie sprężyny radonowej
Radon jest z powodzeniem stosowany jako naturalny środek leczniczy w St. Joachimsthal od ponad 100 lat. Radonowe źródła termalne są unikalne, o silnym natężeniu 4,5 - 5,5 kBq/l. Dzięki wysokiej zawartości radonu efekty 3-tygodniowego kuracji leczniczej są bardzo podobne do efektów kradzieży radonu.
Kąpiele radonowe należą do najskuteczniejszych środków balneologicznych. Radon aktywuje zdolność organizmu do regeneracji i zwiększa odporność organizmu. Przyczynia się do krążenia krwi w kościach i stawach, działa reumatycznie i może łagodzić ból przez 8-10 miesięcy po zabiegu. Optymalny czas trwania leczenia od 13 godzin z 10 kąpielą radonową.
Terapia przeciwbólowa- Joachimsthaler Box
Specjalna terapia przeciwbólowa - terapia brachyradium, jest odpowiednia w leczeniu przewlekłych, bolesnych schorzeń układu ruchowego, które nie reagują na żaden inny rodzaj leczenia przeciwbólowego. Wykorzystuje się tu efekt uśmierzania bólu przez jonizujące promienie gamma, który jest nakładany lokalnie na bolesny obszar za pomocą specjalnej metody. Terapia oferuje pacjentom ulgę w bólu przez kilka miesięcy.
Ta forma terapii jest rzadkością na całym świecie, która jest oferowana tylko w Bad St Joachimsthal. Więcej informacji na temat terapii można znaleźć w pliku PDF poniżej.

Najważniejsze informacje o hotelu

 • W otoczeniu zieleni

Opinie klientów

Doskonały 4,5 / 5,0
100% Rekomendacja
Hotel
Serwis
Zabiegi
Wyżywienie
Strefa wellness
14 Ocen od klientów Oceny mogą wystawiać tylko klienci, którzy odbyli podróż
 • Klient SpaDreams

  „Bardzo dobrze” przetłumaczone przez Google

  • grudzień 2018
  • 12 - 16 dni
  • jako para
  • od 40 do 49 lat
 • Guntert E.
  z Niemcy

  „spełnił wszystkie oczekiwania” przetłumaczone przez Google

  Nasze pierwsze lekarstwo w kompleksie Curie spełniło wszystkie nasze oczekiwania, a nawet je przekroczyło, dlatego zamierzamy wrócić w przyszłym roku konkurować. pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   Hotel był czysty i obsługa pokoju była sumienna i ostrożna. Lokalizacja jest w centrum, ale miejsce nie oferuje wiele. Ale środowisko to o.k. i jeden orientuje się inaczej, np. Ostrov, Gottesgab, Oberwiesenthal itp.
  • Usługi i obsługa w hotelu
   Personel jest bardzo przyjazny i pomocny.
  • Wyżywienie
   Jedzenie jest wystarczające, ale na dłuższą metę jednostronne i niezbyt aromatyczne.
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   w porządku!
  • Zabiegi i programy
   Aplikacje są doskonałe przez leczących lekarzy ustalona. Tak więc sukces jest nieunikniony. Personel jest bardzo przyjazny, pomocny i dobrze rozumie swoje zadania.

  pokaż mniej

  • kwiecień 2018
  • 12 - 16 dni
  • od 70 do 79 lat
 • Beate S.

  „bardzo udane” przetłumaczone przez Google

  • lipiec 2016
  • 12 - 16 dni
  • podróżujący indywidualnie
  • od 60 do 69 lat
 • Egon G.

  „bardzo dobrze” przetłumaczone przez Google

  bardzo dobrze pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   dobry
  • Usługi i obsługa w hotelu
   bardzo dobrze
  • Wyżywienie
   bardzo dobrze
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   ,
  • Zabiegi i programy
   bardzo dobrze

  pokaż mniej

  • czerwiec 2015
  • 12 - 16 dni
  • jako para
  • powyżej 80 lat
 • Waldemar W.
  z Niemcy

  „bardzo dobrze” przetłumaczone przez Google

  Wszystko OK pokaż więcej

  • Ogólnie o hotelu
   w porządku
  • Usługi i obsługa w hotelu
   w porządku
  • Wyżywienie
   w porządku
  • Strefa SPA, kuracyjna i basenowa
   w porządku
  • Zabiegi i programy
   w porządku

  pokaż mniej

  • marzec 2015
  • 9 - 11 dni
  • jako para
  • od 60 do 69 lat
Rezerwuj Kontakt Udostępnij