climatotherapy

Klimatoterapia

Definicje i naturalne metody leczenia

Doświadczenie uzdrawiania mocą klimatu

Czy wiesz, że klimatyczne leczenie chorób o nazwie Klimatoterapia ma moc poprawy zdrowia w sposób holistyczny i długotrwały? A co więcej, czy wiesz, że z terapii klimatycznej można korzystać podczas relaksującego urlopu w uzdrowisku w pięknej okolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej fantastycznej terapii naturalnej, gdzie możesz jej doświadczyć i jak dokonać rezerwacji.


Co to jest Klimatoterapia?

Klimatoterapia Definicja:

to rodzaj leczenia wykorzystującym czynniki środowiskowe i klimatyczne danego miejsca w celu poprawy stanu zdrowia jak i zwalczania skutków choroby. Mogą to być takie czynniki jak wysokość, czyste powietrze, powietrze górskie i przybrzeżne, a także różne rodzaje pogody, od wilgotnej do suchej, oraz lokalne zasoby naturalne, takie jak woda morska czy błoto mineralne. Terapia klimatyczna jest najczęściej stosowana obok innych terapii uzdrowiskowych, takich jak talasoterapia, balneoterapia, fangoterapia i termoterapia. Termin "klimatoterapia" jest również używany w odniesieniu do przemieszczania pacjentów do regionu, w którym panuje klimat, który pomoże im odzyskać zdrowie lub poradzić sobie z chorobą.

Klimatoterapia Pochodzenie:

Wprawdzie już od tysiącleci stosuje się różne klimaty, by pomóc ludziom w powrocie do zdrowia, ale klimatoterapia jako specyficzny program leczenia zaczęła być popularna w czasach imperium rzymskiego, kiedy to lekarze wysyłali pacjentów na wybrzeże lub w góry, by korzystali z cieplejszej pogody i czystszego powietrza. W szczególności mówi się, że sam Hipokrates założył terapię w 500BC i stała się ona popularna wśród Greków, Babilończyków i Mezopotamów. Bardziej systematyczna forma klimatoterapii rozwinęła się w XVIII wieku wraz ze wzrostem popularności angielskich kurortów nadmorskich. Od tego czasu korzyści płynące ze specyficznego klimatu dla zdrowia są nadal naukowo badane i do dziś stanowi ona dla wielu bardzo skuteczną alternatywę leczenia.

 


Znajdź swój Idealny Hotel z klimatoterapią Spa

Jeśli masz już pomysł, gdzie chciałbyś pojechać na wakacje z klimatoterapią, skorzystaj z naszej wyszukiwarki poniżej i znajdź swój idealny klimatoterapeutyczny hotel spa! Możesz również dostosować wyniki do konkretnych wymagań, takich jak czas trwania pobytu, cel podróży, rodzaj wyżywienia i rodzaj pokoju.


Kobieta cieszy się pięknym słońcem.
Klimatoterapia w górach
Klimatoterapia nad morzem
klimatoterapia nad morzem martwym

Dlaczego Klimatoterapia jest tak skuteczna?

Korzyści płynące z klimatoterapii

Ponieważ korzyści płynące z terapii klimatycznej różnią się w zależności od lokalizacji, dostarczyliśmy informacje na temat korzyści płynących z każdego rodzaju klimatu:

 • Klimatoterapia ze zwiększonym nasłonecznieniem: inaczej nazywana fototerapią, to terapia, która koncentruje się na uzdrawiających mocach słońca, może przynieść korzyści dla wielu stanów zdrowia i poprawić ogólne samopoczucie.

Wskazania: łuszczyca, egzema, niedobór witaminy D, zaburzenia stanu zdrowia.

 • Klimatoterapia w górach: Twoje płuca i wszelkie związane z nimi problemy zdrowotne będą korzystać z czystego, górskiego powietrza. Ze względu na dużą wysokość nad poziomem morza, istnieje niższy poziom tlenu, który może zwiększyć ilość czerwonych krwinek, przyspieszyć rozwój sprawności fizycznej podczas treningu i złagodzić choroby metaboliczne lub sierpowate. Wodospady, górskie źródła i radonowe galerie lecznicze również mogą mieć ożywczy wpływ na zdrowie.

Wskazania: choroby przemiany materii, nadwaga, zapalenie oskrzeli, choroba sierpowatokrwinkowa, ogólny stan zdrowia

 • Klimatoterapia nad morzem: Znana również jako talasoterapia, terapia wykorzystująca przybrzeżny klimat i morze ma wiele korzystnych czynników. Powietrze morskie jest bogate w jod i sól, która pomaga rozluźnić śluz w płucach, ułatwia kaszel i oczyszcza drogi oddechowe, a w końcu oczyszcza płuca. Dowiedz się więcej o leczniczych właściwościach talasoterapii tutaj.

Wskazania: leczenie pourazowe/operacyjne, reumatyzm, zapalenie stawów, problemy z plecami, problemy ze stawami, stres, bezsenność, zmęczenie, ogólny stan zdrowia

 • Klimatoterapia nad Morzem Martwym: Morze Martwe jest dość wyjątkowym miejscem na ziemi i jako takie daje wyjątkowe możliwości lecznicze. Łączy ono w sobie wiele unikalnych czynników klimatycznych, które sprawiają, że jest ono tak korzystne dla zdrowia. Ze względu na swoje położenie na wysokości 400 m poniżej poziomu morza, światło słoneczne Morza Martwego ma mniejsze promieniowanie UV i dlatego jest bardziej odpowiednie do celów leczniczych, czy też fotoklimatoterapii łuszczycy. Słona woda morska, jak również błoto morskie i sama sól są wykorzystywane w terapiach. Klimatoterapia Morza Martwego może być szczególnie korzystna dla łuszczycy i bielactwa. Dowiedz się więcej o leczniczych właściwościach klimatoterapii nad Morzem Martwym tutaj.

Wskazania: łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów, neurodermia, bielactwo, ichtioza, twardzina układowa, paraplazja, zapalenie błony naczyniowej, mukoviszidoza, choroby płuc, choroby ortopedyczne i reumatyczne.

Klimatoterapia Zabiegi

Zabiegi klimatoterapii różnią się w zależności od ich lokalizacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o wędrówki po górach i napełnianie płuc świeżym powietrzem, czy też o kąpiele w morzu i masaże solą morską, Twój program leczenia będzie dostosowany do Twoich własnych celów zdrowotnych.


  Gdzie możesz doświadczyć Klimatoterapii?

  Terapia i jej miejsca docelowe w Europie, Azji i reszcie świata!

  Główne cele terapii leczniczej można podzielić w zależności od rodzaju klimatu. Po prostu odwiedzając te miejsca, skorzystają Państwo z klimatu, czy to nadmorskiego, górskiego czy słonecznego. Jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych terapii naturalnych, wybierz je z paska wyszukiwania, aby przefiltrować swoje wyniki.

  Klimatoterapia w górach:

  Alpy (Tyrol, Dolomity) | Tatry (Słowacja) | Himalaje

  Klimatoterapia nad morzem:

  Tunezja | Maroko | Teneryfa | Słowenia | Hiszpania | Francja | Bułgaria | Estonia | Morze Martwe (Izrael i Jordania) | Grecja

  Jednym z naszych najpopularniejszych celów klimatoterapii jest strefa zdemilitaryzowana w Izraelu, na wybrzeżu Morza Martwego. Tam doświadczeni lekarze i terapeuci zajmują się leczeniem wielu chorób, zwłaszcza łuszczycy i bielactwa. Więcej informacji o kuracjach klimatycznych w Izraelu znajdziesz tutaj.

  Po lewej stronie możesz zobaczyć klimatoterapię według typu klimatu lub poniżej, sprawdź niektóre z naszych najpopularniejszych celów klimatoterapii, klikając na linki!


  Zarezerwuj swój Hotel z Klimatoterapią

  Przejrzyj poniższe hotele i wypełnij formularz rezerwacji w wybranym przez siebie hotelu! Jeśli masz jakieś specjalne życzenia, po prostu wpisz je w komentarzu lub skontaktuj się z nami przez e-mail lub telefon. Czekamy na Państwa uwagi.

  Potrzebujesz więcej inspiracji wczasów zdrowotnych? Dowiedz się więcej o naszej szerokiej gamie kuracji leczniczych tutaj.

  Potrzebujesz więcej inspiracji dla swojej podróży? Dowiedz się więcej o naszej ofercie fascynującej ofercie Spa i podróży poniżej:

  Tematy powiązane:

  Inni goście również są zainteresowani:

  spadreams logo transparent background

  10 powodów, dla których warto rezerwować w SpaDreams

  • Świetny wybór hoteli
  • Gwarancja najlepszej ceny
  • 99% szczęśliwych klientów
  • 40 lat doświadczenia
  • Doradztwo eksperckie
  • Wakacje zindywidualizowane
  • Wyjątkowa jakość
  • Wsparcie od początku do końca
  • Ochrona danych
  • Najnowsze trendy w podróżach

  Najpopularniejsze Hotele SPA z Klimatoterapią