Uzdrowiska w Czechach

Uzdrowiska w Czechach

Kuracje lecznicze i relaks w parkach zdrojowych

Zobacz najlepsze uzdrowiska w Czechach

Nowoczesne wczasy zdrowotne w tradycyjnych uzdrowiskach

Co najmniej od 200 lat czeskie uzdrowiska przyciągają kuracjuszy z całej Europy. Nic w tym dziwnego: liczne źródła lecznicze i bogate źródła borowiny sprawiają, że Czechy są doskonałe na kuracje zdrowotne.

Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Franciszkowe Łaźnie – to tylko niektóre z czeskich uzdrowisk, znanych doskonale na całym świecie. O ich wyjątkowości i wielowiekowej tradycji świadczą choćby ich nazwy, świadczące, że miejscowości te były zakładane przez królów i cesarzy.

Jeśli szukasz miejscowości uzdrowiskowej, oferującej tradycyjne, oparte przede wszystkim na leczniczych właściwościach wody kuracje, to Czechy są doskonałe dla Ciebie. W naszych czeskich sanatoriach i hotelach SPA możesz poddać się kuracjom pitnym, kąpielom w wodzie mineralnej, okładom z borowiny (zalecanym zwłaszcza w przypadku bólów stawów), wypróbować na sobie działanie masaży leczniczych czy pod okiem fachowców uprawiać gimnastykę.

Ciekawostką są dostępne w uzdrowiskach w Jachymowie kuracje radonowe, czyli tzw. antroterapia. Wykorzystuje się w nich radon – gaz szlachetny, podczas którego rozpadu dochodzi do emisji cząsteczek alfa, działających regenerująco na komórki. Kuracja radonowa (zwana również radoczynną) polega na inhalacjach, kąpielach lub piciu wody bogatej w radon.

Nie wahaj się zatem i już dziś zarezerwuj idealną dla siebie kurację Nasi czescy sąsiedzi zadbają o Ciebie o Twoje zdrowie!

Wasi doradcy

Z przyjemnością doradzę Ci osobiście: 22 153 07 55

Napisz do mnie: info@spadreams.pl