Kuracje w Czechach

Kuracje w Czechach

Bogate źródła lecznicze, kuracje zdrowotne i relaks w parkach zdrojowych

Zobacz najlepsze hotele kuracyjne w Czechach

Tradycyjny urlop zdrowotny w nowoczesnych hotelach

Od co najmniej 200 lat czeskie uzdrowiska przyciągają kuracjuszy z całej Europy. Nic w tym dziwnego: liczne źródła lecznicze i bogate źródła borowiny sprawiają, że Czechy są doskonałym miejscem na wszelkie kuracje zdrowotne. Nowoczesne usługi świadczone są dzięki połączeniu współczesnej techniki z tradycyjnymi, sprawdzonymi metodami ekskluzywnego relaksu.

Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Franciszkowe Łaźnie – to czeskie uzdrowiska znane doskonale na całym świecie, dzięki tradycyjnym kuracjom, które opierają się leczniczych właściwościach wody. Rozległe parki zdrojowe, spokojna atmosfera, piękne szlaki turystyczne, sprawią, że pobyt w Czechach na długo zapadnie w pamięć.

W naszych czeskich sanatoriach i hotelach SPA możesz poddać się kuracjom pitnym, kąpielom w wodzie mineralnej, kuracjom gazem leczniczym, okładom z borowiny (zalecanym zwłaszcza w przypadku bólów stawów), wypróbować działanie masaży leczniczych czy pod okiem fachowców uprawiać gimnastykę.

Ciekawostką są dostępne w uzdrowiskach w Jachymowie kuracje radonowe, czyli tzw. antroterapia. Wykorzystuje się w nich radon – gaz szlachetny, podczas rozpadu którego dochodzi do emisji cząsteczek alfa, działających regenerująco na komórki ciała. Kuracja radonowa (zwana również radoczynną) polega na inhalacjach, kąpielach lub piciu wody bogatej w radon. Ma oczywiście wiele zalet: poprawia elestyczność skóry, obniża ciśnienie krwi, zapobiega powstawaniu zakrzepów, działa przeciwalergicznie i przeciwświądowo.

Kuracje w Czechach to zatem doskonały wybór dla wszystkich zainteresowanych urlopem zdrowotnym w sanatorium!