Kręgosłup - kuracje w uzdrowiskach

Kręgosłup - leczenie chorób w uzdrowiskach

Bóle i dolegliwości związane z układem ruchu dotykają wielu z nas, a ich przyczyny są bardzo różnorakie. Mogą one wynikać z niezdrowego trybu życia, głównie braku ruchu i spędzania długich godzin w pozycji siedzącej zarówno w pracy, jak i w domu. Innymi przyczynami są predyspozycje genetyczne, urazy mechaniczne, zakażenia wirusowe i bakteryjne, a nawet stres. Tego typu dolegliwości nie powinny być ignorowane, gdyż z czasem będą postępować i mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń oraz poważnego upośledzenia ruchu.

Gdzie leczyć schorzenia układu ruchu?

Na różnego rodzaje problemy i bóle związane ze schorzeniami układu ruchu z pewnością pomoże odwiedzenie od czasu do czasu odpowiedniego ośrodka, w którym nie tylko się zrelaksujesz, lecz również pozbędziesz bólów dzieki odpowiednio dobranej kuracji. W zależności od rodzaju dolegliwości, możesz wybierać pomiędzy różnymi rodzajami kuracji i miejscami. Nie brakuje specjalistycznych ośrodków w Polsce, szczególnie nad Morzem Bałtyckim, gdzie oferowane są różnego rodzaju kuracje pomagające leczyć schorzenia takie jak: reumatyzm, osteoporoza, kręgosłup i inne problemy związane z aparatem ruchu. Dla tych, którzy preferują spędzanie urlopu zdrowotnego w ciepłych krajach idealnymi ośrodkami będą te położone w Hiszpanii, Włoszech, Słowenii oraz wielu innych krajach. Przed każdą kuracją przeprowadzane jest wstępne badanie lekarskie, aby dobrane zabiegi przyniosły możliwie najlepsze rezultaty. Wiele z ośrodków oferuje specjalistyczne kuracje, które pomagają w leczeniu bardziej specyficznych, wymagających określonej opieki chorób.

Łuszczycowe zapalenie stawów- leczenie dzięki kuracji klimatycznej

Na łuszczycowe zapalenie stawów polecana jest kuracja klimatyczna nad Morzem Martwym. Morze Martwe jest najbardziej zasolonym, bogatym w minerały zbiornikiem wodnym położonym w depresji (jest to najniżej położony zbiornik wodny na świecie). Dzięki tym warunkom, a także dzięki panującemu tutaj wysokiemu ciśnieniu i temperaturze, leczenie łuszczycowego zapalenia stawów przebiega szybciej i skuteczniej niż nad innymi słonymi zbiornikami na świecie.   Wiele z ośrodków w Jordanii oraz Izraelu oferuje pobyt z profesjonalną opieką i wykwalifikowanym personelem.

Leczenie osteoporozy pod okiem specjalistów

Leczenie osteoporozy nie jest łatwe. Węgry to kraj, w którym możesz poddać się odpowiednio przygotowanej kuracji z okładami z dobroczynnym błotem Heviz, balneoterapii oraz  skorzystać z fińskiej sauny na podczerwień, łaźni parowej i jacuzzi. Odpowiednio dostowane terapie znajdziesz również w wielu innych krajach, mi. in. w Polsce, Czechach,we Włoszech i więcej. 

Kuracje na choroby układu ruchu

Kuracje na osteopozę

Łuszczycowe zapalenie stawów- kuracja nad Morzem Martwym