Kręgosłup

Kręgosłup

Profilaktyka i leczenie

Kręgosłup - kuracje w uzdrowiskach

Kręgosłup, jako podstawa organizmu, wymaga od nas szczególnej uwagi. Niestety, współczesny tryb życia nie sprzyja pielęgnacji tego tak ważnego organu. Godziny spędzane w nieprawidłowej pozycji przed komputerem, siedzący tryb życia, nieodpowiednia postawa, a nawet stres prowadzą do bóli, czasem również do zaawansowanych schorzeń. Z chorobami kręgosłupa często powiązane są również takie dolegliwości, jak zawroty głowy, nudności, bóle głowy i migreny.

Kuracja na kręgosłup - profilaktyka i leczenie

Na chroniczne bóle kręgosłupa i inne powiązane z nimi dolegliwości dobrym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana kuracja. Rozpocznie się ona badaniem lekarskim, podczas której lekarz stworzy indywidualnie dopasowaną terapię, ukierunkowaną na leczenie wskazanych przez pacjenta dolegliwości.

Na naszej stronie można znaleźc duży wybór kuracji na bóle kręgosłupa, wśród nich przykładowo programy oparte na klasycznej fizykoterapii (np. elektro- i magnetoterapii) i różnorodnych masażach. Częstym elementem kuracji na kręgosłup są również: specjalne pakiety treningowe na wzmocnienie muskulatury, gimnastyka w wodzie, nordic walking, ćwiczenia na specjalistycznych przyrządach, okłady z błota leczniczego (borowiny lub fango) - te ostatnie pomagają uśmierzyć ból kręgosłupa dzięki działaniu rozgrzewającemu oraz licznych zawarych w nich minerałach, które wnikają w skórę. Wizyty w saunie, kąpiele w wodach termalnych lub kriokomora - czyli termoterapia - są również ważną częścią wielu kuracji.

Gdzie odbyć kurację?

W naszej ofercie można znaleźć klasyczne kuracje w uzdrowiskach w Polsce, np. nad Morzem Bałtyckim, jak i zagranicą. Z wysokiej jakości uzdrowisk słyną m.in. bogata w źródła termalne miejscowość Piestany na Słowacji, położone niedaleko Balatonu węgierskie uzdrowisko Heviz (największe jezioro termalne w Europie), a także klasyczne czeskie kurorty: Kalrowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie.

Tym zaś, którzy leczenie dolegliwości kręgosłupa chcieliby połączyć z urlopem w ciepłym miejscu, polecamy nasze uzdrowiska nad Adriatykiem w Słowenii i Chorwacji.

Medycyna naturalna

Oosby zainteresowane naturalnymi środkami leczniczymi również znajdą coś dla siebie. Staroindyjska nauka medyczna - ajurweda - kładzie duży nacisk na profilaktyke chorób kręgosłupa. Klasyczna kuracja obejmuje zarówno relaksujące masaże i inne zabiegi na plecy, jak i regularne uprawianie jogi, doskonale wpływające na elastyczność kręgosłupa. SpaDreams oferuje ajurwedę zarówno w Europie, jak i u źródeł jej pochodzenia, czyli w Indiach i na Sri Lance.


Nasze najlepsze oferty z kuracjami na kręgosłup