spa-beauty-w-polsce

SPA & Beauty

Równowaga ciała i umysłu

Zobacz najpopularniejsze tematy pobytów SPA

Zobacz najlepsze miejsca na wycieczki SPA

Zabiegi pielęgnacyjno-relaksujące

Termin SPA wywodzi się z języka łacińskiego „Sanus Per Aquam” i oznacza dosłownie „zdrowie przez wodę”. Idea SPA zakłada, że woda może korzystnie wpływać zarówno na ciało, jak i na duszę człowieka. Może mieć ona właściwości kojące lub pobudzające do aktywności, może odprężać, regenerować lub stumulować do działania.

Dzisiaj słowo SPA symbolizuje nie tylko kąpiel i hydroterapię. Często tym terminem oznaczane są miejsca, tj. hotele, kurorty, uzdrowiska, centra odnowy biologicznej, w których można poddać się różnym zabiegom SPA i Beauty: odmładzającym, upiększającym, pielęgnującym i relaksującym.

Zabiegi SPA i Beauty cechuje holistyczne podejście do człowieka. Ich kluczowym zadaniem jest nie tylko poprawa kondycji całego ciała i bardziej atrakcyjny wygląd, ale także osiągnięcie lepszego samopoczucia, relaks, odstresowanie (czyli tzw. wellness). Podstawą filozofii SPA i Beauty jest bowiem założenie, że ciało i umysł powinny pozostawać w równowadze,  a osiągnięcie odprężenia i dobrego nastroju mają ogromny wpływ zarówno na ogólny wygląd, jak i na stan naszego zdrowia.

Oferowane przez nasze hotele pakiety SPA i Beauty charakteryzuje różnordoność, ale ich punktem wspólnym jest nacisk na dbanie o dobre samopoczucie gości. Standardowym punktem wszystkich programów jest możliwość bezpłatnego korzystania ze stref SPA, w tym z basenów, saun, łaźni, grot solnych, a także z sal fitness.

Wśród najczęściej oferowanych zabiegów można wymienić: masaże (całego ciała, częściowe, głowy, twarzy, karku, stóp, ajurwedyjskie itp.), zabiegi oczyszczające skórę, takie jak peeling, zabiegi rozgrzewająco i relaksujące, np. okłady błotne, miodowe, zabiegi wodne, np. prysznice czy kąpiele w wodach termalnych.

W naszej ofercie SPA i Beauty znajdziesz ponad 150 ośrodków w Polsce i za granicą!

Nasze najlepsze oferty SPA & Beauty