Kuracja oczyszczająca

Oczyszczanie organizmu dla zdrowia i lepszego samopoczucia

Odtruwanie organizmu - detoks i odprężenie

Podczas kuracji oczyszczającej, organizm jest oczyszczany przy pomocy określonych produktów spożywczych. W codziennym życiu wchłaniamy toksyny i szkodliwe substancje zarówno przez nasze środowisko, jak i niewłaściwe odżywianie. Oczyszczanie organizmu pomaga szybciej rozłożyć te zanieczyszczenia i wyeliminować je z organizmu. Dzięki jednemu z naszych pakietów terapii uzdrowiskowej połączysz dwa aspekty: urlop w pięknym miejscu i zrobienie czegoś dobrego dla swojego zdrowia.

Korzyści płynące z kuracji oczyszczającej organizm

Zalecamy przeprowadzenie detoksu organizmu, zwłaszcza jeśli cierpisz na pewne dolegliwości, takie jak dolegliwości żołądkowe i jelitowe, takie jak zaparcia lub biegunki. Dzięki oczyszczeniu jelit jelita zostają opróżnione z toksyn, które z kolei pomagają przywrócić naturalną florę bakteryjną.

Z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, nasz układ pokarmowy często odgrywa główną rolę w wahaniach nastroju. Lekarze praktykujący medycynę alternatywną stwierdzają również, że bóle głowy, napięcia czy bóle pleców mogą być spowodowane toksynami. Nasza kuracja oczyszczająca organizm może pomóc uwolnić Cię od chronicznego bólu. I oczywiście, wiele z tych programów detoksykacyjnych może również pomóc Ci schudnąć.

Nie musisz jednak cierpieć na jakąś dolegliwość, aby czerpać korzyści z diety oczyszczającej - odtruj swoje ciało, aby poprawić ogólne samopoczucie psychiczne.

 

 

kobieta piję wodę w ramach diety

Wybierz dla Siebie najlepszą kurację oczyszczającą ciało

Istnieje szeroka gama różnych pakietów detoksu spa. Można je rozróżnić na podstawie metody leczenia (post Buchingera, leczenie Ajurweda, itp.) lub sklasyfikować według ich głównego celu. Osiągniesz inne pozytywne rezultaty przy oczyszczaniu wątroby niż przy oczyszczaniu jelit.

Najważniejsze zabiegi oczyszczające według metod leczenia

Post leczniczy

Jest to prawdopodobnie najczęstsza i najbardziej poszukiwana metoda terapii oczyszczania organizmu. Post Buchingera ogranicza Cię do spożywania przede wszystkim bulionu warzywnego, soków i herbat. Dieta alkaliczna jest mniej restrykcyjna i pozwala na przeprowadzenie diety oczyszczającej bez uczucia głodu.

Terapia ajurwedyjska

Ajurweda jest od tysięcy lat silnie zakorzeniona w różnych kulturach i do dziś uważana jest za sprawdzoną metodę leczenia w medycynie alternatywnej. Ajurweda skupia się na zabiegach i masażach olejowych, które są indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb. Ważne jest, aby spożywać duże ilości wody i niesłodzonych herbat ziołowych.

Sole Schuesslera

Detox through Schuessler

Innym sposobem na kurację oczyszczającą organizm jest zażywanie soli Schuesslera (zwanych również solami tkankowymi Schuesslera). W zależności od rodzaju minerału można osiągnąć różne efekty. Potassium sulfuricum, na przykład, wspomaga przemianę materii i jest przydatny w oczyszczaniu wątroby. Silicea z kolei pomaga przy problemach skórnych, ale także stymuluje oczyszczanie nerek i detoksykację tkanki łącznej.

Najważniejsze kuracje oczyszczające według ich przeznaczenia

Kuracja oczyszczająca jelita

To często obejmuje wiele naturalnych środków i składników, takich jaki pieprz cayenne, czosnek, cebula i jabłka do detoksykacji jelit. Łuski psyllium i ziemia lecznicza pomagają w naturalny sposób oczyścić jelita. Pamiętaj, aby pić dużo wody i zapewnić sobie odpowiednią ilość ruchu. Dla najbardziej skutecznego oczyszczania jelit zaleca się również mieć hydroterapię jelita grubego (lewatywa) zabiegi.

Kuracja oczyszczająca wątrobę

Unikanie słodyczy i fast foodów jest niezbędne w procesie oczyszczania wątroby. Zamiast tego należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie, jeść zdrową i świeżą żywność (np. zielone warzywa, czosnek, orzechy włoskie i łosoś), a także zadbać o odpowiednią ilość ruchu. Oliwa z oliwek i wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego również pomagają w oczyszczaniu wątroby.

Oczyszczanie dla schudnięcia

Jeśli chcesz zrobić mistrzowskie oczyszczenie, aby schudnąć, zalecamy, abyś w pierwszej kolejności stosował diety o jak najmniejszej zawartości cukru. Post sokowy jest tutaj niekorzystny. Zamiast tego, należy skupić się na herbatach i bulionach warzywnych. Lepszym rozwiązaniem jest post interwałowy, w którym przez dłuższy czas (np. 16 godzin) całkowicie unika się przyjmowania pokarmów.


Oto jak zarezerwować swoje wczasy z kuracją oczyszczającą organizm

  • Odpowiedni czas trwania: W zależności od rodzaju oczyszczania ciała, które będziesz chciał, oferujemy programy na 3, 5 lub 7 dni, aby zapewnić, że uzyskasz najlepsze wyniki. Możliwe jest przeprowadzenie więcej niż 7-dniowego oczyszczania, jednak należy to zrobić wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
  • Odpowiednie otoczenie: Pomocne może być połączenie oczyszczania ciała z wakacjami. W ten sposób możesz w pełni skoncentrować się na procesie detoksu w ciszy i spokoju, będąc jednocześnie rozpieszczanym w spa lub hotelu postnym. Nasze hotele spa znajdują się w malowniczych miejscowościach nad morzem lub na wsi. Możesz znaleźć pakiety oczyszczające organizm w Europie lub w bardziej egzotycznym miejscu w Azji. Wszystkie hotele mają wspólną cechę - podczas pobytu będziesz pod opieką wykwalifikowanych lekarzy i terapeutów żywieniowych oraz otrzymasz zabiegi dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

FAQ

Poniżej chcielibyśmy odpowiedzieć na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych kuracji oczyszczających organizm. Jeśli nadal masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

Czy każdy może rozpocząć oczyszczanie organizmu lub detoks?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy może wziąć udział w programie oczyszczania organizmu. Jednakże, uwaga jest zalecane dla pacjentów z cukrzycą, niskim ciśnieniem krwi, zaburzeniami odżywiania czy upośledzeniem funkcji nerek. Zawsze należy wcześniej zasięgnąć porady lekarskiej od zaufanego lekarza. Jeśli jesteś chory na grypę lub inne ostre infekcje, lepiej jest rozpocząć kurację w późniejszym terminie.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne podczas oczyszczania organizmu?

Podobnie jak w przypadku wielu innych diet, nie będziesz spożywać pewnych pokarmów. Może to oznaczać, że twoje ciało będzie otrzymywać tylko niewielkie ilości niektórych składników odżywczych. Picie dużej ilości wody zazwyczaj pomaga temu zaradzić. Wiele niedoborów składników odżywczych nie wystąpi, jeśli tylko zrobisz oczyszczanie organizmu na krótki okres, np. 3 dni.

Oczyszczanie organizmu vs. detoks: jaka jest różnica?

Oba terminy są zwykle używane i rozumiane równolegle. Oczyszczanie wszelkiego rodzaju odnosi się do stosowania pewnych składników odżywczych lub suplementów w celu wypłukania toksyn z organizmu, najczęściej w narządach odpowiedzialnych za usuwanie odpadów z naszego organizmu i komórek, np. w jelitach, wątrobie i nerkach. Detoksykacja odnosi się do stymulowanie naturalnych procesów w organizmie, aby usunąć te szkodliwe toksyny.

Czy mogę przeprowadzić oczyszczanie organizmu lub detoks w domu?

Możesz przeprowadzić detoks lub oczyszczanie organizmu wszędzie. Zaleca się jednak, aby mieć nadzór medyczny podczas przechodzenia przez ten proces, zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jak i w celu zapewnienia skuteczności. Jeśli zrobisz to podczas odosobnienia, pozwolisz ekspertom zająć się tobą i wszystko, co musisz zrobić, to zrelaksować się!

Czy mogę schudnąć dzięki oczyszczaniu organizmu?

Głównym celem oczyszczenia nie jest schudnąć, ale raczej poprawić swoje zdrowie. Jednak powstrzymując się od szkodliwych przetworzonych pokarmów i zwiększając spożycie całych pokarmów i wody, jesteś w stanie stracić trochę na wadze w sposób naturalny.

Odkryj nasze najpopularniejsze hotele z kuracją oczyszczającą ciało

Stwórz swoje własne wczasy z kuracją oczyszczającą