Schwarzwald

Region Schwarzwald

Relaks i Beauty w pieknym otoczeniu

Nasze najlepsze oferty hoteli w regionie Schwarzwald

Wypoczynek w górskim otoczeniu

Góry Schwarzwald (polskie tłumaczenie nazwy: Czarny Las jest dużo rzadziej używane) nieprzypadkowo noszą swoją nazwę. Ten położony na południu Badenii-Wirtembergii region obfituje bowiem w gęste, ciemne lasy, będące źródłem czystego, świeżego powietrza w okolicy. Dlatego niektóre uzdrowiska w Schwarzwaldzie nazywane są Luftkurortami, czyli uzdrowiskami powietrznymi.

Nie bez powodu górach Schwarzwald można też znaleźć liczne hotele SPA. Wiele z nich ma swoją siedzibę w uroczo położonej u stóp gór miescowości Badenweiler. Podczas pobytu w SPA można tu nie tylko poddać się relaksującym masażom, kąpielom i innym zabiegom, ale także zwiedzić Aquae Villae - fascynujące ruiny łaźni rzymskiej. Jest to również doskonała baza wypadowa na wycieczki: w pobliżu leżą m.in. uniwersyteckie miasteczko Fryburg, znane również jako miejscowość o największej liczbie dni słonecznych w Niemczech, oraz szwajcarska Bazylea.

Hotele SPA znaleźć można znaleźć też np. w gminie Waldachtal, idealnej dla zainteresowanych urlopem łączącym odpoczynek w SPA i aktywność fizyczną (przykładowo wycieczki piesze i nordic walking).

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Schwarzwald – hotele SPA. Wielbiciele wypoczynku w górskim otoczeniu na pewno znajdą tu coś dla siebie!