Układ oddechowy

Układ oddechowy

Kuracje na układ oddechowy

Leczenie chorób układu oddechowego w uzdrowiskach

Częste przeziebienia, zapalenie zatok, angina, alergie, astma - te schorzenia układu oddechowego na ogół nie mają skomplikowanego przebiegu, ale bywają bardzo męczące. Odpowiednia profilaktyka, szybkie reagowanie oraz rehabilitacja po przebytych cięższych schorzeniach, takich jak zapalenie płuc czy gruźlica, mogą przynieść ogromną ulgę i sprawić, że znów można odetchnąć pełną piersią.

Morze Martwe doskonałe na leczenie astmy

Na naszej stronie znaleźć można różnorodne kuracje na schorzenia układu oddechowego. Osoby cierpiące na astmę mogą rozważyć wyjazd nad Morze Martwe (w Jordanii lub Izraelu). Powietrze nad tym najniżej na świecie położonym zbiornikiem wodnym jest wyjątkowo suche i prawie pozbawione pyłków, ponieważ - ze względu na wysokie stężenie minerałów w wodzie - praktycznie brak w tym regionie flory. Pobyt nad Morzem Martwym, połączony z odpowiednimi zabiegami, takimi jak np. inhalacje czy trening oddechowy, mogą mieć zbawienne działanie na organizm astmatyka.

Kuracje na układ oddechowy w polskich uzdrowiskach

Osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego, które nie chcą wyjeżdżać w dalekie podróże, mogą skorzystać z ofert uzdrowisk polskich, np. w Ustroniu Morskim lub Kołobrzegu. Nasza nadmorskie sanatoria w pełni korzystają z naturalnych bogactw leczniczych, takich jak np. solanka, czyli woda mineralna z dużą zawartością jonów sodowych, stosowana do inhalacji i kąpieli, czy aerozol morski - bezalergenowe powietrze wnikające głęboko do dróg oddechowych. Polskie hotele dbają również o rozrywkę swoich gości - kurację uzupełniają wieczorki taneczne, aktywności sportowe i różnego rodzaju programy rekreacyjne.

Uzdrowiska w Czechach i Niemczech

Również u naszych południowych i zachodnich sąsiadów można znaleźć ciekawe kuracje na układ oddechowy. Czeskie uzdrowiska w Mariańskich Łaźniach oferują kuracje oparte na balneologii, czyli leczeniu wodą mineralną oraz paleoidami, np. borowiną. Terapię ułatwia mariański klmat, charakteryzujący się wyjątkowo czystym powietrzem.

W leczeniu astmy i innych dolegliwości układu oddechowego specjalizuje się również kurort Luhacovice, położony blisko granicy ze Słowacją, ok. 300 km od Krakowa. Resort ten słynny jest z licznych źródeł wody mineralnej.

Również u naszych zachodnich sąsiadów znaleźć można kurorty oferujące kuracje na schorzenia dróg oddechowych. Do wyboru są programy oparte nauce ks. Sebastiana Kneippa, jednego z pionierów hydroterapii, a także terapie ajurwedyjskie i bazujące na tradycyjnej medycynie chińskiej.

Nasze najlepsze oferty kuracji na układ oddechowy