Kuracje

Odkryj wszystkie możliwe sposoby lecznicze

Jakie są różne rodzaje kuracji ?

Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje na temat wszystkich rodzajów terapii zdrowotnych i programów terapeutycznych, w tym terapii klasycznych i alternatywnych. Jest to doskonały punkt wyjścia do wybrania następnego zdrowego urlopu i odkrycia, która kuracja odpowiada całkowicie Państwa oczekiwaniom.

Krótko przedstawimy Państwu wszystkie nasze formy terapii zdrowotnej, od terapii klasycznej po terapię holistyczną i alternatywną, abyście mieli przegląd wszystkich możliwości. Klikając na poszczególne rodzaje terapii, można dowiedzieć się więcej o tym, jak działa program terapeutyczny, jego skuteczności, idealnej długości pobytu i o tym, gdzie można go doświadczyć.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat różnorodnego świata kuracji.


Menu szybkiego dostępu


Jeśli wiesz już dokładnie, jaką terapię byś chciał, możesz również przejść bezpośrednio do dopasowania ofert, korzystając z naszego wyszukiwania terapii tutaj:


Definicje kluczowej terapii - Rozpoczęcie terapii

Istnieje tak wiele greckich i łacińskich lub medycznych terminów w temacie terapii, więc warto najpierw wyjaśnić kilka kluczowych terminów, abyś się nie pomylił. Jeśli nie potrzebujesz tego, ponieważ jesteś już profesjonalistą, przejdź bezpośrednio do naszego przeglądu wszystkich rodzajów terapii.

Zacznijmy od terminu "hydroterapia". Terapia ta należy do jednej z największych rodzin terapii uzdrowiskowej. Słowo "hydro-" oznacza wodę, a "-terapia" oznacza "metodę lub leczenie chorób". Hydroterapia oznacza więc "leczenie wodą". Woda jest zazwyczaj wykorzystywana w formie kąpieli, pryszniców, myjek, łaźni parowych lub do picia.

Teraz drugie słowo, które regularnie powoduje zamieszanie: "balneoterapia". Przyjrzyjmy się temu bliżej: "balneo-" jest używane tylko jako przedrostek, tzn. na początku słowa, a potem oznacza "kąpiel". Wiemy już, co oznacza "terapia". Balneoterapia oznacza więc "leczenie przez kąpiele". Termin "hydroterapia" może być używany do podsumowania wszystkich terapii, w których stosuje się wodę. Termin balneoterapia może być używany w rodzinie hydroterapeutów do opisania wszystkich planów terapeutycznych, w których kąpiele są najważniejszym składnikiem.

Ostatnie, ale nie najmniej ważne, słowo, które będziecie znać jako "spa". Wszyscy wiemy, że "spa" ma coś wspólnego ze zdrowiem i wodą, ale także z uzdrowiskami i uzdrowiskami - a czy nie ma też miasta w Belgii? Czas więc to rozwikłać: termin "uzdrowisko" wywodzi się od miasta założonego w XIV wieku w Belgii, które dzięki leczniczym źródłom zimna nosiło nazwę Aquae Spadanae. Od tego czasu każde miejsce o naturalnym źródle o właściwościach leczniczych nazywano również uzdrowiskiem. Termin "uzdrowisko" szybko się rozprzestrzenił i był używany przez Rzymian również w odniesieniu do źródeł o działaniu leczniczym. W późniejszych stuleciach sugerowano, że jest to skrót "sanus per aquam", łaciński "zdrowie przez wodę", ale jest to historycznie nieuzasadnione i może być postrzegane jako backronim (akronim skonstruowany po fakcie, rzekomo pierwotne znaczenie). Powód, dla którego kąpiele uzdrowiskowe (bardziej powszechnie znane jako jacuzzi lub jacuzzi's lub jacuzzi's hot tubs) mają w swojej nazwie również staje się oczywisty ze znaczenia tego słowa: wanna z pęcherzykami powietrza przypomina naturalną, leczniczą wannę źródlaną, nawet jeśli nie zawiera ona zazwyczaj wody mineralnej.

Zabawny fakt: podobne związki między wodą leczniczą a nazwą miejscowości można znaleźć również w takich miastach jak "Bath" w Anglii, "Baden Baden" w Niemczech czy "Teplice" w Czechach.

To koniec naszych kluczowych definicji terapii - teraz jesteście gotowi zanurzyć się głębiej w różnorodny świat terapii leczniczych.


Rodzaje terapii leczniczych

Przegląd

Poniżej znajduje się przegląd wszystkich rodzajów terapii leczniczych i uzdrowiskowych i kuracji, dzięki czemu można szybko znaleźć właściwą terapię. Klikając na nazwę każdej terapii zostaniesz przekierowany na szczegółową stronę, na której znajdziesz dalsze informacje.


Termoterapia

Terapie z wodą termalną

Termoterapia jest być może jedną z najbardziej znanych form leczenia uzdrowiskowego. Sercem tego typu terapii jest kąpiel w leczniczej wodzie termalnej.

Woda termalna i jej minerały, które są wchłaniane przez skórę, mogą poprawić krążenie krwi i procesy detoksykacji. Jest to również powód, dla którego podczas kąpieli termicznej można się naprawdę zmęczyć.

Jednym z kluczowych składników sukcesu programu termoterapii jest posiadanie odpowiedniej wody mineralnej do leczenia konkretnych problemów zdrowotnych. Ponieważ istnieje wiele różnych wód mineralnych, z których można wybierać, należy wybrać taką, która okazała się skuteczna w leczeniu problemów zdrowotnych, które chcemy poprawić - lub jeśli chcemy tylko poprawić swoje ogólne zdrowie i odprężyć się, mamy więcej możliwości!

W dzisiejszych programach termoterapii kąpiele w wodzie termalnej towarzyszą również inne terapie i techniki. Należą do nich masaże, okłady borowinowe, elektroterapia, ale także inne zabiegi (wodne), takie jak terapia inhalacyjna. Ponieważ w wielu programach oprócz termoterapii znajduje się wiele różnych zabiegów, są one często nazywane po prostu programami "głębokiego uzdrawiania" (więcej informacji o programach kompleksowego uzdrawiania poniżej).

Dalsze informacje, jak również najlepsze oferty uzdrowisk termalnych można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej temu tematowi.

 


Terapia pitna wodą mineralną

Terapia z wewnętrznym wykorzystaniem wody mineralnej.

Terapia wodą mineralną jest podkategorią termoterapii, ponieważ często obejmuje ona picie termalnej wody mineralnej. Woda źródlana jest wykorzystywana wewnętrznie i jest pita w małych łykach. Chociaż nie każde źródło mineralne nadaje się do spożycia wewnętrznego, niektóre wody są dobrze tolerowane i mają pozytywny wpływ na organizm. Ze względu na bardzo zróżnicowaną ilość minerałów w każdej wiosną, zalecamy picie wody źródlanej tylko wtedy, gdy jest ona przepisana przez lekarza uzdrowiskowego.

Wśród programów terapii pitnej bardzo znany jest Františkovy terapia we Franciszkowych Łaźniach, gdzie znajduje się 10 źródeł pitnych o różnych efektach. Terapia wodą mineralną w ramach programu termoterapii.

Dalsze informacje i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej terapii wodą mineralną.


Terapia torfem i błotem mineralnym

Terapia błotem mineralnym lub torfowymi kąpielami, maskami i okładami.

Terapia borowinowa i torfowiskowa to kolejna duża kategoria terapii leczniczych. Dokładniej mówiąc, torf jest rodzajem błota powstałego na przestrzeni wieków rozkładu, zwykle tam, gdzie dawne lasy i rośliny były szczelnie zamknięte pod wodą i powoli rozkładały się w sposób naturalny. Powstałe w ten sposób torfowisko lub wrzosowisko jest pełne składników odżywczych i minerałów. Poprzez ogrzewanie i rozcieńczanie wodą powstają ciepłe, kojące kąpiele borowinowe, które poprzez rodzaj "gorączki indukowanej" o temperaturze od 40° do 45°C wywołują efekt leczniczy.

Błoto lecznicze różni się nieco od pierwotnego błota torfowego. Powstają one zazwyczaj w wyniku wzbogacania błota i gleby o minerały poprzez wodę termalną lub morską. Jest to czasami nazywane "błotem solankowym" lub "błotem solankowym". Błoto lecznicze z morza jest wykorzystywane jako część talasoterapii. Również w przypadku zabiegów siarkowych często stosuje się tzw. Najbardziej znaną formą leczniczego błota jest włoska terapia borowinowa: "fango" (po włosku błoto) - cała rodzina fangoterapii nosi nazwę po tym typie błota.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej stronie poświęconej błotnej terapii.
 


Fangoterapia

Terapia (leczniczym) błotem, nazywana po włosku "fango".

Fangoterapia może być również klasyfikowana jako terapia, ponieważ błoto jest podgrzewane wodą termalną i w ten sposób zyskuje wiele minerałów leczniczych. To ciepłe lecznicze błoto, które jest niezwykle przyjemne dla skóry, jest tak cenione, że rozwinęło własną gałąź leczenia, którą nazywa się Fango. Zamiast kąpieli błotnych Fango stosuje się zazwyczaj jako "maskę fango". Jest ona zazwyczaj stosowana na plecy, ale może być również stosowana lokalnie w innych miejscach, takich jak twarz czy stawy. Po nałożeniu maski Fango następuje kąpiel w wodzie termalnej.

Dalsze informacje i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat terapii fango.


Talasoterapia

Terapia nad morzem

Słowo "Thalassa" oznacza morze. W talasoterapii stosowane są wszystkie naturalne środki lecznicze morza. Przede wszystkim oczywiście woda morska, ale także błoto morskie, piasek, algi i oczywiście dobre powietrze morskie. Wszystkie te składniki muszą być używane w stanie świeżym, dlatego też hotele Thalsso Spa zawsze można znaleźć na wybrzeżu.

Wybrzeże atlantyckie Francji jest szczególnie znane z talasoterapii. Znajduje się tu wiele ultranowoczesnych ośrodków spa, w których formy talasoterapii były stale badane i modernizowane. Istnieje również wiele ośrodków talasoterapii wokół Morza Śródziemnego i na wyspach śródziemnomorskich. Ten rodzaj spa jest idealny dla tych z nas, którzy potrzebują odrobiny morza podczas naszych wakacji.

Więcej informacji i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat programów thalasso.


Terapia Kneippa

Terapia wodą opracowana przez Sebastiana Kneippa

Kolejnym zabiegiem hydroterapeutycznym jest terapia Kneippa, nazwana na cześć założyciela firmy Sebastiana Kneippa. Najważniejszą częścią terapii Kneippa są zabiegi wodne z kąpielą naprzemienną (ciepłą i zimną). Nie martw się teraz, jeśli dźwięk zimnej kąpieli wodnej jest wyłączony - zimna woda zawsze przychodzi po ciepłej wodzie i to tylko na bardzo krótki czas. Nie uwierzysz, jak orzeźwiające może być 10 sekund w zimnej wodzie, jeśli byłeś namoczony przez 5 minut w bardzo ciepłej wodzie. Terapia Kneippa składa się z 5 filarów: zastosowania wody (kąpiele, podlewanie itp.), ziół leczniczych do kąpieli, ćwiczeń fizycznych (sport), odżywiania (naturalne, zdrowe odżywianie z dużą ilością warzyw) i równowagi (równowaga fizyczna i psychiczna).

Więcej informacji i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat terapii Kneippa.


Kompleksowe leczenie

Leczenie poprzez zastosowania medyczne i terapeutyczne

W początkowym okresie istnienia wakacji zdrowotnych termoterapia ograniczała się na przykład do kąpieli w wodzie termalnej i, w razie potrzeby, do wewnętrznego wykorzystania wody w ramach terapii pitnej wodą mineralną. Od tego czasu medycyna uzdrowiskowa dokonała kilku skoków kwantowych.

Zabiegi takie jak hydromasaż, drenaż limfatyczny, elektroterapia, terapia światłem, krioterapia, inhalacje itp. są dziś w większości niezależne od naturalnych środków leczniczych na miejscu i mogą być oferowane we wszystkich hotelach uzdrowiskowych, które posiadają odpowiednie wyposażenie medyczne. Z tego powodu wiele hoteli uzdrowiskowych nie mówi już o programach czystej termoterapii, ale używa rozszerzonego terminu "kompleksowy program leczniczy". Urlop zdrowotny jest wielowarstwowy, wysoce indywidualny, a obok zdrowia medycznego często obejmuje również dobre samopoczucie psychiczne, które jest promowane przez piękne otoczenie, dobre jedzenie i przyjemny relaks.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej kompleksowym programom leczenia.


Holistyczne terapie lecznicze

Terapia całego ciała na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym

Całościowe programy lecznicze koncentrują się nie tylko na fizycznej poprawie zdrowia, ale także na poprawie zdrowia psychicznego i ogólnego samopoczucia. Podstawową zasadą medycyny holistycznej jest łagodzenie problemów zdrowotnych poprzez uwzględnienie zarówno historii stylu życia, jak i czynników środowiskowych, aby rozpoznać przyczyny tych problemów, a nie tylko leczyć objawy. Klasyczna terapia Ayurveda, w której specjalizuje się SpaDreams, jest dobrym przykładem holistycznego leczenia, opartego na zdrowej diecie, medycynie naturopatyce, detoksie i jodze. Inne zdrowe wakacje z silnym naciskiem na zdrowie psychiczne i duchowe to oferty w zakresie "Emocjonalnego uzdrawiania".

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat terapii ajurwedyjskiej.
 


Terapia radonowa

Terapia przy użyciu radonu gazu ziemnego i łagodnej radioaktywności

W kilku uzdrowiskach w Europie znajdują się źródła lecznicze z wodą leczniczą zawierającą radon. Woda ta jest wykorzystywana w leczeniu termoterapeutycznym w ramach indywidualnego programu radonoterapii.

Istnieją również galerie leczenia radonowego, w których radon jest wchłaniany przez powietrze. Najbardziej znaną galerią leczniczą jest Gasteiner Heilstollen w Austrii. Słabo radioaktywny radon z gazem szlachetnym działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo w niskich dawkach. Z tego powodu terapia radonowa jest szczególnie zalecana w przypadku zapalnych chorób reumatycznych. Badania sugerują, że niskie dawki radonu mogą zwiększyć produkcję zmiataczy rodników i pomóc w redukcji wolnych rodników.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej terapii radonowej.
 


Terapia siarką

Terapie z wodą leczniczą o zwiększonej zawartości siarki lub błotem leczniczym z siarką

Kiedy mówimy o terapii siarką, mamy na myśli terapię, w której przepisuje się specyficzne zastosowania siarczanowej wody termalnej lub siarkowego błota leczniczego. Nie chodzi o przyjmowanie dużych ilości pastylek z żółtą siarką (jak opisano na różnych forach internetowych). Terapia siarką jest zasadniczo specjalistycznym programem termalnym lub leczniczym. Podobnie jak radon, siarka ma również działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ponadto siarka przyczynia się również do poprawy stanu skóry. Kąpiele siarkowe stosowane są również w leczeniu chorób skóry.

Dalsze informacje i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej terapii siarką.


Klimatoterapia

Terapia w specjalnym stymulującym lub łagodnym klimacie

Termin "klimatoterapia" jest używany dla różnych rodzajów terapii opartych na naturalnym klimacie danego obszaru. Najważniejszą różnicą pomiędzy rodzajami klimatoterapii jest stymulujący klimat i łagodny klimat. Klimat stymulujący silnie stymuluje organizm i aktywuje go. Łagodny klimat to klimat łagodny, mało zmienny, w którym organizm ma odpoczywać.

Najbardziej znaną formą klimatoterapii jest terapia lecznicza na Morzu Martwym. Stymulujący klimat, składający się z powietrza pustynnego, dużego nasłonecznienia i soli morskiej, doskonale nadaje się do leczenia różnych chorób i jest unikalny w skali światowej.

Poza Morzem Martwym znajdujemy również stymulujący klimat we wszystkich regionach przybrzeżnych Europy, a także w wysokich górach. W niskich pasmach górskich panuje łagodny klimat. Wskazania do stymulującego i łagodnego klimatu są zupełnie inne, dalsze informacje można znaleźć na naszej stronie klimatoterapii.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej klimatoterapii.


Terapia pleców

Terapia problemów z kręgosłupem i bólem

Jeśli program głębokiego gojenia jest dodatkowo opracowany w celu leczenia problemów z plecami lub bólu pleców, nazywa się go programem gojenia kręgosłupa. Zastosowania i badania wstępne w ramach terapii pleców są specjalnie zaprojektowane dla pleców i kręgosłupa. Jeżeli w hotelu zdrojowym/hotelu uzdrowiskowym oferowane są specjalne zabiegi kręgosłupa, to personel medyczny hotelu uzdrowiskowego specjalizuje się w leczeniu i zazwyczaj dostępny jest również specjalny sprzęt. W ramach terapii pleców istnieją dwa poziomy: pierwszy z nich to krótkie programy leczenia pleców, które zazwyczaj trwają tylko kilka dni. W tym przypadku nacisk kładzie się na wzmocnienie lub rozluźnienie mięśni pleców. Poziom 2 to tzw. tygodnie wsteczne. Programy te można zarezerwować zazwyczaj na okres od 1 do 4 tygodni, w zależności od tego, ile terapii potrzebuje plecy.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat terapii pleców.


Aerozolterapia

Terapia inhalacjami z wodą termalną

Terapia aerozolowa to aplikacja z wodą termalną. Jest ona pochłaniana jako para wodna przez drogi oddechowe. Zastosowania te mają zwykle miejsce w małych kabinach i specjalnych inhalatorach. Szczególnie popularne są odpowiednie zabiegi we włoskich hotelach uzdrowiskowych fango, gdzie terapia inhalacyjna jest często zarezerwowana jako dodatek do prawie wszystkich programów. Programy terapii w całości oparte na terapii aerozolowej są rzadkością. Ta forma terapii jest zazwyczaj przepisywana jako część programu fangoterapii lub rezerwowana oddzielnie, jeśli leczenie dróg oddechowych wydaje się być odpowiednie.

Dalsze informacje i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej terapii aerozolowej.


Tlenoterapia

Terapia tlenem w wysokiej dawce

Terapia tlenowa jest, podobnie jak aerozol, terapią inhalacyjną. Powietrze o podwyższonej zawartości tlenu jest wdychane, podczas gdy pacjent leży lub siedzi zrelaksowany. Wyższe stężenie tlenu wzmacnia układ odpornościowy i sprzyja ogólnemu zdrowiu. Wdychanie tlenu może być częścią głębokiego programu leczniczego.

Więcej informacji i najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie na temat terapii tlenowych.


Hydroterapia

Uzdrawiająca moc wody

Hydroterapia koncentruje się na zabiegach z użyciem wody. Woda może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów, co sprawia, że jest bardzo przydatna w terapiach zdrowotnych i kluczowym elementem wielu naszych programów uzdrowiskowych. Główne sposoby wykorzystania mocy wody w hydroterapii to m.in:

 • Ciśnienie wody, np. w kąpielach hydroterapeutycznych, dyszach wodnych lub masażach podwodnych.
 • Minerały i inne pierwiastki rozpuszczone w wodzie, np. naturalna woda źródlana lub woda z dodatkiem olejów ziołowych/minerałów.
 • Temperatura wody, od komfortowo ciepłej i odprężającej dla mięśni do orzeźwiająco zimnej i zwęglonej.

Woda ze źródeł naturalnych może być również przepisana w określonych ilościach do picia - dzięki temu minerały z wód trafiają bardziej bezpośrednio do krwioobiegu i systemu wewnętrznego. Poniżej dowiesz się więcej na temat terapii piciem wody mineralnej.

Hydroterapia nadaje się również do rehabilitacji po urazach. Na przykład ćwiczenia fizjoterapeutyczne prowadzone w basenie pomagają odbudować mięśnie bez obciążania stawów.

Aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się o szczególnych cechach uzdrowisk do hydroterapii, zajrzyj na naszą stronę poświęconą tematowi: hydroterapia.


Balneoterapia

Uzdrawianie przez kąpiel

Balneoterapia koncentruje się na kąpielach i wszystkich rodzajach kąpieli. Czy to w naturalnym basenie z wodą mineralną, jacuzzi, czy też osobistej kąpieli z dodatkiem olejków ziołowych lub minerałów, istnieje szeroka gama balneoterapii, z których wiele pokrywa się z hydroterapią.

To, co odróżnia balneoterapię, to fakt, że skupia się ona głównie na wykorzystaniu naturalnej wody termalnej lub błota mineralnego i naprawdę stara się wykorzystać wszystkie moce różnych kąpieli przed każdą inną terapią. Woda może być gorąca i zimna, a nawet naprzemiennie!

Balneoterapie można znaleźć również w innych programach terapeutycznych, takich jak termoterapia, talasoterapia i terapia Kneippa.

W ramach talasoterapii główne terapie wodne wykorzystują wodę morską lub słoną we wszystkich rodzajach kąpieli, od kąpieli powietrznych i masaży podwodnych po hydrodynamiczne, parki talasowe (różne rodzaje basenów połączonych obwodowo) i kąpiele uzdrowiskowe.

W ramach programów terapii Kneippa do wody stosowanej w kąpielach lub innych zabiegach wodnych dodaje się dodatki ziołowe i olejki eteryczne (aromaterapia) w celu osiągnięcia korzystnych efektów.

Jednym z kluczowych składników powodzenia programu balneoterapii jest posiadanie odpowiedniej wody mineralnej do leczenia konkretnych problemów zdrowotnych, dlatego też należy wcześniej sprawdzić, które źródła lecznicze są korzystne dla których problemów zdrowotnych. Jako łatwy przykład, źródła o dużej zawartości żelaza mogą być bardzo pomocne dla osób cierpiących na anemię.

Aby uzyskać więcej informacji i zapoznać się z naszą szeroką ofertą balneoterapii, odwiedź naszą stronę poświęconą tematowi: balneoterapia.


Programy testowe Spa

Małe formaty Spa jako programy testowe

Teraz masz przegląd pięknej różnorodności terapii zdrowotnych. Prawdopodobnie stałeś się trochę ciekawy kilku z nich. Jednak możesz się zastanawiać, czy 14-dniowa terapia w jednym miejscu jest dla Ciebie właściwa. Być może nie masz teraz nic "co boli" i nie potrzebujesz programu intensywnej terapii - ale mimo to chciałbyś zrobić coś dla swojego zdrowia podczas wakacji i wypróbować niektóre z tych ekscytujących leków.

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest "program terapii degustacyjnej". Programy degustacyjne to krótkie programy, które idealnie nadają się do testowania terapii i sprawdzania, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie. Programy te trwają zazwyczaj tylko kilka dni, maksymalnie tydzień i dlatego są doskonałym, zdrowym, krótkim urlopem, który można wykorzystać nawet kilka razy w roku. W ten sposób najpiękniejsze uzdrowiska w Europie są idealnym miejscem do korzystania z terapii. Skorzystaj z naszej oferty terapii degustacyjnej, aby przetestować wszystkie interesujące Cię terapie do woli.

Więcej informacji oraz najlepsze oferty można znaleźć na naszej specjalnej stronie poświęconej terapii testowej.


Najpopularniejsze oferty terapii leczniczej

Ciekawe? Skorzystaj zatem z naszego paska wyszukiwania poniżej, aby znaleźć idealny, zdrowy pakiet. Znajdziesz tu wiele interesujących ofert w ramach tematów podróży "Zdrowie" i "Terapie SPA".

Aby dokonać rezerwacji, wystarczy wypełnić formularz rezerwacji w wybranym hotelu lub, jeśli chcesz uzyskać dodatkowe, spersonalizowane rekomendacje, skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. podróży drogą mailową lub telefoniczną. Czekamy na kontakt z Państwem!

Wskazówka: w przypadku specjalnych zniżek i stawek za rezerwacje specjalne, zarezerwuj pobyt poza sezonem, z dużym wyprzedzeniem lub na dłuższe okresy od 3-4 tygodni.

spadreams logo transparent background

10 powodów, dla których warto rezerwować w SpaDreams

 • Świetny wybór hoteli
 • Gwarancja najlepszej ceny
 • 99% szczęśliwych klientów
 • 40 lat doświadczenia
 • Doradztwo eksperckie
 • Wakacje zindywidualizowane
 • Wyjątkowa jakość
 • Wsparcie od początku do końca
 • Ochrona danych
 • Najnowsze trendy w podróżach

Zarezerwuj swoją kurację juz dziś