Post

Głodówka

Popularna metoda oczyszczania ogranizmu

Lecznicza głodówka dobra na wszystko

Głodówka to obecny w wielu kulturach i religiach sposób na oczyszczanie organizmu. Dziś rzadziej praktykowana z powodów religijnych, jest coraz bardziej doceniana ze względu na lecznicze korzyści, jakie ze sobą niesie.

Głodówka wcale nie musi oznaczać, że całkowicie rezygnujemy z jedzenia. Oczywiście, taka kuracja jest również możliwa, ale w takim wypadku nie może trwać dłużej niż 1 dzień, w trakcie którego kuracjusz pije dużo płynów (wody, herbat ziołowych, soków) i zwraca uwagę na to, czy nie pojawiają się jakieś niepokojące objawy. 

Dzisiaj jednak głodówka to po prostu rodzaj postu. Może być ona przeprowadzona w domu – w takiej sytuacji najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem – lub w uzdrowisku, pod okiem specjalistów.

Istnieje wiele rodzajów kuracji głodowych. Jedną z najbardziej popularnych jest post metodą Buchingera, polegająca na odżywianiu się wyłącznie sokami i bulionem.

Inny rodzaj postu to kuracja metodą F.X. Mayra, w której najważniejsze jest pobudzenie układu trawiennego. Pacjentowi podaje się więc suche bułki, herbaty ziołowe i mleko i zaleca bardzo wolne przeżuwanie pokarmu, aby pobudzić produkcję śliny.

Popularnym rodzajem głodówki jest dieta postno-zasadowa, której celem jest odkwaszenie organizmu. Osiąga się to m.in. poprzez picie specjalnych ziół, soków warzywnych i owocowych i jedzenie dużej ilości warzyw. W kuracji tej ważne są również zabiegi i ćwiczenia fizyczne.

W ofercie SpaDreams znajdziesz zatem wiele ofert kuracji postnych i głodowych – sprawdź je już teraz!

Zobacz nasze najlepsze oferty kuracji z głodówką