- 10%

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
Hotel numer 2
Czechy
4.7 / 5.0 Znakomity
97 recenzje
99% Rekomendacja
własne źródło lecznicze "Alexandra"
Aquapura SPA na ok. 2.500 m²
Norymberga/Leipzig ok. 180/250 km
Do ofert

Wypoczynek w eleganckim stylu secesyjnym

Zamieszkaj w eleganckim otoczeniu, zrelaksuj się w strefie Spa Acquapura, czerp zdrowie z kuracji próbnej lub kompleksowej w działzie leczniczym z własnym źródłem leczniczym.

Najpopularniejsze wyposażenie

Wi-Fi bezpłatnie
Basen
Położenie w centrum
Deluxe / Najlepsze spa
Dla osób starszych
Podróżujący indywidualnie
Strefa wellness
Centrum spa i wellness
Sauna

Najlepsze oferty dopasowane do Twojego wyboru

Pobyt Wellness

1 Noc, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 881 złod 793 zł
Polecany

Wellness Czterech Żywiołów

3 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 2 344 złod 2 110 zł
nowość

Oddychaj głęboko i nabieraj sił

4 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 130 złod 2 817 zł
nowość

Krótka kuracja oddechowa

4 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 169 złod 2 852 zł

Krótka kuracja układu ruchu

4 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 169 złod 2 852 zł

Krótka kuracja układu krążenia

4 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 169 złod 2 852 zł
nowość

Krótka kuracja metaboliczna

4 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 169 złod 2 852 zł
nowość

Relaks à la carte PREMIUM

3 Noce, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 3 192 złod 2 873 zł

Klasyka Marienbadu

7 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 5 860 złod 5 274 zł

Kompleksowa kuracja lecznicza

7 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 6 566 złod 5 909 zł
Najbardziej popularny

Rehabilitacja również przy Long-Covid

7 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 7 157 złod 6 441 zł

Równowaga wagi i detoksykacja

7 Nocy, pokój dwuosobowy, pełne wyżywienie
zamiast 8 394 złod 7 555 zł

Falkensteiner Spa Resort Marienbad szczegółowo

Twoje sanatorium

Falkensteiner Spa Resort Marienbad łączy historyczną przeszłość z nowoczesną elegancją. Składa się z czterech połączonych ze sobą budynków. Główny budynek, Pelnar, zbudowany w stylu secesyjnym w 1875 roku, dysponuje foyer, lobby bar, biblioteką, dużym tarasem słonecznym.

Położenie i okolica

Marienbad - słynny na całym świecie, jak wielu jego gości - od Franza Kafki po Johann Wolfgang von Goethe aż po cesarza Franciszka Józefa. Ten tradycyjny kurort w łagodnej, otwartej na południe dolinie został założony w 1818 roku przez Karla Kaspara Reitenbergera, opata klasztoru Tepla, i jest bogaty w źródła mineralne, gazy naturalne i torf. Dobra jakość powietrza, liczne lasy i przyjemna wysokość nad poziomem morza tworzą optymalne warunki dla pobytu leczniczego i wypoczynkowego.

Wyżywienie

Nowoczesna, zrównoważona kuchnia witalna z nutą wyrafinowania dla świadomych zdrowotnie smakoszy. W Falkensteiner Spa Resort Marienbad realizowany jest holistyczny podejście do zdrowia, z naciskiem na najwyższą jakość kuchni pod względem regionalności, naturalności, standardów jakościowych i delikatnych metod przygotowania. Falkensteiner Balance Vital Pełne Wyżywienie: bogate śniadanie w formie bufetu z kącikiem dietetycznym, w niedziele śniadanie do 11, Good4U Lunch z zupami, bufetem sałatkowym, jednym daniem wegetariańskim, pieczywem i świeżymi owocami, wieczorem 5-daniowe menu do wyboru.
W restauracji dostępne są na życzenie dania wegańskie, bezlaktozowe i wegetariańskie. Produkty bezglutenowe i/lub bezlaktozowe, takie jak różne makarony, pieczywo, sery i wędliny, pasty czy zboża są dostępne na życzenie. Jeśli preferujesz dietę wegańską, bezlaktozową i/lub bezglutenową, prosimy o poinformowanie nas już przy rezerwacji lub kilka dni przed przyjazdem.

Library Bar podąża za kulinarnymi standardami i oferuje pyszne tapas oraz popołudniową herbatę z małymi deserami. Ponadto prezentowane są tu interesujące wariacje koktajli, które w połączeniu z niezwykłym wnętrzem baru i biblioteki tworzą atmosferę pełną nastroju. Doświadcz prawdziwych chwil rozkoszy, które zaangażują wszystkie Twoje zmysły.

Wellness & SPA

Rozpieszczaj się w Acquapura-Spa na ok. 2.500 m² (codziennie 7-22) - rozległy kompleks basenów i saun z 4 basenami (ogrzewany 2 wewnętrzne i 1 zewnętrzny basen, basen solankowy, basen terapeutyczny) i 4 saunami (łaźnia parowa, sauna fińska i bio-sauna, kabina na podczerwień). Prywatna Spa Suite. Taras słoneczny. Sala gimnastyczna, sala fitness kardio z oryginalnymi urządzeniami Precor®.
BEAUTY (otwarte codziennie) z kojącymi masażami, orzeźwiającymi zabiegami kosmetycznymi, kąpielami i terapiami – dostosowanymi specjalnie dla Ciebie. Pedicure, kosmetyka i spa dla twarzy i ciała z produktami Pharmos i Phytomer.

Zdrowie i kuracje

(codziennie 8-18) z opieką lekarską. Klasyczne zabiegi kuracyjne: sucha kąpiel CO2, terapia tlenowa, kąpiel perełkowa, Lymfoven, borowina termalna, masaże, elektro- i fizjoterapia, kąpiel borowinowa i mineralna, drenaż limfatyczny, masaż tkanki łącznej, terapia polem magnetycznym, iniekcje gazowe, inhalacje, ultradźwięki, diatermia krótkofalowa, Lavatherm, gimnastyka wodna, kręgosłupa i na piłce. Kuracja pitna z własnego źródła leczniczego Alexandra. Dodatkowo płatne: Kuracja Aslana, zabiegi ciała na leżance unoszącej. Tygodniowe kursy zdrowotne (częściowo płatne).
Wskazania: choroby układu ruchu, dróg oddechowych, obwodowego układu nerwowego (polineuropatia), choroby nerek, cukrzyca, miażdżyca małych naczyń krwionośnych (mikroangiopatia).
Kontraindikacje: ostre i zakaźne choroby, złośliwe nowotwory w trakcie i po leczeniu z klinicznie stwierdzonymi oznakami postępu choroby, ciąża, uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od substancji uzależniających, niegojące się defekty skórne, niemożność samodzielnej opieki i wykonywania codziennych czynności bez pomocy innych osób, oraz niemożność samodzielnego chodzenia.

Skonsultuj się ze swoją kasą chorych w sprawie dopłaty do leczenia.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów na zabiegi przepisane przez lekarza rodzinnego (dodatkowe usługi płatne na miejscu). Na życzenie, przed wyjazdem otrzymasz potwierdzenie swoich zabiegów. W celu uzgodnienia zwrotu kosztów, skontaktuj się ze swoją kasą chorych przed rozpoczęciem podróży.

Naturalne środki lecznicze z Marienbadu:

Woda mineralna - w mieście Marienbad wytryskuje 40 różnych źródeł wód mineralnych, a w najbliższej okolicy 100 kolejnych. Są to zimne wody kwasowe o temperaturze od 7 do 10 stopni Celsjusza. Występowanie tak wielu źródeł o różnym składzie i różnorodnych właściwościach leczniczych jest balneologiczną rzadkością. Jako naturalne środki lecznicze, te źródła są chronione i kontrolowane przez państwo. Zastosowanie: kąpiele mineralne, inhalacje, kuracja pitna.

Borowina - Naturalna borowina z regionu jest bogata w minerały i stosowana w formie paczek lub kąpieli borowinowych - często jako idealne przygotowanie do masaży. Dzięki długotrwałemu ciepłu, borowina działa kojąco i leczniczo na napięcia, stany zapalne i przeciążenia. Zastosowanie: paczka borowinowa częściowa lub całego ciała, opcjonalnie z koloidalnym srebrem, fango, Lavatherm, kąpiel borowinowa - opcjonalnie z koloidalnym srebrem.

Gaz leczniczy dwutlenek węgla - Oprócz różnorodności źródeł wodnych, w Marienbadzie znajduje się także sucha źródło. Jest to silny strumień gazu, który wtórnie rozpuszcza się w wodzie powierzchniowej i nosi nazwę Źródło Marii. Gaz CO2 z Źródła Marii ma pochodzenie wulkaniczne i czystość 99,47%. Stosowany jest w specjalnych suchych kąpielach i iniekcjach. Te zabiegi powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co pobudza krążenie, obniża ciśnienie krwi i aktywuje metabolizm. Zastosowania: sucha kąpiel CO2, podskórne iniekcje CO2, Pneumopunktura - kombinacja iniekcji CO2 i masażu terapeutycznego.

Czas wolny

Zmienny program wieczorny (muzyczna rozrywka, wykład o Marienbad). Odpłatnie: wypożyczalnia rowerów elektrycznych, wycieczki do klasztoru Tepla, itp. Kultura, sport i rekreacja: corocznie w sierpniu Festiwal Chopina. Operetki, koncerty cieszą przez cały rok. Piękny park zdrojowy, klejnot architektury ogrodowej z neobarokową kolumnadą i Śpiewającą Fontanną - wizualna uczta muzyczna, wieczory taneczne. Własne korty tenisowe w parku leśnym, obszar narciarski, trasy biegowe. 18-dołkowy Royal Golfclub Marienbad ok. 3 km.

Przyjazd

Informacje dodatkowe

Dobrze wiedzieć

Pomocne dokumenty

Pokoje hotelowe w skrócie

Eleganckie 162 pokoje i apartamenty oferują wszelkie udogodnienia. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę/WC lub prysznic/WC, telewizję satelitarną, telefon, minibar, suszarkę do włosów, sejf, zestaw do kawy/herbaty, szlafrok, Wi-Fi. Pokoje Superior (ok. 27 m²) mają balkon. Deluxe (ok. 35 m²). Pok. 1 os. są Pok. 2 os. do pojedynczego użytku. Dostępne są również pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 2 os.

  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 2 os./BLK/TER Superior

   ca. 27-30 qm
  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 1 os.=Pok. 2 os. Superior

   ca. 27-30 qm
  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 2 os. Superior

   ca. 27-30 qm
  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 1 os.

  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 1 os. Deluxe

  więcej szczegółów
 • Pok. 2 os. Deluxe

  więcej szczegółów
 • Zdjęcie pojawi się wkrótce

  Pok. 1 os.=Pok. 2 os./BLK/Superior

   ca. 27-30 qm
  więcej szczegółów

Oceny klientów odnośnie Falkensteiner Spa Resort Marienbad

97 zweryfikowane opinie przez podróżnychTylko klienci, którzy podróżowali z nami, mogą zostawić recenzję

4.7 Znakomity  

99% poleca hotel innym

4.7
Hotel
4.7
Serwis
4.6
Aplikacje
4.7
Wyżywienie
4.7
Strefa spa
 • "idealne pobyt"
 • "atmosfera samopoczucia"
 • "centralna lokalizacja"
 • "profesjonalny personel"
 • "wysokiej jakości jedzenie"
 • "absolutna czystość"
 • "komfortowe pokoje"
 • "luksusowe SPA"
 • "źródła termalne"
 • "urozmaicone zabiegi"
97 Wyniki
To było po prostu piękne.

Ellen P.

luty 2024

podróżujący indywidualnie | od 60 do 69 lat | 4 - 8 dni

Czułem się bardzo rozpieszczony.

Fantastyczny hotel z doskonałą obsługą i wspaniałym spa

Manuel W.

grudzień 2023

jako para | od 30 do 39 lat | 4 - 8 dni

Zatrzymaliśmy się w Falkensteiner Hotel and Spa w Mariańskich Łaźniach na 7 nocy, skorzystaliśmy z 12 zabiegów spa i czuliśmy się naprawdę dobrze wypoczęci. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowicie uprzejma obsługa i jedzenie, w którym zawsze brano pod uwagę moją nietolerancję laktozy. Pojechalibyśmy tam ponownie w każdej chwili.

Relaksujące dni

Claudia L.

listopad 2023

podróżujący indywidualnie | od 50 do 59 lat | 4 - 8 dni

Miłe miejsce na spędzenie tygodnia zanurzonego w zabiegach i czas na czytanie

Bardzo dobra organizacja, wsparcie, personel i aplikacje.

Günther D.

listopad 2023

jako para | 4 - 8 dni

Piękne wakacje w spa

październik 2023

jako para | od 60 do 69 lat | 4 - 8 dni

ładny dobrze utrzymany hotel z 4 czystymi basenami dobre centrum medyczne

Lokalizacja

Falkensteiner Spa Resort Marienbad
Czechy, Czechy zachodnie, Mariańskie Łaźnie
Karlovy Vary International Airport (KLV)
ok. 42km / 47min
Václav Havel Airport Prague (PRG)
ok. 166km / 108min
Dworzec kolejowy Marianske lazne
ok. 2km / 5min
Dworzec kolejowy Marianske Lazne
ok. 2km / 5min

Podobne hotele

Hotele w okolicy

 • od 3 noclegów
  965 zł
  Grandhotel Nabokov Spa & Wellness
  Grandhotel Nabokov Spa & Wellness
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Królewskie chwile rozpieszczania
  Doskonały
  4,6
  /5
 • od 7 noclegów
  3 302 zł
  Spa & Wellness Hotel Silva
  Spa & Wellness Hotel Silva
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Kompleksowa kuracja lecznicza
  Znakomity
  5
  /5
 • od 7 noclegów
  3 388 zł
  - 10%
  Pacifik Ensana Health Spa Hotel
  Pacifik Ensana Health Spa Hotel
  S
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Kompleksowa kuracja lecznicza
  Doskonały
  4,5
  /5
 • od 1 noclegu
  193 zł
  - 15%
  OREA Spa Hotel Palace Zvon
  OREA Spa Hotel Palace Zvon
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Wypoczynek regeneracyjny
  Pierwszorzędny
  4,2
  /5
 • od 7 noclegów
  4 567 zł
  - 15%
  Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel
  Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  KOMPLEKSOWA KURACJA LECZNICZA
  Doskonały
  4,6
  /5
 • od 6 noclegów
  2 153 zł
  - 20%
  Hotel Spa & Wellness Olympia
  Hotel Spa & Wellness Olympia
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Medyczne Spa
  Doskonały
  4,5
  /5
 • od 3 noclegów
  579 zł
  - 15%
  OREA Spa Hotel Cristal
  OREA Spa Hotel Cristal
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Pobyt wellness
  Fantastyczny
  4,4
  /5
 • od 7 noclegów
  2 131 zł
  Hotel Richard
  Hotel Richard
  Czechy · Czechy zachodnie · Mariańskie Łaźnie
  Kompleksowa kuracja lecznicza
  Pierwszorzędny
  4,1
  /5