Świąteczny Anioł

SpaDreams „Świątecznym Aniołkiem" Indii

Z każdą rezerwacją pomagamy tym, którzy potrzebują dostępu do czystej wody pitnej

Frankfurt, 4 grudnia 2014 r. SpaDreams, organizator wczasów z ajurwedą, chciałby w okresie świątecznym uszczęśliwić nie tylko swoich klientów, ale również pomóc tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Z tego powodu firma postanowiła wziąć udział w realizacji szczególnego przedsięwzięcia, którego celem jest ułatwienie dostępu do wody pitnej.

Problem braku wody i urządzeń sanitarnych dotyczy ponad 780 milionów ludzi na całym świecie. Zmagają się z nim również Indie – kolebka tradycyjnej nauki ajurwedyjskiej. SpaDreams pragnie zmienić ten stan rzeczy, dlatego nawiązał współpracę z organizacją Viva con Aqua: z każdą dokonaną w grudniu przez klientów SpaDreams rezerwacją wczasów w Indiach jednej osobie na świecie zostanie do końca życia zapewniony dostęp do wody pitnej. Ponadto w ramach kampanii WASH (woda, sanitacja, higiena) potrzebujący otrzymają środki sanitarne i higieniczne.

– To przerażające, jak wiele osób w dziesiejszych czasach wciąż musi żyć bez stałego dostępu do czystej wody pitnej, urządzeń higienicznych i sanitarnych oraz jak bardzo jest przez to obniżona przewidywana długość życia. Fit Reisen, właściciel marki SpaDreams, chciałby przyczynić się do trwałej zmiany tego stanu rzeczy – powiedział dr Nils Asmussen, prezes Fit Reisen. W ostatnich latach Viva con Agua zapewniła dostęp do czystej wody pitnej oraz środki higieniczne i urządzenia sanitarne ponad trzystu tysiącom osób. – Jako oganizator podróży zdrowotnych i wellness uważamy tego typu zaangażowanie w rozwiązywanie problemów społecznych za godne pochwały i cieszymy się, że dzięki tej akcji możemy pomóc innym w podwyższeniu standardu życia – kontynuuje dr Asmussen. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.spadreams.pl/vivaconaqua.

Viva con Agua powstała w 2006 roku w wyniku połączenia sił osób prywatnych oraz organi-zacji, które walczą o nieograniczony dostęp do czystej wody pitnej oraz podstawowego wyposażenia sanitarnego. Projekty Viva con Agua są wybierane i realizowane we współpracy z szeregiem organizacji pozarządowych. Do dziś organizacja wsparła kraje takie, jak: Uganda, Etiopia, Nepal oraz Indie, gdzie pomoc do tej pory uzyskało ponad pięćset tysięcy osób. Viva con Aqua angażuje w projekty ich własnych beneficjentów, co gwarantuje większą skuteczność i długotrwałość.

PDF >>